Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем: Багажника на TIPO-то се пълни с вода

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем: Багажника на TIPO-то се пълни с вода

    Моля, за помощ. При всеки по силен дъжд в багажника на Типото ми влиза вода.Не е от дупка в пода защото обикновенно се пълни докато е на паркинга, а и водата е бистра няма кал и мръсотии.Водата влиза от долната лява страна на багажника около нивото на стопа.Дайте малко инфо ако сте се сблъсквали с подобен проблем.Чудя се дали е от уплътнението на вратата на багажника или уплътнението на стъклото.Лошото е че ако вали наистина силно водата е доста, първия път като се напълни беше три пръста в леглото на резервната гума.Към модераторите: Форума е много добър, наистина много полезна информация
    Carozzeria Touring, Milano
    Fiat 124 Touring - моята следваща кола

    #2
    ако не е отклонение - аз имам същият проблем от време на време(не всеки път като вали и независимо дали колата се движи), само че на мястото зад шафьоро! От къде ли може да се пълня?
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Не е от дупка в пода...
      Да ме прощаваш за вандалското отношение, но ако не намериш причината за проблема, то дупката на пода може да е решението. Оттам няма да се пълни а ще изтича Успех
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        може уплътнението под стопа да е заминало, аз като зех колата ги ревизирах тия неща, щото зимата ще се напълни със сол колата и ще изгние багажника!
        2004 Audi A6 4F
        2002 Lancia Y

        Коментар


          #5
          Много благодаря за информацията, особенно за уплътнението на стопа въобще нямаше да се сетя.Явно яко ревизия на уплътненията ще пада.
          Carozzeria Touring, Milano
          Fiat 124 Touring - моята следваща кола

          Коментар


            #6
            стопа се сваля от 3 винта, за 5минс работа...отзад на колата са стоповете
            2004 Audi A6 4F
            2002 Lancia Y

            Коментар


              #7
              Де да се пълнеше и на моята багажника...Снощи се изля доста проливен дъжд, и сутринта гледам - в краката на шофьора (т.е. мен) - доста голяма локвичка. Знам откъде тече (от уплътнението на предното стъкло - спукано е и е леко отлепено, но не съм стигнал дотам с ремонтите...). Дотук добре, изгребах водата и тръгнах за работа. Ей сега преди малко пристигнах, но с мокър задник, щото и седалката е била намокрена, ама кой да се сети...При това се пълни така само когато е паркирана по наклон (с предницата надолу). Като е на равно или обратно (със задницата надолу) си стои сухичка...

              Коментар


                #8
                пфу, тфа уплътнение го лепих на Уното с някав много лепкав силикон прозрачен 7-8лв струваше и спря да се мокри вътре...иначе направих ревизия на предното ми стъкло и не видях нищо нередно...
                2004 Audi A6 4F
                2002 Lancia Y

                Коментар


                  #9
                  На пунтото се пълнеше с вода при дъжд шофьорскоот място... един ден го огледах и се оказа че уплътненията са си ок ама вратата нещо не е. Чудя се дали да сменям уплътненията или да карам на тенкеджия да види пантата, май там да е проблема. Даже кат я копувахме ми се стори точно в пантата удряна. Не знам новото уплътнение по-голямо ли ще е малко от старата или по-малко. На мен ми трябва милиметър-два. Някой да е сменял?
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    гешабели колко ти харчи типото?
                    2004 Audi A6 4F
                    2002 Lancia Y

                    Коментар


                      #11
                      След поредния дъжд пак се напълни багажчето. Тоя път докато валеше, отворих капака на багажника и ясно си личеше водата по механизма за заключване. Явно тече от уплътнения на стъклото или през ключалката на багажника
                      Carozzeria Touring, Milano
                      Fiat 124 Touring - моята следваща кола

                      Коментар


                        #12
                        Не съм забелязал да ми се пълни багажника, а мога да те уверя, че уплътненията на стъклото са ми в безобразно състояние. Мисля си, че водата влязла през тях трябва да си изтича през дупките отдолу на вратата. Огледай ключлката.
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар


                          #13
                          моя багажник също се пълнеше с вода

                          Имам Брава 1.8,подобен проблем,какво ли не проверявах,уплътнения,фарове,всичко.Накрая една малка дупка,фабрична между бронята вдясно долу и купето.Махнете си задната броня и то си показва къде е.
                          www.avi7.hit.bg
                          Видеонаблюдение и системи за сигурност

                          Коментар


                            #14
                            Възможно е да е от ключалката на задната врата. Ако я разглобиш от вътрешната страна на ключалката трябва да има гумено уплътнение, което ако се е скапало нищо чудно и от там да ти влиза вода.
                            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                            Коментар


                              #15
                              Моето Типо не е протекло още обаче преди да го взема е текло и вътре и в багажника (даже кората на тавана си илчи къде е текло по нея и седи жълтеникава отзад в ъгъла).Цяла седмица си посветих на това откаде може да тече едно типо отпред и отзад.И установих - отпред колкото и да е скъсано улътнението на прозореца не може да тече защото самият прозорец е лепен със силикон (много силикон) за купето и е абсурд.Моето е скъсано точно в горния десен ъгъл и то около 15-тина сантиметра е отпорено и нищо не пази от водата ама не тече оттам (заради силикона на прозореца).И за отзад - оказа се че е текло от задния прозорец - горе в левия ъгъл е лепено с някакви смоли и незнам какво и слвд щателно разглобяване открих каква е работата - като е прецакано уплътнението точно там тече вода вътре а там точно минават кабелите за към задната врата (багажната) и оттам ми подгизва тавана защото има дупка уж с уплътнение.И така разбрах откаде ткат типо-тата.По принцип и задния прозорец е със силикон освен гуменото уплътнение и не смятам че влиза вода покрай него.
                              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                              Коментар

                              Working...
                              X