Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сравнение на двигателите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сравнение на двигателите

    Понеже търся фиат брава 1.6 16V 97-98 г. реших да ви попитам има ли разлика в моторите? Гледах брава 99 г. същия мотор беше с пластмасови колектори, а 97-98 са с метални.Кой мотор да избера? На кой по-лесно ще сложа след това газова! благодаря.

    #2
    Има разлика в моторите и мощност и в колектори.Този двигател го има и 90 и 103 к.с затова препоръчвам проверка на автомобила с ePer.Относно това как най-лесно ще поставиш газова уредба отговора е с повечко парички и то газов инжекцион/по въпроса за газовата на този мотор има доста писано в раздел Газови уредби/
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      двигател

      Тогава кой двигател е за препоръчване с металните или с пласмасовите?Понеже харесах една брава 103 коня с пластмасови и да знам дали да е гледам изобщо, че досега само с метални бях виждал.

      Коментар


        #4
        Да не отварям нова тема - металните и пластмасовите колектори на браво 1.6, взаимозаменяеми ли са?

        Коментар


          #5
          отговор

          По-добре е с метални, щото ако попаднеш на лоши газаджии ще имаш по малко главоболия
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            брава

            Имам комшия на мареа 99 г. с пластмасови има гас вече 30 хил. километра, каза че няма никакви проблеми.Питам поради причината, че търся брава 97-98, но ми предложиха 99, а тя е с пластмасови за това реших да питам за съвет.

            Коментар


              #7
              Колега, карам Мареа с такъв двигател от 98-ма с метални колектори и газов инжекцион. Да чукна на дърво досега не е гърмяла, та ако мислиш да слагаш газова инжекция - взимай я и с пластмасовите колектори, стига иначе да ти харесва колата. Пък и по-новичка е все пак.
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар


                #8
                На металните колектори се слага обикновена газова уредба. На пластмасовите колектори газаджиите се мръщят и държат да слагат непременно газов инжекцион.
                Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                Коментар


                  #9

                  Коментар

                  Working...
                  X