Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виснали врати на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Виснали врати на Типо

    Здравейте този път направо надминах себе си даже и рисувах за да си обясня проблема но вече много ме дразни че трябва да си блъскам вратата като някой...та въпросът ми е следния забелязах, че вратата увисва доста...съответно доста трудно се затваря...огледах и забелязах че щифта които съм и нарисувал е износен и всичко идва от там...въпроса ми е дали подлежи на смяна защото неискам да разглобявам всичко и да видя че неможе да се смени в тоя студ знаете как се прави кола...та може ли да се замени съответния щифт и вратата да се изправи? Благодаря предварително ПС. Идеята да слагам шайби на долните болтове за да я повдигна не ме устройва, а и неискам да ми падне вратата някъде по пътя заради временен ремонт...
    Прикачени файлове
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    #2
    Re: Виснали врати на Типо

    kiselo написа:
    ПС. Идеята да слагам шайби на долните болтове за да я повдигна не ме устройва, а и неискам да ми падне вратата някъде по пътя заради временен ремонт...
    Шайбите няма да свършат работа, и при мен виси зловещо, мисля че само смяна на щифтовете оправя нещата, и то ако вътрешният диаметър на пантите не го е загазил, да няма елипси от изхабяване. Засега я затварям с повдигане, но като се очовечи времето ще се предприема нещо, няма накъде. Имаше тема за тоя проблем, но не видях развитие на нещата там, няма яснота как се е решил проблемът. Според мен нещата са до демонтаж врата, избиване на щифтове, доставка/струговане нови и нов монтаж, но ако и пантите са го загазили откъм вътрешен диаметър ще е по-сложно, май е до нов вътрешен диаметър с дрелка и по-дебели щифтове съответно...Едит: Ето я и въпросната тема-http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=5385&highlight=%EF%E0%ED%F2%E8
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    Коментар

    Working...
    X