Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пръскалки за фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги идеята ми беше да направя скрити пръскалки, като на високия клас автомобили,налягането ще го докарам с допълнителен съд и помпа,но мислех точно как да ги скрия да не се виждата !!! Снощи гледах на едно БМВ 5-та серя как пръскалките изкачат от бронята, и мисля да ги направя така имам половин броня :D и по празниците започвам да експриментирам !!! Идята ми е следната, изрязвам едно кръгче в бронята голямо колкото да се пъхне пръскалка(от мъничките) изрязаното капаче го залепвам за пръскалката а нея я захващам за електро-магнит, и при подаване на + на магнита тя да изкача и после да се прибира(като механизма на централното) :D :D :D нещто такова като на чертежа :D
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

    Коментар


      #17
      Успех. Като го направиш дай подробности и снимки.
      Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
      2000г.
      Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

      Коментар


        #18
        chaki написа:
        Успех. Като го направиш дай подробности и снимки.
        Мерси колега ще имам нужда и от късмет :D :D
        Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

        Коментар


          #19
          виж варианти бол, стига да ти се занимава с адската играчка. все пак като каза електомагнитен клапан за централно се сещам, че тези универсалните машинки може да ти свършат работа перфектна. и са евтини. въпроса е как ще ги вържеш- като изскочи пръскалката дали да се прекъсне захранването към машинката или да си седи под напрежение. при 2-я вариант май може да изгори. ама аз съм доста слаб с тоците, така че...а според мен по хитро е да използваш твоето си казанче- хем на едно място ще наливаш, хем ще запазиш оригиналния вид под капака. в крана сметка трябва само една малка дупчица до оригиналното моторче и да праснеш една тръбичка там и да я залепиш. помпата може да си я монтираш където ти е кеф
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #20
            Колеги тя схемата е ясна но пръскалките са си цифра нови оригинални излизат между 70-200 лв само пръскалките някой има ли идея къде могат да се намерят на по разумна цена
            Alfa Romeo 156 1,8 TS

            Коментар


              #21
              Днес разгледах как би изглеждало моето Купе - аз нямам пръскалки, но по-новите имат!Значи на казанчето е оставено място за второ моторче - същото по-големина като това на чистачките!Моторчетата седят едно до друго.
              BMW E90 320D
              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

              Коментар


                #22
                Novachev написа:
                Колеги тя схемата е ясна но пръскалките са си цифра нови оригинални излизат между 70-200 лв само пръскалките някой има ли идея къде могат да се намерят на по разумна цена
                на БМВ Е39-които са външни сруват 35лв бройката, а на Е46 които са скрити струват 53 лв бройката може такива да преправиш ако искаш а другия вариант търсиш втора употреба от ударена кола даже цялата система може да се свали :D но пак едно 150- 200лв не ти мърдат :D
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #23
                  JO_666 написа:
                  Колеги идеята ми беше да направя скрити пръскалки, като на високия клас автомобили,налягането ще го докарам с допълнителен съд и помпа,но мислех точно как да ги скрия да не се виждата !!! Снощи гледах на едно БМВ 5-та серя как пръскалките изкачат от бронята, и мисля да ги направя така имам половин броня :D и по празниците започвам да експриментирам !!! Идята ми е следната, изрязвам едно кръгче в бронята голямо колкото да се пъхне пръскалка(от мъничките) изрязаното капаче го залепвам за пръскалката а нея я захващам за електро-магнит, и при подаване на + на магнита тя да изкача и после да се прибира(като механизма на централното) :D :D :D нещто такова като на чертежа :D
                  С тези скрити пръскалки доста усложняваш нещата според мен. Рискуваш зимата като се събере вода около този ел-магнит и замръзне хубавичко декоративната капачка към бронята да не "изСкача" нищо от никъде.... Определено трябва да помислиш и за някакво подгряване на механиката...
                  Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                  --- в сърцето завинаги... ---
                  Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                  Коментар


                    #24
                    Сега видях, че в БМВ форума един колега продава комплект пръскалки от е-46 за 60лв(" Пръскалки за чистачките за е-46 заедно с решетката за която се захващат цена: 60 лв. комплект " ). И се чудя дали да не му звънна и да ги взимам, от друга страна 60лв. за експеримент ...... ?????
                    Прикачени файлове
                    Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                    Коментар


                      #25
                      JO_666 написа:
                      Сега видях, че в БМВ форума един колега продава комплект пръскалки от е-46 за 60лв(" Пръскалки за чистачките за е-46 заедно с решетката за която се захващат цена: 60 лв. комплект " ). И се чудя дали да не му звънна и да ги взимам, от друга страна 60лв. за експеримент ...... ?????
                      хубавото на пръскалките за чистачките на Е46-е че са със подгряване, но според мен дебита ще е малък и няма да имаш желания ефект , по добре търси такива които са си за фарове оригинално иначе цената от 60 лв е добра
                      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                      UNO 1.0 FIRE

                      Коментар


                        #26
                        Не знам защо го мислите толкова сложно. Колкото по просто толкова по добро и ефективно. Няма искачане няма проблем. Моя съвет е да помислиш за нещо възможно най близо до фабричното. Хем и ще е по евтино.
                        Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                        2000г.
                        Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                        Коментар


                          #27
                          вадя темата- вече си намерих помпичка. бензинова, за моно инжекция 3 бара ще да е достатъчно за пръскалки. сега самите пръскалки, чудя се има разни метални/светещи/, на които хубавото са им самите дюзи, че и те са метални и се насочват всяка сама за себе си. това от една страна ще ме затрудни, защото първо трябва да ги боядисвам, второ ще махна лампичката в тях и ще сложа едно малко канталче да ги топли зимата. колебая се между тези и оригинални от марея- какво ще кажете/те имат ли потдряване/?
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар

                          Working...
                          X