Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В нормата ли съм

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    В нормата ли съм

    Колеги имам Фиат пунто елх 75 когато го взех в колата нямаше много бензин направо се осешташе кат дадеш гас.Та въпроса ми е сложих 25лт. в колата изминах 280км и лампата ми светна става вупрос за зимно време искам да знам ако можете да кажете дали разхода си е нормален или ми гори повечко.
    Fiat punto 1,3

    #2
    виж тук колко разход дават за модела http://www.punto.hit.bg/teh.htmlаз карам 1.1, но разликата в двигателя няма значение при резервоара... лампата ми светва постоянно, когато имам около 8 л. в резервоара - това по мои наблюдения...съвета ми е - пълно-пълно, ама резервоара е 47 л. - т.е. слагаш за 80 и кусур лева наведнъж.... или като ти светне лампата без да примигва на равно - запиши километрите - слагаш 10 л. и като светне пак - засичаш...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      Това градско или извънградско?
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        90км е извън грацко останалото е грацко.
        Fiat punto 1,3

        Коментар


          #5
          с туй граЦко ме разстреля...
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            Що изминал сам около 200км грацко а около 80-90 извън грацко
            Fiat punto 1,3

            Коментар


              #7
              savage написа:
              Що изминал сам около 200км грацко а около 80-90 извън грацко
              а с това изби и тези които бяха оцелели от първия залп п.п. може да е имал в предвид "гръцко" - знам ли...
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                Bravo 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Що ве колеги имам приятели които казват че ще изминат много повече километри с тези литри.За това питам да кажем не сам 200км гр. 170-180км са останалото от 280е извън грацко.
                  Fiat punto 1,3

                  Коментар


                    #10
                    savage написа:
                    Що ве колеги имам приятели които казват че ще изминат много повече километри с тези литри.За това питам да кажем не сам 200км гр. 170-180км са останалото от 280е извън грацко.
                    залповете продължават - тая тема е направо за бисери, а пича сигурно е шампион
                    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                    Коментар


                      #11
                      Тъй е то, от много реформи в образованието, дотам я докарахме. До повишение на разхода, имам изподнавпредвид, раийш, начи, който не е разбрал :D
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #12
                        Според мене вече се бъзика.А ако не - Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_38 Yellow_Flash_Colorz_PDT_01 Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
                        Bravo 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          savage написа:
                          Що ве колеги имам приятели които казват че ще изминат много повече километри с тези литри.За това питам да кажем не сам 200км гр. 170-180км са останалото от 280е извън грацко.
                          Метода ти за измерване не е правилен и определено не ти дава точен резултат,обаче дори и така замерено си със сравнително добър разход.п.п.Това грацко се пише граДСко ,заради него колегите изпопадаха от смях и се бъзикаха.

                          Коментар


                            #14
                            :D :D :D :D :D Опа голяма грешка извинявам се ГРАМОТНИТЕ
                            Fiat punto 1,3

                            Коментар


                              #15
                              ей, граЦки, да внимаваш за правописа, няма да се излагаме я.и в подписа ти що пише, че пунтото е 1,3? би трябвало да е 1,242.по въпроса за разхода - не си мисли, че това пунто е много икономично. не съм го засичал пълно-пълно, но по наблюдения мога да кажа, че моето от подписа не дава под 9-10/100 градско (дори лятото беше там някъде). а зимата ще е повече.
                              Alfa 147 JTD 115 hp
                              ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

                              Коментар

                              Working...
                              X