Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за инжекцион на Пунто II

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за инжекцион на Пунто II

    Здравейте,Имам следното питане. Лампата на таблото която показва проблем с инжекциона/поне според руския "хаинес"/ взе да светва и да гасне когато си поиска без някаква логика, не съм усетил някаква разлика във вървежа. Понеже явно съм голям карък и все попадам на "МАЙСТОРИ", Въпроса е: проблема може ли да се е появил в следствие на смяна на агренажен ремък и запалване с бутане/щото някои майстори са идиоти и не гледат дали забравят запалени фаровете/, дали има някаква връзка между двете??? Само да поясня, че след като "нулирах" откачих клемата на акумолатора за 10 минути проблема с присветващата лампа си остана. Има ли връзка между инжекциона и агренажния ремък??И, ако е така то да дам предложение един конкретен "тип" тук да бъде преместен от единия в другия списък.Ще съм благодарен и на съвет за добър диагностик които да прегледа компютъра.........Предварително БЛАГОДАРЯ и весели празници....

    #2
    Re: Питане за инжекцион на пунто 2

    Да беше написал и какъв е двигателя, нямаше да е лошо.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Ма и аз съм една червена шапчица..................ма то като се ядоса човек не мисли, ИЗВИНЯВАМ СЕ!!!та Пунтото е бензин 1.2, 8 клапана, 2001 година.

      Коментар


        #4
        проблем

        двигатела е като на старото пунто може да не са зацепили ремъка както трябва -на белезите
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Имам същия проблем ... по някой път лампата на инжекциона просто премигва 3 пъти и спира ... случи ми се на път за италфеста със 160 км/ч, случвало ми се е и със 120 км/ч и с 80 ... без никаква логика ... тествах си я и ми даде "проблем в запалването на цилиндър 4" ... смених свещи, кабелите ми май са наред - остава някоя от бобините да прави проблем ... но все още не съм намерил време да им разменя местата и да пробвам дали ще има разлика ...

          Коментар


            #6
            Глупав въпрос. Коя е тая лампа че и аз съм с такъв Фиат (2002 г. 1.2 8V), а не знам коя е.
            FIAT Nuova Punto 1.2 8V
            FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
            ...and justice for all

            Коментар


              #7
              Hi, жълтата лампа точно над лампата над "АБС"-а.Весели празници.

              Коментар


                #8
                Ами моя съвет е да идете на елкон на запалителната уредба. Ако там всичко е наред, то грешка за запалването при тези мотори с хибридното ЕКУ е кофти проблем (ако е с хибридно). В 99% проблема е в ЕКУ, вече имам 3-4 такива сменени, не го пожелавам на никой, но ако има проблем в запалването, то се товари крайния транзистор(а не подлежи на ремонт). И после смяна на ЕКУ за не малко пари, така че бягайте на добър елкон докато е време.
                LANCIA Dedra 1.6 835A1.000

                Коментар

                Working...
                X