Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за червена лампа на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за червена лампа на таблото

    Понеже нямам инструкция за екплоатация на Бравата имам питане към колегите със същия автомобил за какво е тази червена лампичка под копчето за авариини светлини

    #2
    ако колата е със заводски сложена аларма (от Фиат) тази лампичка е за алармата,мига когато е включена и т.н. Ако нямаш такава аларма няма да свети при теб никога
    FIAT Stilo 1.4 16V
    FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

    Коментар


      #3
      И аз имам такава лампичка, и още една пред волана, нито една не свети. Сложих си отделна аларма

      Коментар


        #4
        toni написа:
        ако колата е със заводски сложена аларма (от Фиат) тази лампичка е за алармата,мига когато е включена и т.н. Ако нямаш такава аларма няма да свети при теб никога
        Алармата ми е заводска на дистанционното пише фиат когато включа алармата свети една червена лампичка над волана така че лампата на таблото би трябвало да е за нещо друго.

        Коментар


          #5
          По принцип тази лампа мига когато е включена алармата. А пък алармата може да се изключи с ключ, който се вкарва под бушоните от страната на шофьора. Ключалката си има дори капачка отгоре (т.е. замаскирано е).
          Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

          Коментар


            #6
            Re: Въпрос за червена лампа на таблото

            А може ли някой да ми каже как се сменя лампата, която осветява третата врътка, насочваща въздуха в купето. Щото вечерно време на фарове е много трудно да уцелиш накъде да ти духа климатика при положение, че не ти е осветен прибора.
            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

            Коментар


              #7
              Koлеги, на моето дистанционно пише LASERLINE, отворих капака на предпазителите и там има черна кутия предполагам за алармата, но аз си мисля, че това е само модул за управление на централнота заключване, защото когато заключа колата с дистанционното свети само светодиода над волана, но не и тоза на реда с бутоните за вкл.на халогени, отопление на задно стъкло и т.н.Някой има ли такова дистанционно и да знае дали това е аларма.
              BRAVA 1,4 12V
              Nissan Navara

              Коментар


                #8
                Аз имах фабрична аларма, но тази лампа не се използваше.Сигурно се ползва при "по-фабрични" аларми
                Don't drink and drive,
                better smoke and fly!

                Коментар


                  #9
                  ’баси?!? как разбирате коя аларма е фабрична?
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    Моята беше с доста компоненти, на които пишеше "Фиат", а окабеляването беше пуснато при бая разглобена кола.
                    Don't drink and drive,
                    better smoke and fly!

                    Коментар


                      #11
                      Доколкото съм чувал този светодиод е за фабричният имобилайзер монтиран в колата. Би трябвало да светне когато се задейства този имобилайзер.
                      PUNTO Selecta

                      Коментар


                        #12
                        Re: Въпрос за червена лампа на таблото

                        IvoMarea написа:
                        А може ли някой да ми каже как се сменя лампата, която осветява третата врътка, насочваща въздуха в купето. Щото вечерно време на фарове е много трудно да уцелиш накъде да ти духа климатика при положение, че не ти е осветен прибора.
                        Трябва да разглобиш целия преден панел. Има винчета две от долу над пепелника, едно под средната врътка за скороста на духане, две винчета по едно във всеки край на редицата от копчета, и още две или три под панела на касетофона. Издърпва се внимателно и там са лампичките. Малко си е играчка. Аз за един час се справих с разглобяване почистване и зглобяване на всичко. Успех

                        Коментар


                          #13
                          Re: Въпрос за червена лампа на таблото

                          mitkomar написа:
                          IvoMarea написа:
                          А може ли някой да ми каже как се сменя лампата, която осветява третата врътка, насочваща въздуха в купето. Щото вечерно време на фарове е много трудно да уцелиш накъде да ти духа климатика при положение, че не ти е осветен прибора.
                          Трябва да разглобиш целия преден панел. Има винчета две от долу над пепелника, едно под средната врътка за скороста на духане, две винчета по едно във всеки край на редицата от копчета, и още две или три под панела на касетофона. Издърпва се внимателно и там са лампичките. Малко си е играчка. Аз за един час се справих с разглобяване почистване и зглобяване на всичко. Успех
                          Точно от свалянето на касетофона се притеснявах. Иначе бях развил всички станали винтове, но не ми се занимаваше с касетофона. Мерси за инфото.
                          Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                          Коментар


                            #14
                            Re: Въпрос за червена лампа на таблото

                            IvoMarea написа:
                            mitkomar написа:
                            IvoMarea написа:
                            А може ли някой да ми каже как се сменя лампата, която осветява третата врътка, насочваща въздуха в купето. Щото вечерно време на фарове е много трудно да уцелиш накъде да ти духа климатика при положение, че не ти е осветен прибора.
                            Трябва да разглобиш целия преден панел. Има винчета две от долу над пепелника, едно под средната врътка за скороста на духане, две винчета по едно във всеки край на редицата от копчета, и още две или три под панела на касетофона. Издърпва се внимателно и там са лампичките. Малко си е играчка. Аз за един час се справих с разглобяване почистване и зглобяване на всичко. Успех
                            Точно от свалянето на касетофона се притеснявах. Иначе бях развил всички станали винтове, но не ми се занимаваше с касетофона. Мерси за инфото.
                            виж за демонтирането на радиото: http://www.bravo-guide.co.uk/ice.htm#remove
                            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                            Коментар


                              #15
                              някой тук го е обяснил как става Как да махна фабричното радио на БРАВО/А

                              Коментар

                              Working...
                              X