Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Крива джанта за пунтото. От къде да купя нова?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Крива джанта за пунтото. От къде да купя нова?

    Здравейте!Имах малкък удър с Путото(от подписа) при което едната джанта за нищо не става. Преполагам, че оригинална (FIAT) ама не съм сигурен! Кажете моля от къде да си купя такава или има ли възможност да си поръчам ако ще и от Италия?
    Прикачени файлове
    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
    Engine Stamp: 176B9.000
    Version Code: 176BV
    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

    #2
    Re: Крива джанта за пунтото. От къде да купя нова?

    easylife написа:
    Здравейте!Имах малкък удър с Путото(от подписа) при което едната джанта за нищо не става. Преполагам, че оригинална (FIAT) ама не съм сигурен! Кажете моля от къде да си купя такава или има ли възможност да си поръчам ако ще и от Италия?
    Как разбра, че нищо не става от тази джанта? В гумаджийница ходи ли? Щото от снимката аз лично не виждам къде е проблема? А иначе спасението ти е по авто-моргите или гледам например по Сливница в отсечката преди Орион посока Люлин от дясната страна има някакви камари с алуминиеви джанти...п.п.Един съвет - запази си капачката, не се намират лесно и не са никак евтини.
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      джанти

      ако не може да се изправи сигурно ще има но трябва да отидеш на Горни богоров там има
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Поправка: по горе съм писал "малък" удар ама всъщност е "1000 лв. разходи" ударчето Какво да се прави. Та вече съм на етап "джанти", тоест етапите автомонтьори, тенекеджии и бояджии съм ги минал Sandeto - джантата е много зле ама от другата страна. Ходих на гумаджии - казаха, че е поправимо, но послле ще се убия някъде на Цариградско например и затва не поемат отговоррност! kluchar - мерси за съвета. Слагам две обикн. джанти и съм там!
        Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
        MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
        Engine Stamp: 176B9.000
        Version Code: 176BV
        Version: V5 | SPORTING | 03.'98

        Коментар


          #5
          easylife написа:
          Поправка: по горе съм писал "малък" удар ама всъщност е "1000 лв. разходи" ударчето Какво да се прави. Та вече съм на етап "джанти", тоест етапите автомонтьори, тенекеджии и бояджии съм ги минал Sandeto - джантата е много зле ама от другата страна. Ходих на гумаджии - казаха, че е поправимо, но послле ще се убия някъде на Цариградско например и затва не поемат отговоррност! kluchar - мерси за съвета. Слагам две обикн. джанти и съм там!
          Стига бе.Отиваш и най-брутално ти я изправят на машината.Ако се счупи търсиш нова или както там искаш.Ако издържи и се опъне, нищо няма да стане след това!!!
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            BO написа:
            Стига бе.Отиваш и най-брутално ти я изправят на машината.Ако се счупи търсиш нова или както там искаш.Ако издържи и се опъне, нищо няма да стане след това!!!
            А дори и да се пукне/счупи... вече има места, на които джантата се лепи, т.е. заварява, шлайфа, лакира и става като нова... не мож я позна, че е чупена. А и стават достатъчно здрави, за да си караш спокойно... просто я слагаш за задна гума и си караш спокойно. п.п.Но все пак ако си решил да си търсиш друга и си намериш прекалено лъскава таква... имай едно на ум!
            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
            --- в сърцето завинаги... ---
            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

            Коментар


              #7
              Намерих магазин за джанти в Младост. Поръчваш си ... внасят ... ама цената ... 200-300 лв. и то чак напролет. Сложа ли зимните (сега няма как - празници) ще ходя по моргите. Имам две впредвид 1. на ботевградско (ключар) и другата на ул Козлодуй. Ако занете други ще съм благодарен да споделите!ПП BO, Sandeto: И тези идеи са вариант ама първо ще пробвам да намеря на старо.
              Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
              MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
              Engine Stamp: 176B9.000
              Version Code: 176BV
              Version: V5 | SPORTING | 03.'98

              Коментар


                #8

                Коментар


                  #9
                  Аз съм карал със заваряна джанта 5-6 години и зиме и лете разбира се задна но джантата не е мръднала а имаше отчупено парче.Човека я завари шлайфа я и я боядиса за 45 лв но това беше преди 5-6 години а от тогава технологийте напреднаха доста и едва ли е опасно да я направят просто не си олучил майстора
                  FIAT Stilo 1.9 Jtd

                  Коментар


                    #10
                    deadairplane написа:
                    Като си ходил на младост що не се отби до маргела? Много ме кефи как работят там има един възрастен пич много внимателно бачка и резултатите са невероятни. Пък после давай пари за нови. Пък и ако се спука джантата могат да ти я заварят ама я карат в някой от другите маргели че там нямат машини. За тоя на ботевградско ти ще минеш покрай него за Богров разправят че бил добър ама нямам лични наблюдения.
                    Из чух много дори отзиви за Маргела на ботевградско (даже с предварително записване ставало). Най-вероятно ще отида там и после ще пиша впечатления.
                    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                    Engine Stamp: 176B9.000
                    Version Code: 176BV
                    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                    Коментар

                    Working...
                    X