Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бравата не иска да запали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    колеги благодаря ви за съветите но твърдо съм решил- сменям филтъра пък да става каквото ще .но в тоя студ какви ще ги свърша един господ знае.
    di

    Коментар


      #17
      смених филтъра- бензин тече като река,но колата не запали.решил съм да почистя свещите да проверя кабелите и бобината и някоя друга дивотия която ми дойде наум. ако някой има друга идея да я казва.
      di

      Коментар


        #18
        Tornado написа:
        А на мен оня ден в студа -17 ми се бяха бъгнали чистачките като се затопли и напече слънчо си проработиха.
        При мен след студовете заработи и това дето не ми работеше, купих типо преди около месец, с неработещи 1-ва и втора степен на вентилатора на парното, само най-силната работеше да вдига врява... След студа заработиха всичките, както си е нормално. Контакти разни.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #19
          Колега, имах същия проблем. Запалих с много-много ток. Викни някой да ти пусне ток и върти постоянно. При мен запали след повече от 1 мин въртене.
          Fiat Brava 1.6
          Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
          Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

          Коментар


            #20
            Уф, и аз имам същия проблем, Брава 1.2. Оставих я 4 дена на паркинга, отивам да я запаля, стартера върти, запали, не можа да вдигне обороти и изгасна. От тогава стартера върти обаче не пали. Днес ме дърпаха, пак не иска да запали, като нищо е замръзнало нещо, я катализатор я нещо друго. Ще чакам пролетта да дойде
            Fiat Brava 1.2 SX '99 (182B2.000)
            http://fiat.comnet.bg/

            Коментар


              #21
              Колко въртя стартера? На мен ми пуснаха ток от работеща кола, падна ми акумулатора и моя и на колата от която взимах ток, изчаках да зареди и пак въртях докато запали, ама си иска яко въртене. Аааа - и газта на средно положение, иначе не искаше да зацепи.
              Fiat Brava 1.6
              Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
              Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

              Коментар


                #22
                колеги много неща пробвах но досега ефекта нулев с много нули.това с якото въртене на стартера не съм.нещо почвам да се отчайвам.преди години братовчет ми имаше фиат модела не си го спомням не е браво имаше доста проблеми-зарече се никога повече италиански автомобил.оттогава смени 2-3 и само-доийч.почвам да го разбирам.
                di

                Коментар


                  #23
                  Пробвай го. Викни някой да ти пусне ток и върти яко. Не си го изсмуквам от пръстите - аз така запалих. Бях чел и други теми,. в които колегите казват че са запалили по подобен начин.
                  Fiat Brava 1.6
                  Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                  Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                  Коментар


                    #24
                    здравеите колеги имам проблем с колата типо 1,4 89г. та ония ден в студа и в мъглата оставям колата вън стоя към 6 ,7 часа с изключен акумулатор щото ми праи утечка някаде и да не падне акумулатора.та реших да си ходя слагам акумолатора паля никъв дерт спрях за малко и изкл само + 10, 15 мин така запалих пак и тръгнах минах 500м и колата зе да заглъхва подавам гас а тя забива се едно няма гас спрях.пробвам пак да запаля препали и веднага гасне. викам нещо компютъра сигурно изкл акумулатора да се ресне и го остаих малко така.после връзвам въртя въртя и запали минах пак 500м някаде и пак угасна.дърпаха ме и нямаше ефект почаках малко и пак запали и едни цедаци едно чудо. после минах колометтър два и пак огасна като отворих капака и гледам връща водата а забраих да спомена че задря след цедаците и пускам парното а духа студено.и така ако някои има акъл кво мои да е ще съм му благодарен.пробвах на бенз да запаля пак така ама не съм сигурен щото мн време не съм карал на бензин.предполагам или термостат или нещо газовата щото от изпарителя отдоло капе ама газ ли е вода ли е незнам.чакам да се стопли че тогава ша я ровя ама акъл търся от ся.мерси предварително
                    Fiat tipo 1.4 червения дракон
                    Живей на ръба иначе заемаш много място.

                    Коментар


                      #25
                      Утечка се локализира сравнително лесно-изключваш всички консуматори и вадиш последователно предпазителите.Ако не е от таблото,остават стартера и алтернатора.
                      тюлена_кп6 написа:
                      гледам връща водата а забраих да спомена че задря след цедаците и пускам парното а духа студено
                      Да не би да ти е замръзнала,поясни малко.Явно караш само на газ.
                      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                      Коментар


                        #26
                        утечката ми е някаде от стоповите аз отдавна я намерих ама каде точно нямам време да открия.пък за замръзването незнам вече три дена стои в гаража и да беше би трябвало да се размрази.да на гас карам от бая време щото пупковото ми се прецака и мн високи обороти сменях го с друго ама пак нещеше може то да беше прецакано ама да не местим темата де кво повече те интересува ако нещо специялно питаи иначе това което писах е цялата последователност
                        Fiat tipo 1.4 червения дракон
                        Живей на ръба иначе заемаш много място.

                        Коментар


                          #27
                          Колега,не местим темата,но тук за да ти се помогне,трябва да пишеш на разбираем език!Какво означава"задря след цедаците"?Или кое "пупково" ти се е прецакало?
                          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                          Коментар


                            #28
                            lu40 написа:
                            Колега,не местим темата,но тук за да ти се помогне,трябва да пишеш на разбираем език!Какво означава"задря след цедаците"?Или кое "пупково" ти се е прецакало?
                            извинявам се за грешките. начи исках да кажа че като запали и бях ядосан и и дигнах оборотите доста, след това я оставих да загрее и тогава тръгнах.пък това "пупково"тряваше да е стъпково. извинявам се още веднъж
                            Fiat tipo 1.4 червения дракон
                            Живей на ръба иначе заемаш много място.

                            Коментар


                              #29
                              Вероятно имаш въздушна възглавница някъде,може би в изпарителя,затова нямаш парно.А това,което ти капе оттам е антифриз,пропан-бутана е в газообразно състояние.Провери дали от разширителното казанче не мирише на газ.Ако е така,изпарителя е прецакан.
                              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                              Коментар


                                #30
                                ОК mita-ще го пробвам,но все пак от колегите очаквам още идеи.Ще проверя и бензиновата помпа.струва ми се че дебита и е малък-да не би да се е запушил филтара и.
                                di

                                Коментар

                                Working...
                                X