Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пръскалки за фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пръскалки за фарове

    Колеги сега по празниците съм решил ако ми остане малко свободно време да си направя скрити пръскалки за фаровете, там където е гуменото уплатнение на капака което уплатнява фара, от външната му страна по форма на капака да прекарам едно тънко маркуче(от система) и в областа на 1 (където е секцията за къси светлини) да направя три малки отвора и в областа където е 2, да направя два отвора и да го свържа към системата за пръскалките на прозореца, тогава при задеистване на пръскалките ще се задеиства и тази на фара, дали ще има успех незнам, но ще пробвам !!!! Очаквам и вашето мнение ?!?!?
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

    #2
    за фаровете според мен трябва по-високо налягане
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Струята трябва да бъде много силна за да ти се мият фаровете.При мен е направено така ,че когато са включени фаровете и започна да мия стъклото пръска и на тях.Системата изразходва много вода и затова в момента съм я разкачил.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Re: Пръскалки за фарове

        JO_666 написа:
        Колеги сега по празниците съм решил ако ми остане малко свободно време да си направя скрити пръскалки за фаровете, там където е гуменото уплатнение на капака което уплатнява фара, от външната му страна по форма на капака да прекарам едно тънко маркуче(от система) и в областа на 1 (където е секцията за къси светлини) да направя три малки отвора и в областа където е 2, да направя два отвора и да го свържа към системата за пръскалките на прозореца, тогава при задеистване на пръскалките ще се задеиства и тази на фара, дали ще има успех незнам, но ще пробвам !!!! Очаквам и вашето мнение ?!?!?
        Колега, защо не пробваш да сложиш пръскалки на бронята както си е заводско Според мен ще стане, ако не с оригинални като на Мареата на Торнадо с някакви други!Пробиваш бронята, монтираш пръскалките, теглиш маркучетата до тях, свързваш ги с тройник към главния маркуч и си готов! Мога да се опитам да ти го нарисувам
        BMW E90 320D
        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

        Коментар


          #5
          Според мен няма да сработи и заради ъгъла под който ще пръска. Мисля че няма да се получи нищо освен мокри фарове. Ако имаше чистачки щеше да е ОК. Защо не пробваш да ги монтираш на бронята както са си оригинално.
          Прикачени файлове
          Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
          2000г.
          Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

          Коментар


            #6
            Re: Пръскалки за фарове

            blagun написа:
            JO_666 написа:
            Колеги сега по празниците съм решил ако ми остане малко свободно време да си направя скрити пръскалки за фаровете, там където е гуменото уплатнение на капака което уплатнява фара, от външната му страна по форма на капака да прекарам едно тънко маркуче(от система) и в областа на 1 (където е секцията за къси светлини) да направя три малки отвора и в областа където е 2, да направя два отвора и да го свържа към системата за пръскалките на прозореца, тогава при задеистване на пръскалките ще се задеиства и тази на фара, дали ще има успех незнам, но ще пробвам !!!! Очаквам и вашето мнение ?!?!?
            Колега, защо не пробваш да сложиш пръскалки на бронята както си е заводско Според мен ще стане, ако не с оригинални като на Мареата на Торнадо с някакви други!Пробиваш бронята, монтираш пръскалките, теглиш маркучетата до тях, свързваш ги с тройник към главния маркуч и си готов! Мога да се опитам да ти го нарисувам
            Това ми беше идеята да не е като заводското, но сега като се замисля това дето го написах беше пълна глупост направо се засрамих от написаното , защото по този начин при скорост на 80км/ч нищо няма да става, дори няма да имам "мокри фарове" :D :D :D
            Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

            Коментар


              #7
              Re: Пръскалки за фарове

              JO_666 написа:
              blagun написа:
              JO_666 написа:
              Колеги сега по празниците съм решил ако ми остане малко свободно време да си направя скрити пръскалки за фаровете, там където е гуменото уплатнение на капака което уплатнява фара, от външната му страна по форма на капака да прекарам едно тънко маркуче(от система) и в областа на 1 (където е секцията за къси светлини) да направя три малки отвора и в областа където е 2, да направя два отвора и да го свържа към системата за пръскалките на прозореца, тогава при задеистване на пръскалките ще се задеиства и тази на фара, дали ще има успех незнам, но ще пробвам !!!! Очаквам и вашето мнение ?!?!?
              Колега, защо не пробваш да сложиш пръскалки на бронята както си е заводско Според мен ще стане, ако не с оригинални като на Мареата на Торнадо с някакви други!Пробиваш бронята, монтираш пръскалките, теглиш маркучетата до тях, свързваш ги с тройник към главния маркуч и си готов! Мога да се опитам да ти го нарисувам
              Това ми беше идеята да не е като заводското, но сега като се замисля това дето го написах беше пълна глупост направо се засрамих от написаното , защото по този начин при скорост на 80км/ч нищо няма да става, дори няма да имам "мокри фарове" :D :D :D
              Бих казал, че идеята ти за пръскалки е чудесна Само изпълнението куца малко, но с наша помощ ще стане!В момента се боря с чертежа
              BMW E90 320D
              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

              Коментар


                #8
                аз мога да ви дам една идея, която ми се върти в главата. със стара помпа бензиова може да се вдигне сериозно налягане, недостатъчно да работи колата на бензин, ама за миене на фаровете ще е достатъчно. вече пръскалките са въпрос на вкус, има едни с метални дюзички, които са по принцип за стуклото де, но ще свършат работа и тук. ше бъдат много по-малки от оригиналните, но какво от това? с налягането от помпата ще е супер- на който му се занимава
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Ето тази схемичка успях да скалъпя с мойте скромни възможности Но мисля, че се получи разбираемо Не ти трябват много пари: 1-2 тройничета, 2 пръскалки - може да провериш в "Аутомания", и да пробваш така. Ако не създава голямо налягане, може да пробваш с помпата на колегата pakumba! Цялата инвестиция оценявам на 10 лева.Така нарисувано и изпълнено, новите пръскалки ще пръскат заедно с тези на стъклото, ако пък не искаш може да ги вържеш към задната пръскалка и тогава само когато пръскаш отзад ще пръска и на фаровете! Според мен първия начин е по-добър Eто схемата http://bgphoto.net/photos/13035/o633...25000.bmpП.С. щом с термостата успя и тук ще успееш П.С.Защо не мога да кача схемата - казва ми, че bmp файлове не мога ?! Нека който успее да я качи във темата!
                  BMW E90 320D
                  ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                  ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                  ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                  Коментар


                    #10
                    Това е решено при високия клас автомобили, но налягането е много по-високо от това, което може да създаде помпата за чистачки. Сигурен съм, че няма да постигнеш желания ефект. Дано не съм те обезкуражил.
                    Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      Струята трябва да бъде много силна за да ти се мият фаровете.При мен е направено така ,че когато са включени фаровете и започна да мия стъклото пръска и на тях.Системата изразходва много вода и затова в момента съм я разкачил.
                      И аз постъпих по същия начин. Системата за миене на стъклата и фаровете съдържа 7 л. вода и свършва доста бързо благодарение точно на фаровете. А и сега при това задължително каране на пуснати фарове, при всяко миене на стъклото се излива вода и върху фаровете.
                      Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                      Коментар


                        #12
                        и на дедрата мисля че си има съвсем отделен мотор за тази цел, който създава по-високо налягане. Но да се замислим - пръскалките на стъклото са 2 с по 4 дупки и пръскат добре, може би ако за фаровете са с по 2 дупки , моторчето би създало достатъчна сила. а и все пак идеята е да размрази евентуалния лед, заради ксенона, нали? и задължително трябва да има реле, свързано през сигнала на фаровете, иначе е чиста загуба да се мият фаровете ако не светят.

                        Коментар


                          #13
                          pakumba написа:
                          аз мога да ви дам една идея, която ми се върти в главата. със стара помпа бензиова може да се вдигне сериозно налягане, недостатъчно да работи колата на бензин, ама за миене на фаровете ще е достатъчно. вече пръскалките са въпрос на вкус, има едни с метални дюзички, които са по принцип за стуклото де, но ще свършат работа и тук. ше бъдат много по-малки от оригиналните, но какво от това? с налягането от помпата ще е супер- на който му се занимава
                          ето това е мнението което според мен е най близко до истината със ориг пръскалки обаче ще е най добре и на мен ми е минавало през главата да си правя тази екстра, проста сметка показва помпа втора употреба 50 лв две пръскалки от БМВ 2бр х35лв =70лв отделно казанче щях да слагам 10лв още 10-15лв други разходи мъркучи кабел и според мен на отделно копче е най добре за пускане на измиването за да може да се пести вода
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            Ето схемичката на blagun
                            Прикачени файлове
                            Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                            2000г.
                            Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                            Коментар


                              #15
                              Ето схемичката на blagun
                              Прикачени файлове
                              Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                              2000г.
                              Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                              Коментар

                              Working...
                              X