Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мареата ми много гори , ама много

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мареата ми много гори , ама много

    Здравейте, имам Фиат Мареа от скоро. Малко късно, но и все пак установих, че ми гори поне три пъти по много от колкото би трябвало. Може ли някой да помогне ??? и да даде мнение. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.Мареата е 1.8 16v и гори 20-21 на 100 няма течове.

    #2
    мареа

    Колко много като кажеш Кажи 20-30 колко виж си за течеве и с какъв двигател си

    Коментар


      #3
      Колко е това много?Много е и 15 ,много е и 30..? Колко точно

      Коментар


        #4
        Мдааа... Така както си го написал май наистина трябва да погледнеш под колата за локви.И да не забравиш да си загасиш цигарата от далече!
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          Esper написа:
          Мдааа... Така както си го написал май наистина трябва да погледнеш под колата за локви.И да не забравиш да си загасиш цигарата от далече!
          Абе човек никак не ми е смешно, много е неприятно.

          Коментар


            #6
            Може да смениш температурния датчик.

            Коментар


              #7
              horhej написа:
              Абе човек никак не ми е смешно, много е неприятно.
              Ами предполагам че не ти е смешно...Така както си ги написал обаче какъв отговор очакваш???Нито си написал какъв е двигателя, нито колко гори...Какъвто ти е въпроса, такива са и отговорите.Дай малко повече инфо и имаш шанс някой да каже нещо по въпроса.П.С> Сори, не съм ти забелязал редакцията.
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Сигурен ли си,че си засякъл разхода правилно?Скоро имаше подобна тема за висок разход.Потърси я.

                Коментар


                  #9
                  Има доста теми за разход и...да започнем отначало.1. Колата върви ли си като хората? Спъната ли е, гъгне ли, как се движи?2. Случайно да ти мирише на нещо от някъде, на развалени яйца?3. Кога последно си сменявал консумативи, какви са?4. От къде зареждаш и какво гориво?5. Колата минавала ли е диагностика, свети ли ти някаква лампа някъде?
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    GTipo написа:
                    Има доста теми за разход и...да започнем отначало.1. Колата върви ли си като хората? Спъната ли е, гъгне ли, как се движи?2. Случайно да ти мирише на нещо от някъде, на развалени яйца?3. Кога последно си сменявал консумативи, какви са?4. От къде зареждаш и какво гориво?5. Колата минавала ли е диагностика, свети ли ти някаква лампа някъде?
                    сменил съм всички консумативи без ремък, струва ми се че не върви много ( според мен трябва да върви доста по-добре) но на нищо не ми мирише , зареждал съм от различни места за да се уверя но, всеки път едно и също, носих я за диагностика и ми казаха че е перфектна , че и няма нищо и е по-вече от добре . Но си гори!!!!!! свети и лампа само на ербега и АБС са . Общо взето това е ( и съм се хванал за главата )

                    Коментар


                      #11
                      И все пак ... как го мериш разхода ? Ако го мериш по метода "до светване на лампата" или до определена чертичка на скалата, можеш да влезеш в много сериозна грешка и съответно притесненията ти да са излишни. Освен евентуалното неправилно замерване на разхода, другото за което се сещам, е да споделиш този разход в какъв режим на експлоатация на колата ти го дава ? Имай предвид, че на този голям мотор в полярните студове на Северна България му трябват поне 10-ина минути, за да загрее. Ако го караш само на малки разстояния при студен двигател, е напълно възможно в момента наистина да ти дава такъв разход.Освен това е добре да установиш дали километража ти отчита вярно изминатите километри. Причините за неправилно отчитане могат да бъдат няколко, като започнеш с неподходящи по размер гуми например.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        разликата в скоростта м/у гуми 175/65/14 и 185/60/14, примерно, е около 1 %, значи за 500 км - 5 км разлика, а 60 литра за 500 км, или за 505 км мисля че е пренебрежимо малко. Ако грешката е в гумите, те трябва да са много по-малки от препоръчваните, за да му даде чак такова отклонение в горивото.Според мен колегата да напълни до капачката от някоя бензиностанция, от която сипва по принцип, да се разходи до Бургас, там пак да напълни и да изчисли разхода, после да се върне, пак да напълни, пак да изчисли и да сравни показанията. На тази бензиностанция на която зареждаш, зареждат ли други твои приятели и какви са отзивите им? При тях всичко нормално ли е? Една кола за да изхачри толкова много (3х) , трябва да я караш само и единствено на 1-ва и 2-ра, ако другото е наред де...

                        Коментар


                          #13
                          Аз не случайно го попитах как кара колата, в какъв режим е този разход, ако го приемем за верен. Ако е само градско, изобщо не става дума за 3 пъти по-голям разход. Както установихме от една друга тема, в този сезон 14-15 / 100 градско е напълно нормално. А за гумите си прав, че не могат да дадат толкова голямо отклонение.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            Майко, мнооо ве. Моята Мара и тя харчи 20, ама на 220км. градско в свободния сезон...

                            Коментар


                              #15

                              Коментар

                              Working...
                              X