Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е тази лампа?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква е тази лампа?

    Пиктограмата е кръгче оградено с 2 пунктирани дъгички. Не е за нивото на спирачната течност, нито за ръчната спирачка. Изглежда горе долу така:(О) - скобите са с пунктирани линии.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    За накладките е. Когато светне - накладките са ти засмяна, или ти се е скъсал кабела и дава някъде на маса.

    Коментар


      #3
      Uho написа:
      За накладките е. Когато светне - накладките са ти засмяна, или ти се е скъсал кабела и дава някъде на маса.
      Ако е за накладките, не трябва ли да свети само като натисна спирачките? Сега свети когато не съм ги натиснал, а когато натисна няколко пъти педала, спира да свети... Втори въпрос - ако свети, колко време след това може да се кара безопасно?
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        а тази лампа ако не се лъжа май светва и като няма спирачна течност ако става вапрос за същата лампа де

        [Skype - FIAT_FREAK

        Коментар


          #5
          NIGHT^WALKER написа:
          а тази лампа ако не се лъжа май светва и като няма спирачна течност ако става вапрос за същата лампа де
          Ами май не. При мене има втора лампа, която свети при дръпната ръчна спирачка или ниско ниво на спирачната течност. Символа е почти същият, но дъгите са плътни а в кръгчето има удивителен знак - "!"
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            Re: Каква е тази лампа?

            johnfound написа:
            Пиктограмата е кръгче оградено с 2 пунктирани дъгички. Не е за нивото на спирачната течност, нито за ръчната спирачка. Изглежда горе долу така:(О) - скобите са с пунктирани линии.
            тази лампа показва че са ти износени накладките и трябва да се сменят остава да видиш дали са предни или задни ако отзад си с барабани а не с дискови спирачки значи са предните защото на барабаните няма датчик който да ти показва че накладките са износени така че подготви определена сума че ще трябва да ги сменяш гадните накладки
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              100 процента износени накладки
              FIAT Coupe

              Коментар


                #8
                при мен(типо) като нямам течност ми свети лампата за ръчнатаа за накладки като горе посочената но с кола вътре

                Коментар


                  #9
                  За накладките е така е защото гледах в на брата темпрата има два синвола и единия е за течността а другия е за накладките явно

                  [Skype - FIAT_FREAK

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря на всички. Явно са накладките... Въпроса е дали е от износване или има проблем с ел.връзките - явно ще трябва да се проверява...
                    Fiat Ritmo 105TC
                    1600cc 105к.с.

                    Коментар


                      #11
                      тук колегата е описал лампите
                      Don't drink and drive,
                      better smoke and fly!

                      Коментар


                        #12
                        johnfound написа:
                        Благодаря на всички. Явно са накладките... Въпроса е дали е от износване или има проблем с ел.връзките - явно ще трябва да се проверява...
                        Еми виж дали изобщо имаш датчик на накладките... при мен няма, а кабелът е отрязан и се мотае... абе "майстори", кво да се прави.пс: кабел има само за предно ляво колело
                        FIAT Tipo 1,4mi - EX
                        Alfa Romeo 146ti - EX
                        Alfa Romeo 156 2,4JTD

                        Коментар


                          #13
                          tonov написа:
                          johnfound написа:
                          Благодаря на всички. Явно са накладките... Въпроса е дали е от износване или има проблем с ел.връзките - явно ще трябва да се проверява...
                          Еми виж дали изобщо имаш датчик на накладките... при мен няма, а кабелът е отрязан и се мотае... абе "майстори", кво да се прави.пс: кабел има само за предно ляво колело
                          и при мен беше отрязан и се мотаеше но си го удължих свързах го към накладката и вече си имам датчик :D
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            На всички са отрязани. Аз също моя го удължих и го направих като сменях накладките напролет ама сега гледам че пак се е скъсал от друго място - явно като поостарее кабела не издържа на вибрацията и усукването там.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар

                            Working...
                            X