Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за Фиорино

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за Фиорино

    Предстои ми покупка на пикап и съм се ориентирал към Фиат фиорино 97-98 год. дизел,ще бъда благодарен за отзиви относно качествата на този автомобил.

    #2
    chuni написа:
    А ннякакви отзиви за двигател 1.7 TD или 1.7 без турбо
    Имах го такова с атмосферния 1.7 мотор до 2002г и го ползвах замо за работа.Ходех два пъти седмично до Бургас и един път до Велинград.Колата я купих 95г.от Залцбург и съм 100 процента сигурен за километрите 93000.Ами ремъка и се скъса на 560 хиляди /680 ли беше,ще те излъжа/.Просто го изтървахме,то тогава кой я хванеше,тоя я караше.Железен мотор!!!! Мога да кажа само суперлативи.Вярно,друго масло освен полусинтетика не е видяла и то се сменяше на около два месеца.Други подробности едва ли ще мога да ти кажа,защото по мотора не е правено абсолютно нищо... е,няколко пъти смяна на подгревни свещи. Скорости също се ремонтираха два пъти.Според мен единствената причина ако не се произвежда още този двигател е единствено екологията.В момента карам едно Пунто, пак с атм.дизелов двигател който е 1910куб.см и вади от него само 60 к.с.Предполагам,че пак нещо заради екологията са го стиснали моторчето.Странна формула 1.9/60кс,всички други производители вадят от 64 до 70 кс.Вярно,доста си е пъргаво за дизел.Ами това е,дано не съм те отегчил с дългия пост. Успех!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Благодаря ти много за подробния отговор,днес пробвах едно фиорино с 1.7 TD мотор 97г.обаче като давах гас на място от ауспуха излизаше бял пушек, бях с мои колега и той миказа изкарва ли бял пушек значи мотора е свършил,аз понеже не разбирам от дизели фатално ли е това ?

      Коментар


        #4
        chuni написа:
        Благодаря ти много за подробния отговор,днес пробвах едно фиорино с 1.7 TD мотор 97г.обаче като давах гас на място от ауспуха излизаше бял пушек, бях с мои колега и той миказа изкарва ли бял пушек значи мотора е свършил,аз понеже не разбирам от дизели фатално ли е това ?
        Ами какво да ти кажа.Имам също и едно Рено 5 дизел което го кара сина ми.То перманентно си пуши бяло при подаване на газ, но вече е на около 330 хил.км и си върви и пали доста добре.По скоро при подаване на газ /както е при мен на Реното/ значи не добре работеща дюза на някой от цилиндрите.Разпръсквач е за смяна или калибровка на същия.Белия пушек значи не добро изгаряне на горивото.Прегледайте пак колата, премерете компресията и тогава решавай.Ако я измервате,по-скоро притеснителното е разлика в стойностите на отделните цилиндри по-голяма от 10%.Тези мотори са много здрави и според мен проблема е в подгревните свещи или в разпръсквачите на дюзите.Още повече,че в белите страни ги ползват за превоз на малки разстояния.. зареждане на магазини в града и т.н.Ако все пак не ти харесва те съветвам да хвърлиш и едно око на "Рено експрес"... "баничарката".Тя има два мотора 1.6d и 1.9d.. също доказалите се като много издръжливи във времето и евтини за поддръжка.Успех!!!
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Обиколих за една седмица всички автосалони в Пловдив открих само едно Фиорино и то има някакъв проблем с двигателя за съжаление ще почна да гледам Рената от тях има доста на пазара.

          Коментар


            #6
            Doblo е супер автомобил много ми харесва http://www.mobile.bg/perl/printdet.c...26567360417550 обаче за съжаление цената му е висока.

            Коментар

            Working...
            X