Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капачка за маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Капачка за маслото

    Слизам долу до колата и гледам - мазно по бронята. Вдигам капака - всичко омазано. Капачката за маслото я няма!!!!! Колата е от подписа. Като гледам в картера има масло малко над минимума, значи мазането не би трябвало да е нарушено.Но капачката я няма. От къде да намеря нова? И какво според вас е причинило този катаклизъм?
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    #2
    италианеца е фул с капачки. иначе не знам как да стане освен да си я забравил отворена и е паднала. ако не ти е светнала лампата на маслото не се притеснявай. а и над вала няма високо налягане на маслото оттам само може да пръска, едва ли ще изтече кой знае колко
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Re: Капачка за маслото

      Lane Staley написа:
      Слизам долу до колата и гледам - мазно по бронята. Вдигам капака - всичко омазано. Капачката за маслото я няма!!!!! Колата е от подписа. Като гледам в картера има масло малко над минимума, значи мазането не би трябвало да е нарушено.Но капачката я няма. От къде да намеря нова? И какво според вас е причинило този катаклизъм?
      Капачката има гумен опръстен и се износва. Аз си смених гумичката и сега всичко е ОК!При мен беше станало по същия начин като се прибирах от Боровец.Но не я бях загубил!На мотора нищо му нямаше с изключение на това, че по същото време се прецака водната помпа
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #4
        Да, с времето уплатнителя се опича.Веднъж отварям капака и хоп масло в дупката на свеща(първи цилиндър) причината бе капачката.Викам я да напъна оплътнителя да го махна и той се счупи а някога е бил гуменСрещу 4 лв купих нова и сега е ОК!
        now. BMW E39 523i '98 170hp
        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

        Коментар


          #5
          Лошото е, че в 5 сутринта трябва да взема гости от Гърция. А не мога да намеря капачка.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Е, то е ясно че в тая ситуация посрещането няма как да стене без да намериш капачка...Звънни в най-близкия ти магазин, не вярвам се е голям дефицит.А и не би трябвало да е много скъпа - предполагам само.Лошото е, че трябва да минеш и през пароструйка след това.А това винаги е било чиста руска рулетка
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              Esper написа:
              Е, то е ясно че в тая ситуация посрещането няма как да стене без да намериш капачка...Звънни в най-близкия ти магазин, не вярвам се е голям дефицит.А и не би трябвало да е много скъпа - предполагам само.Лошото е, че трябва да минеш и през пароструйка след това.А това винаги е било чиста руска рулетка
              Хич не е лесно - обадих се в 5 магазина в Младост и нямат. В един обаче май ще ме огрее. Колегата отиде да види. 11,40 ми казаха като цена. Да видим.Налага ли се това упражнение със пароструйката? Нещо хич не ми се иска - предпочитам да си организирам санитарен полуден с парцал и препарати за обезмасляване.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                Lane Staley написа:
                Налага ли се това упражнение със пароструйката? Нещо хич не ми се иска - предпочитам да си организирам санитарен полуден с парцал и препарати за обезмасляване.
                Ами и аз бих предпочел станитарен цял ден ако се налага, пред алтернативата "пароструйката по мотора" Зависи от времето и желанието.Така поне е сигурно, че няма да се налага да сушиш кабели и да си късаш нервите с прекъсвания и проблеми с паленето.А в Александър Ауто?Няма ли там?
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  Esper написа:
                  Lane Staley написа:
                  Налага ли се това упражнение със пароструйката? Нещо хич не ми се иска - предпочитам да си организирам санитарен полуден с парцал и препарати за обезмасляване.
                  Ами и аз бих предпочел станитарен цял ден ако се налага, пред алтернативата "пароструйката по мотора" Зависи от времето и желанието.Така поне е сигурно, че няма да се налага да сушиш кабели и да си късаш нервите с прекъсвания и проблеми с паленето.А в Александър Ауто?Няма ли там?
                  Май натам се запъти колегата. Или както се казват тези дето продават Алфа и Ланча на Цариградско.Така, ако за в бъдеще на някой му потрябва спешно капачка, да знае - Ауто Италия на Цариградско. Цена 11,3 лв.
                  like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                  Коментар

                  Working...
                  X