Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсан ангренажен ремък Fiat Bravo 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсан ангренажен ремък Fiat Bravo 1.6 16V

    Здравейте!Имам фиат браво 1.6 16V 99г.Онзи ден колата ми изгасна в движение и се оказа най-лошото - скъсан ангренажен ремък. Тъпо то е, че като я взех смених всичките глупости, които трябва да се сменят, включително и този ремък, а съм изминал с нея 12 000 км от тогава. Единственото успокоитолно е, че като изгасна не се чу нищо, ама разбрах че при тези двигатели минимума е 8 клапана. Та въпроса ми е горе - долу колко струва ремонта и откъде ще препоръчате да си взема части?Благодаря!

    #2
    Много неприятно. А ролките смени ли ги заедно с ремъка? Ремонта ще ти се върже около 300 лв., минимум. За части в София е най-добре, софиянците да кажат откъде.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Ремонта хич даже не е 300лв., с по-малко от 600 няма да минеш.Аз като скъсах на Типо-то минах "тънко" 430лв. в София.Мен да питаш, хващай там дето си сменял ремъка и си го купувал и си търси гаранцията.
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        Става дума само за частите. Ремък комплект с ролките - 140лв.Гарнитура глава - 30лв.Клапани - средно по 8лв на брой.Гумички на клапаните - 20лв комплект.Отделно шлайф на глава, шлайф на клапани, евентуално повдигач. Може би и масло, антифриз, филтри + труд ще мине 600лв.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Да и ролките смених тогава. Златна кола стана ......

          Коментар


            #6
            Колега, знам че сега не ти е до това, но малко инфо да дадеш, например за ремъка, каква марка е, откъде е купен, къде е сменен, някаква предистория за това неприятно късане. Нещо, което може да е от полза за колегите.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              имам гарнитура глава Гьотце .. ще ти трябва , ако искаш пиши ЛС
              Madness Motorsport
              (\__/)
              (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
              (")_(") signature to help him gain world domination.

              Коментар


                #8
                Rokambol написа:
                Колега, знам че сега не ти е до това, но малко инфо да дадеш, например за ремъка, каква марка е, откъде е купен, къде е сменен, някаква предистория за това неприятно късане. Нещо, което може да е от полза за колегите.
                Честно казано нямам идея. Тогава не го направих аз това, защотото нямах време и съжалявам за това, но случилото се е случило и сега трябва за ремонта да мисля. Напълно вероятно е и да не са сменили ремъка ....

                Коментар


                  #9
                  Благодаря все пак и успех.
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар


                    #10
                    И аз ти благодаря Rokambol

                    Коментар


                      #11
                      А все пак някой от София, няма ли да сподели нещо за сервиз, магазин за части?

                      Коментар


                        #12
                        Има сервизи, които дават гаранция при закупени ремък и ролки от тях- аз мисля в такъв да отида- може да вземат по- скъпо за труд, но пък имат и уреди за измерване на обтягането и си разбират от работата.Скъсване, разбира се винаги може да се получи от заводски дефект в ремъка, но вероятността това да се случи е много малка от сервизи, работещи с директни вносители на качествени ремъци и ролко- Gates, SKF и др.
                        Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                        Коментар


                          #13
                          За това аз моят го смених във Вантотрейд, може да са надути мърлячи, ама 60.000км. гаранция, а на практика съм дал 50 лева повече, но спокойствието си е друго, ако се скъса им хвърлям колата там и да се оправят.

                          Коментар


                            #14
                            Колко ти взеха за смяна на ремъка?

                            Коментар


                              #15
                              Ами достатъчно - към 200лв някъде - смяна на ремък и ролки и масло

                              Коментар

                              Working...
                              X