Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто ГТ или ХГТ ...кое е по-добро

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто ГТ или ХГТ ...кое е по-добро

    Здравеите искам да ви попитам кое е по добро ГТ или ХГТ 6тот направо съм се в тея Мерси предварително които обърне внимание на ТЕМАТАОправи си заглавието на темата съгласно правилата! Освен това беше поместена и в неправилен раздел.Модераторски екип fiat-bg.org

    #2
    Доколкото знам , HGT са доста по-мощни (предполагам е както при Бравотата)...Пък и имат повече екстри

    Коментар


      #3
      MrElectro написа:
      Доколкото знам , HGT са доста по-мощни (предполагам е както при Бравотата)...Пък и имат повече екстри
      и защо мислиш, че са доста по-мощни ? Punto GT е 1.4 турбо :D и е 130 к.с.Punto HGT е 1.8 16V атмосферен и е само със 6 к.с. отгоре, така че - разликата не е голяма, но все пак единия е атмосферен, а другия турбиниран ускорението на GT-то е 7,9 сек. до 100 по книжка, на HGT-то не знам колко е, но ми се струва, че ще е по-бавно едит: Пропуснах да спомена - Punto GT е пунто Mk.I 1.4 турбо, а Punto HGT е Punto Mk.II 1.8 16V ... пунто 2 е по-добрата кола според мен ... но да не забравяме проблема който прави пунто GT - някакъв много странен звук "псссссссссссссст" :D

      Коментар


        #4
        Колега, ето ти два линка към един доста полезен сайт. Нищо, че е на руски. Там можеш да си изясниш основните неща около техническите данни. Както ще видиш, Punto GT печели с 2 к.с. повече /за модификацията 1994-1996г./, и с 0.7 сек. при ускорението, 40 NM въртящ момент в повече и еднакви максимални скорости. А за външен вид определено печели HGT!http://www.catalog.auto.ru/catalog/c...card/2986.html
        Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

        Коментар


          #5
          Аз имам ХГТ и мога да кажа че колата е перфектна! Разбира се ако се грижиш за нея. Колата върви доста и се извинявам, но не може да сравняваш кола 94-5 година и кола 2000+ има много повече защити и какво ли още не! Не случайно е ХГТ, а не ГТ. И разбира се може да сложиш турбина на ХГТ-то и тогава си е е*ало майката! Не си иска гимите направо гумите превъртат в джантите :D :D :D
          >>> PUNTO POWER - HGT<<<

          Коментар


            #6
            Абе незнам ама на ГТ мойе да се надуе турбинката 4е и 4ип поже да се сложи,а на ХГТ само 4ип

            Коментар


              #7
              от защити - "Аман", само ти пречат и може по-голяма беля да ти навлекат иначе, турбото според мен, мк1 ще скъса гъза на ХГТ а за да турбинираш ХГТ ти трябват - поне 3000лв, за да стане прилично всичко зависи от това кои форми ти допадат повече...ако ще го правиш резачка, ще го караш само на гюрунтия (нема такъв спелинг), по-добре си вземи турбото, има турбо бутала, абе изчислено е за по-големи натоварвания и си е резачкаабе, турбото си е турбо, с две думи
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                #8
                Хубавото на ГТ 4е няма ЕСП и тем подобниработи не6та ама като се замисли6 трябва да ги има 6тот ако влезе6 в филма пове4е .Абе незнам просто искам фиатка или ланчиа и така, пък 6те видим кот стане само да е ИТАЛЯНСКО

                Коментар


                  #9
                  ГТ-то е с по-добро ускорение и по документи,и в действителност.За къси дистанции е по-подходящо.Но пък 1.8 16 двигателя е по-добър за високи скорости.Избираш си.Предполагам че ще я караш предимно в града,нали.ГТ-то е по-подходящо.А и двигателя е по-лесен и евтин за обслужване.
                  FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                  Коментар

                  Working...
                  X