Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам проблем при избора на масло.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам проблем при избора на масло.

    Вече доста изчетох във форума за масла и някои неща са ми още неясни. Имам Брава 1.9 JTD и ми предстои ходене на доста студено -35/36 например(Северна Норвегия). Вече разбрах, че Селения WR е за екстремни условия каквито ме чакат, но едни колеги ми казаха да не слагам тънко малсо, че двигателя щял да почне да харчи малсо, а мен определено ме е страх от това. Има ли нещо вярно и ще сгреша ли ако сложа Селения WR за моите условия. Също така това малсо само 5-40 ли се предлага или има и 0-40, 10-40? И още това масло пълна синтетика ли е или полу, защото synthetic based oil, може да се третира като полу-синтетично. За мен full synthetic си е пълна синтетика.
    Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

    #2
    Аз мойта я карам само с пълна синтетика 5/40 мобил1.Не ми гори масло изобщо.От смяна на смяна щеката ми е от максимум на минимум.Всичко зависи от състоянието на мотора ти
    A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
    Punto Sporting 1.9JTD 2003
    ex. Fiat Marea TD100 1998

    Коментар


      #3
      Задължително слагай Selenia WR, въпреки че аз на тоя мотор само Тurbo Diesel му наливам и няма проблеми. Кипи си 3x2литра масло да си спокоен. Колата ти събира около 4.5 или 4.7 и ти остава близо литър и половина за доливане. Съмнява ме да ти изхарчи маслото освен, ако мотора не е мноог свършил или много мачкаш педала.
      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

      Коментар


        #4
        Колеги, правилно ли съм разбрал ... аз моята кола я карам на 15/40, но е от лятото и съм наливал само един път до сега. Проверих в сайта на селения и там изглежда препоръчват SELENIA WR 5W-40, което е пълна синтетика нали така? А защо тогава ми препоръчват полусинтетика ... нещо се обърках Ще се радвам да уточня този въпрос, че ми предстои скоро смяна на маслото
        Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

        Коментар


          #5
          steam написа:
          Колеги, правилно ли съм разбрал ... аз моята кола я карам на 15/40, но е от лятото и съм наливал само един път до сега. Проверих в сайта на селения и там изглежда препоръчват SELENIA WR 5W-40, което е пълна синтетика нали така? А защо тогава ми препоръчват полусинтетика ... нещо се обърках Ще се радвам да уточня този въпрос, че ми предстои скоро смяна на маслото
          за твоята кола, Selenia препоръчват "обикновеното" TD маслоWR е за Common Rail, но и твоята кола няма да му се разсърди :D , макар че вискозитета му е различен
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Сега видях, че всъщност това WR го препоръчват за JTD. Май ще наливам пак 15/40
            Fiat Marea TD100, 1.9, 1997, седан

            Коментар


              #7
              Абе аджеба аз на мойто браво какво масло трябва да му слагам.Едни разбирачи тука ми казват да съм слагал минерално,щот тая полу-синтетика щяло да я гори ...

              Коментар


                #8
                Масло се слага такова, което го дава по каталог съответният производител. Всички други експерименти са пълни глупости за мен.Една случка от последните дни. Отива една приятелка да и сменят маслото на Опел вектра при познати хора в сервиз. Те и казват какво масло трябва да се сипе, но тя упорито настоява да сипят възможно най-евтиното наливно масло (около 2лв и някаква стотинка за литър, правете си сметката). Отива си тя с колата до Студентски град и като се прибира в края на седмицата малко преди Банско (50км преди Гоце Делчев) оборотите започват да и играят, някакво здраво тресене на мотора и сега резултата ще е основен ремонт ако въобще става нещо от този мотор след като е минал 350км без почти никакво мазане. Трябва да питам какво е станало като са го отворили.
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар


                  #9
                  Re: Имам проблем при избора на масло.

                  tsanibaytchev написа:
                  но едни колеги ми казаха да не слагам тънко малсо, че двигателя щял да почне да харчи малсо, а мен определено ме е страх от това.
                  Значи тия колеги да не ги питаш никога повече за такива работи, щото нищо не разбират явно.Ако сложиш 0W двигателя ти няма да почне да харчи масло - просто при по-ниски температури маслото не се сгъстява. При високи е точно като обикновеното масло.http://www.segabg.com/online/article...01Четете тук, че аман от градски легенди.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #10
                    Аз на моята Мареа сипах Liqui-Moly 5W-40 Diesel-Synthoil. Доволен съм. Ценичката е солена, но пък двигателя почти не го чувам
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      За Норвегия - 0W-40. Аз бих налял такова.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #12
                        В Аутодатата дават за всеки един двигател какво масло да се сипва. Разделено е в зависимост от климата на 3: за студен климат, за умерен климат (като нашият) и за горещ климат. За моята кола примерно за умерен климат пише 10W/40, semi-sythetic.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар

                        Working...
                        X