Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замръзна ми ръчната!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замръзна ми ръчната!

    Преди малко ми се наложи да вдигна ръчната за около 2-3 мин. и колата беше запалена. Когато реших да тръгна с малко газ и направо задницата "потъна" и колата угасна. Та въпроса ми е някой да си е патил и евентуално как е разрешавал проблема?
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Porsche 944 S2
    http://www.valmcrae.snimka.bg/
    http://vbox7.com/user:val_mcrae
    http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

    #2
    Аз изпатих така на скоро. В яда си (на мен самия, идеше ми да си фрасна една) тръгнах с мръсна газ и нещо от зад изпраска. Имам идея какво е, но ще го мисля след празниците. Най-доброто за теб е да изчакаш по-топло време или да размразиш жилата с източник на топлина (топъл гараж, пистолет с горещ въздух, сешоар ) и повече зимата да не пипаш ръчната. :D
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Колега ръчната пада ли или стой мирно горе. ако е паднала пробвай да полееш дисковете/барабаните с ТОПЛА не гореща вода. Ако стой горе жилата кофти тръпка ако имаш от онея вентилатори за кола може да се нагъзиш отдолу и да размразяваш или чакаш топло време защото невиждам как ще си закараш колата до гараж
      Fiat punto 1,1
      Fiat bravo 1,6 16v
      Fiat bravo 2,0 20v
      Honda civic 1,5
      BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

      Коментар


        #4
        А така къде беше сбирката, че замръзнахте бе Карловци. Не поливай с топла вода, че може да стане и по зле.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Палиш един вестник и внимателската "обикаляш" колата отдолу.
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            Преди време и аз имах този проблем.Беше се напукала външната обвивка и е влизало вода в жилата.Смених ги с нови и от тогава не съм имал проблеми с ръчната.

            Коментар


              #7
              gamma написа:
              Палиш един вестник и внимателската "обикаляш" колата отдолу.
              И чакаш да гръмне или да се подпали в най-добрия случай и тогава със сигурност ще се размразят и ще си решиш проблема.
              Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
              2000г.
              Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

              Коментар


                #8
                пускаш ръчната даваш повечко газ ще се чуе едно прассс / от отлепянето на накладките от диска / и готово, караш си като пич :D
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Така и така колегата е пуснал темата да се възползвам с какво мога да увия жилата нещо термолента или от сорта за да не замръзват дали е възможно някой пробвал ли е естествено не говоря за този сезон защото в тая кал няма да бъркам никъде.
                  Fiat punto 1,1
                  Fiat bravo 1,6 16v
                  Fiat bravo 2,0 20v
                  Honda civic 1,5
                  BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                  Коментар


                    #10
                    няма какво да увиваш, ако са ти здрави брините на жилата.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      stef написа:
                      пускаш ръчната даваш повечко газ ще се чуе едно прассс / от отлепянето на накладките от диска / и готово, караш си като пич :D
                      М’да прас, ама повечето пъти си влачиш задницата колкото си искаш. Става, ама ако поразмърдаш малко и назад може да олаби.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Tornado написа:
                        stef написа:
                        пускаш ръчната даваш повечко газ ще се чуе едно прассс / от отлепянето на накладките от диска / и готово, караш си като пич :D
                        М’да прас, ама повечето пъти си влачиш задницата колкото си искаш. Става, ама ако поразмърдаш малко и назад може да олаби.
                        влачиш задницата ама ако е - 20 градуса на -5 само вика прас и готово :D
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          chaki написа:
                          И чакаш да гръмне или да се подпали в най добрия случай и тогава със сигорност ще се размразят и ще си решиш проблема.
                          Да бе, то толкова лесно гърми Пък и ти няма да наклаждаш огън отдолу.
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар

                          Working...
                          X