Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса (температура,бензиномер,крива джанта)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса (температура,бензиномер,крива джанта)

    Здрасти колеги Вчера един приятел си взе Фиат Браво 1.6 16в 98г с всички екстри + клима Цената е тънка и нормално да си има проблемчета по колата.Като цяло е много добре, вози много стегнато няма да тропне няма да лопне Зебележки има по външния вид малко.Тавана е за пръскане и явно е седяла на слънце доста време, защото в по-горните си части цвета е по-бледи колкото по-надолу слизаш цвета става по-наситен Както и да е отплеснах се Тааа забележките на първо време са следните.при 80-100 има доста вибрации в купето, тресе се колата и като пуснеш волана колата бие доста в дясно Следи от удар няма !За това си мисля че е крива джанта или гума!? Вие как мислите Друго нещо което искам да ви попитам дали и вашите бензиномери са толквоа чувствителни Стрелката сочеше малко над червеното, сипах за 10лв и стрелката се изкачи на 2 чертички разстояние от средата Нормално ли е това или отчита грешно както аз си мисля И последното ми питане е за температурата на таблото Вчера когато карах колата всичко беше ок Стрелката беше насредата Днес обаче от Дупница до Радомир (около 40 км) стрелката изобщо не отлепи А термостата си беше отворил, защото и двата маркуча бяха топли Парното също си беше екстра Предполагам че някой датчик се е разместил но нз каде да го търся Съвети ?Нещо picvaley.net се ебава и не мога да кача снимки ан колата Ще опитам по-късно
    VTS 16V

    #2
    за тресенето почни от най-лесното и евтино- проверка гуми, после проверка ходова част и така. сигурно са криви гумите или джантите.за бензина и мяо е толкова чувствителен, ако свети лампата чат пат и сипя за 10 лв и скача осезаемо. между другото са им болка на браво бензиномерите и не разчитай на точни показания така или иначедатчика на термостата също им е болка, но обикновенно стрелката трепери или показва понякога- при мен потреперваше, после спря да показва, само пръснах датчика на термостата с вд и оттогава няма проблеми- намира се между компа до акумулатора и двигателя, датчик със синя букса ако не се лъжа и е бая заврян- пръска се със сламката на вд-то
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Моята 10 и 20 лв почти не ги усеща

      Коментар


        #4
        сигурно има крива/криви джантиза уреда на таблото има датчик на термостатаима два варианта - да има отделен или комбиниран датчик (за таблото и за компютъра)ако са отделни този за компа е син, а другия е за таблото
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          само да споделя моя опит с тегленето на дясно - перфектно балансирани гуми, прави джанти, реглаж на мост, никаква сходимост, абсолютно право и колата си ходи надясно. Задните гуми ми бяха различни, след като ги смених и вече съм с еднакви гуми на ос, положението заспа, така че и това е вариант - ако не са еднакви гумите

          Коментар


            #6
            Много благодаря на всички
            VTS 16V

            Коментар


              #7
              Освен джанта вариант е баланса или изметнат спирачен диск.
              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

              Коментар


                #8
                Джантите може и да не са криви и пак да го има. Мойта заспиваше на аутобана но някъде след 6000-8000 километра износване вече имаше такава вибрация, и после всичко се оправи с чисто нови гуми и баланс. А старата гума като я демонтираха направо беше като разтопена от слънцето - скосена а не равна на едно място от страната на грайфера.Да не ти показва вярно стрелката е нормално. Мойта знае само две положения - средно пълен резервоар показва дори и като е до горе, и светва 150 км преди да се опразни (а резервата се води уж за 50 или 80). Тоя проблем е в поплавъка - заяда в един пластмасов цилиндър вътре в бензиновата помпа която доста трудно се вади от резервоора щото е яко стегната с гривна около едни гумени уплътнения и само с бой и щанга се развива. По-лесно е да си следиш километража - аз така решавам кога ми е следващото зареждане.Това са дребни кахъри.За температурата обаче не знам.
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #9
                  С закъснение, ето и няколко снимки на браво-тоhttp://www.picvalley.net/v.php?p=u/3.../98986_982.JPG
                  VTS 16V

                  Коментар

                  Working...
                  X