Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно свистене над 60км/ч

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно свистене над 60км/ч

    Колеги днес бая понастъпах бравата. Не съм я вкарвал в червената зона но я опивах до към 6000 об. И сега ми прави впечатление, че точно при 60км/ч се появява едно свистене от предницата. Звука е все едно свири вятър в комина :D така да се изразя, звука си е точно като свистене на въздух в тръба и се появява точно при 60км/ч и се усилва леко при повишаване на скороста. Иначе колата си върви нормално както преди. От какво може да е този звук? А й да добавя, че веднага като падна под 60км/ч звука изчезва
    Fiat Brava 1.4 97

    #2
    Каква ти е колата колега.Сега всички трябва да ти ровим предните постове за да разберем с кой двигател си.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Извинявам се. 1,4 е двигателя. Ще си я сложа в подписа, че все забравям. Дали може да е нещо от изпускателната система?
      Fiat Brava 1.4 97

      Коментар


        #4
        Има ли значение на коя скорост си когато прави това?Имам на предвид дали на 3-та,4-та или на 5-та винаги при 60 км/ч го прави това?

        Коментар


          #5
          peho написа:
          Има ли значение на коя скорост си когато прави това?Имам на предвид дали на 3-та,4-та или на 5-та винаги при 60 км/ч го прави това?
          Е виж тук вече не съм обърнал внимание... по приницп на 60 съм на 4-та. Но сега се сещам, че като набера над 60 и изключа от скорост свистенето си оставаше до като не падне под 60.
          Fiat Brava 1.4 97

          Коментар


            #6
            И при мен го имаше този проблем и се оказа, че свисти лагера на предното ляво колело под 60км/ч свистенето го няма появяваше се около 65 провери си лагерите !!!
            Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

            Коментар


              #7
              NewUser написа:
              И при мен го имаше този проблем и се оказа, че свисти лагера на предното ляво колело под 60км/ч свистенето го няма появяваше се около 65 провери си лагерите !!!
              Благодаря колега. Точно от ляво идва звука. Може и лагер да вие. А скъп ли е този лагер? И лесна ли е смяната му?
              Fiat Brava 1.4 97

              Коментар


                #8
                lunafiatik написа:
                NewUser написа:
                И при мен го имаше този проблем и се оказа, че свисти лагера на предното ляво колело под 60км/ч свистенето го няма появяваше се около 65 провери си лагерите !!!
                Благодаря колега. Точно от ляво идва звука. Може и лагер да вие. А скъп ли е този лагер? И лесна ли е смяната му?
                Смяната ми я правиха в сервиз мисля че труда е около 25 лв. лагера е около 40 лв. , но това са цени за ПУНТОТО за БРАВАТА не знам?
                Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                Коментар


                  #9
                  Значи аз смених и двата предни лагера на типо-то. Купих си FAG 562398AA - 60 лева единия. Но за Браво - не знам! Нека колегите с браво-та кажат!

                  Коментар

                  Working...
                  X