Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ключ за свещите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ключ за свещите

    Колеги, какъв ключ за свещите да си купя(17, 19 или 21 например и каква дължина да бъде).Колата ми е Брава 1.6 16V. 103к.
    FIAT Brava 1.6 16v 1996г.
    FIAT Doblo 1.2 8v 2001г.

    #2
    Трябва да е 16 ама кат не съм сигурен да не те излъжа.На една Мареа 1,8 ги развивах с обратната страна на ключа за болтовете на джантите ама при 1,8 двигатела са доста дълбоко в главата не знам при 1,6 как е.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      Трябва да е 16 ама кат не съм сигурен да не те излъжа.На една Мареа 1,8 ги развивах с обратната страна на ключа за болтовете на джантите ама при 1,8 двигатела са доста дълбоко в главата не знам при 1,6 как е.
      Благодаря!Това ключа от комплекта към резервната гума ли е?
      FIAT Brava 1.6 16v 1996г.
      FIAT Doblo 1.2 8v 2001г.

      Коментар


        #4
        на 1.6 няма на ключа за гумите. знам за 1.8 и специално гледах моя ключ и няма. аз си купих от омв, трябва да е дълбок, едни сини са с Т-образно рамо, обаче за номера ще те излъжа.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Същия и доколкото успях да огледам през последните три дни при огледа на над 50 автомобила при всички Браво,Брава и Мареа ключа е един и същ.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            16 e и трябва да е дълъг, бърка се бая на дълбоко. Ако е по къс има риск да се счупи свеща...
            Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
            IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
            1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
            2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

            Коментар


              #7
              Освен че е 16 ключа- погледнете отвътре трябва да има едно О- пръстенче- то захваща свеща и я изважда след развиването и.
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                Трябва да е 16 ама кат не съм сигурен да не те излъжа.На една Мареа 1,8 ги развивах с обратната страна на ключа за болтовете на джантите ама при 1,8 двигатела са доста дълбоко в главата не знам при 1,6 как е.
                Аз скоро опитвах с обратната страна на ключа и не стана Говоря за Браво 1.6 !!!Наложи се да купя от манията за 3 лева един ключ за свещи!
                BMW E90 320D
                ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                Коментар


                  #9
                  Ключовете от бензиностанциите с т - образната дръжка,са къси.По -добре отделна вложка за гедоре 16мм - има специално за свещи(по дълбока и с гумена втулка вътре)

                  Коментар


                    #10
                    ключза свещи

                    и аз си вях взел един от 4 лв и нищо счупи се сега с и взех от гедоре дълъг и с рамо става за всичко е стана 12 лв
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      ми не знам може при мен да е сменян ключа за гумите, ама е сигурно, че от другата му страна нямам ключ за свещите. Т-образния става, но трябва гумената му работа отдолу на Т-то да се изреже, че за много малко не пасва
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        icco.a написа:
                        Ключовете от бензиностанциите с т - образната дръжка,са къси.По -добре отделна вложка за гедоре 16мм - има специално за свещи(по дълбока и с гумена втулка вътре)
                        Е те това е истината, аз съм с такава вложка вътре е с гумена втулка, за да захване свеща.
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          Аз си взех уж някакъв ключ за свещи. Идва малко къс - стига до свещта, но трябва постоянно да се вади и слага докато се развърти малко свещта, щото дръжката опира в блока на двигателя. Иначе свещите ги вадя с лулата на кабелите.
                          Fiat Brava 1.6
                          Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                          Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                          Коментар


                            #14
                            прочети моето мнение нагоре и виж как се модифицира ключа и става
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              blagun написа:
                              Tornado написа:
                              Трябва да е 16 ама кат не съм сигурен да не те излъжа.На една Мареа 1,8 ги развивах с обратната страна на ключа за болтовете на джантите ама при 1,8 двигатела са доста дълбоко в главата не знам при 1,6 как е.
                              Аз скоро опитвах с обратната страна на ключа и не стана Говоря за Браво 1.6 !!!Наложи се да купя от манията за 3 лева един ключ за свещи!
                              Къде в манията продават ключове за свещи, ако не е тайна че ми стана интересно??И да попитам на пунто 1.2 свещите с 16 или 21 се отвиват?
                              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                              FIAT БРАВО 1.2 16v
                              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                              Коментар

                              Working...
                              X