Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо в таблото вляво цъка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нещо в таблото вляво цъка

    Колеги,понеже има тема за цъкане вдясно,пускам такава за цъкане вляво.Слущаят е следният.Кащвам се преди 3 дни в колата,давам контакт и изчаквам помпата да качи налягане,но дочух цъкане,като реле,все едно трака клапан на колата.запалих,но цъкането не изчезна,излезнах отвън,вдигнах капака и цъкането идва от под кората на предната лява(шофъорксата) чистачка.Навън бе студено и се отказах да разглобявам.Пуснах чистачките и цъкането спря.От тогава го прави всяка сутрин и след пускане на чистачките се оправя.Имате ли идеи от къде може да е проблема?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Чистачките ти в най-долно положение ли спират? Защото ако не стоят най-долу, има вероятност да се опитват да си направят контакт и да се превъртят до долно положение.
    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

    Коментар


      #3
      Ааааааа, за цъкането от лево ли питатее? Тва поне го знаем от къде е за разлика от моито от дясно дет още го мъдрим Цъка ти мотора на чистачките, пусни ги веднъж и ще спре, на кво се дължи не знам, веднъж когато го чух сефте ми изкара акъла че се е разтропал двигателя но като вдигнах капака го чух под кората на чистачките, пуснах ги и спря. На какво се дължи не знам може би е както каза колегата в предния пост но не ми се занимава с него достатъчно ми цъка в дясно та да търся и тва в ляво. Така е с колите бомби
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Е па мойта за разлика от вашите - цъка отзад!!!!! Понякога както си карам почва да цъка откъм задната врата и като пусна и спра задната чистачка - спира.Прави ми го веднъж - два пъти на година и затова не съм го търсил от какво е точно.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Задната чистачка не се връща понякога в крайно положение ако прозореца не е много мокър или ако перото е за смяна. Реших проблема като извадих чистачката от шлиците и я завъртях 1-2см по-нагоре. Моторчето с оста ги свалих и смазах, зъбните колелца си бяха ОК.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            тая тема си плаче за бисери... "понеже има тема за цъкане отдясно, пускам една и за цъкане отляво...достатъчно ми цъка отдясно че да търса и отляво.... а па мойта цъка отзад..." и мойта задна цъка като шантава, ама тва само ако е замръзнала, или вратата не е затворена плътно. Като свалях кората да си оправа маркуча, че беше излязъл и правеше локви в багажното, и аз като spark почистих и смазах хубаво оста. Смазвайте я, че на дедрата клеяса, блокира, и мотора изгоря, и 130 лв нов...

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              тая тема си плаче за бисери... "понеже има тема за цъкане отдясно, пускам една и за цъкане отляво...достатъчно ми цъка отдясно че да търса и отляво.... а па мойта цъка отзад..." и мойта задна цъка като шантава, ама тва само ако е замръзнала, или вратата не е затворена плътно. Като свалях кората да си оправа маркуча, че беше излязъл и правеше локви в багажното, и аз като spark почистих и смазах хубаво оста. Смазвайте я, че на дедрата клеяса, блокира, и мотора изгоря, и 130 лв нов...
              Че ти не разбрали че нарочно писах за цъкането отзад... Не ми е проблем и знам от какво е, ама може ли човек всичко да отремонтира.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Е, нененене - тая тема с цъкането ме спуква от смях - Хора, за Бога, колите ни цъкат! Смееех, ама като зацъка и моята - колко време казахте имам да напусна колата?
                Stilo 1.8 16V

                Коментар


                  #9
                  Ако видиш някои да напуска Фиат бягаики, гледай да не изоставаш
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Колега и аз бях пускал такава тема Чистачките са. Пуснах ги един път да се врътнет и спреха да цъкат... Засега друго не цъка, ма като гледам горните постове - то си е за страх направо :P Чак ме е срам че нищо друго не цъка...П.С. Нещо сигур ти опира и не могат да слязат до долу. Освен това как ги спираш? Щото аз имах навика направо да гася колата и те спират, ама не са винаги до долу.
                    Fiat Brava 1.6
                    Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                    Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                    Коментар

                    Working...
                    X