Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Причини за светване на лампа на инжекцион при Bravo 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    При мен светна заради неработещ датчик за температурата на входящия въздух за инжекциона. Намира се на самия двигател, отзад горе, зад тръбите, излизащи от цилиндрите.
    Fiat Brava 1,6 16V 103 коня

    Коментар


      #32
      Привет колеги, понеже тази тема ми попадна в полезрението а от миналата седнимца и при мен светна лампата на инжеккциона реших да се включа и аз. При мене е малко по различно , паля колата лампата си гасне както обикновено , но:при градско и до сега не светва, но на извънградско почва, забелязвам че това се случва по често при равномерно каране, а не при по-динамичен режим, и примерно на 10-20 км и като светне спирам, гася колата и пак паля, тръгвам, лампата гасне но пак светва след същото разстояние.Другото което ми направи впечатление че това почва да случва след като се отдалеча от морето и спира( след като изгася за пореден път мотора ) като доближа примерно 5-10 км пак до морето. Почна да свети на село Разделна (Варненско) и вече не светва след Каблешково(Бургаско)Не вярвам в случайностите , но може и да е съвпадение, между другото няма разлика в вървенето, динамиката, и шума на мотора, само ми падна разхода ??!!???!!??? но това го дължа на по-топлото време и че карам малко по внимателно откакто започна дискотеката по таблото ми.ААА да, къде във варна може да се мине една диагностика на Фифи-то , става дума за Браво 1.8GT
      който псува - буксува
      FIAT BRAVO 1.8GT 16V
      Господ направи колите бензинови,
      после се появи немеца и ги направи нафтови печки.........

      Коментар

      Working...
      X