Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Airbag/колани ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Airbag/колани ?

    Здрасти първо, нов собственик на Фиат Браво GT пише Проблемата е следната - скъсан ми е шофьорския предпазен колан, и търся такъв на старо ... обаче не знам какъв е Дали има пиропатрон или не ... пробвах да махна кората, но само който е опитвал знае колко кори има дето се застъпват Та значи имам еърбег, обаче той си се пълни отнякъде. (т.е. като дам контакт светва червена лампа, че не е пълен, чува се характерния звук и после лампата изгасва) Та мисълта ми е, по казаното досега може ли да се познае дали ми трябва колан с или без пиропатрон Освен това дали еърбега ще се отвори при положение, че колана е скъсан?И освен това да ми препоръчате автоморга, която да предлага съответния артикул ...Вантотрейд казаха, че ще доставят нов колан с пиропатрон за мноооого пари
    Fiat Bravo GT -> дзверчето

    #2
    Ами доколкото аз съм чел и слушал, да ти се задействат възглавниците, когато си без колан си е много опасно - травмите са тежки, а при деца може да е смъртоносно. (На една кола под наем в Германия имаше залепен цял лист с обяснения над жабката) Затова ако колата е снабдена с възглавници, коланите са абсолютно задължителни, дори на по-новите системи, възглавниците се блокират ако не е сложен колана от пътника.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Re: Airbag/колани ?

      oduh написа:
      Здрасти първо, нов собственик на Фиат Браво GT пише Проблемата е следната - скъсан ми е шофьорския предпазен колан, и търся такъв на старо ... обаче не знам какъв е Дали има пиропатрон или не ... пробвах да махна кората, но само който е опитвал знае колко кори има дето се застъпват Та значи имам еърбег, обаче той си се пълни отнякъде. (т.е. като дам контакт светва червена лампа, че не е пълен, чува се характерния звук и после лампата изгасва) Та мисълта ми е, по казаното досега може ли да се познае дали ми трябва колан с или без пиропатрон Освен това дали еърбега ще се отвори при положение, че колана е скъсан?И освен това да ми препоръчате автоморга, която да предлага съответния артикул ...Вантотрейд казаха, че ще доставят нов колан с пиропатрон за мноооого пари
      Първо честито Пожелавам ти безаварийно и приятно каране!Имаш пирапатрон на колана 100%,което автоматично значи колан с пиропатрон... по автоморгите може да си намериш колан,но най -вероятно ще ти се наложи по поръчка да се снабдиш с пиропатрона,от личен опит знам че се чака здраво........Еърбега при удар (не дай си боже, разбира се) ще се отвори ,тъй като той се отваря посредством едни сензори(които си намират зад бронята).Самия еърбег е с друг пиропатрон, не са заедно с този на коланите....За пълненето на еърбега за съжаление немога да ти помогна колега нямам капка представа..

      Коментар


        #4
        Re: Airbag/колани ?

        oduh написа:
        Та значи имам еърбег, обаче той си се пълни отнякъде. (т.е. като дам контакт светва червена лампа, че не е пълен, чува се характерния звук и после лампата изгасва)
        С какво ти се пълни еърбега бе човек?!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_49 червената лампичка на еърбега и инжекторите светят, докато ECUто си направи самотест и ако са ОК лампичките изгасват.
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          Мерси, всичко ясно
          Fiat Bravo GT -> дзверчето

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              На едната кола ми беше гръмнал патрона на колата и беше блокирал. Разглобих го и извадих механизма който е за патрона и сега бачка ок. Колана лови, обаче при удар няма да няма да гръмне и да прибере шофьора към седалката, каквато е и целта му.

              Коментар

              Working...
              X