Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с алтернатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с алтернатора

    Вчера отказа алтернаторът на Темпрата / колата е на 17 години/ и днес предпразнично се наложи да правя ремонт. Тъй като нямаше друг начин , купих от Италианеца един втора употреба, естествено без да се знае работи ли добре. След поставянето , лампата на акумулатора не загасна изобщо, само че светлината е доста по слаба в сравнение с тази при даване само на контакт. При измерване с волтметър при включени фарове напрежението беше 14,1 волта, докато преди не мърдаше от 12 волта. Тъй като се налага да пътувам по празниците, моля ако някой е имал същия проблем да сподели дали няма опасност да остана някъде по пътя с изтощен акумулатор - все пак ще пътувам 350 км.След празниците смятам да дам двата в някой сервиз, та дано се събере един работещ както трябва. Бихте ли ми препоръчали някой сервиз.
    Fiat Marea 1,6 16V 1998
    Lancia Y 1.2 8v 1997
    Fiat Tempra 1.6 1991

    #2
    Сервиз има на Козлодуй, втората пресечка след Раковска, в една къща- един дядо. Много съвестно работи и дава гаранция.А дали ще те остави не знам, мойта ме остави...

    Коментар


      #3
      nikolay nikolov написа:
      Тъй като се налага да пътувам по празниците, моля ако някой е имал същия проблем да сподели дали няма опасност да остана някъде по пътя с изтощен акумулатор
      да има голяма вероятност
      Marea Bipower написа:
      Много съвестно работи и дава гаранция
      задължително си намери свестен майстор, който да ти дава някаква гаранция за това което прави, аз имах невероятни проблеми с едни боклуци на ломско шосе срещу автогарата....1-я път уж го оправих, но не съвсем .... http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=20988 2-я път като отидох ми казаха че проблема си е мой или по-точно "ако днес си сложиш нови гуми и утре ги спукаш гумаджията ли ще ти е виновен" та след последвалия скандал се съгласиха да видят какво е ( просто не си бяха свършили работата като хората...) пак ми разглобяваха колата и пак ремонтираха алтернатора и пак си оставиха ръцете

      Коментар


        #4
        Мога да ти препоръчам сервиза на един приятел!Намира се в кв.Хаджи Димитър, зад Шел!Определено е най-добрия в тази област, стига да няма много работа ще те вземе веднага!
        BMW E90 320D
        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

        Коментар

        Working...
        X