Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за пунто и катализатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за пунто и катализатор

    Днес си регистрирах колата в данъчното и там в декларацията имаше въпрос дали колата има действащ катализатор. Един френд с мене вика че неможело да няма понеже била 99-та година.Обаче сега я загледах отдолу и ме загризаха съмнения дали има. Има само едно уширение на тръбата дето е напрабено от нещо като телена мрежа - това ли е катализатора???Колата е Пунто 1.2 МК1 99 та.Ако се окаже че съм написал грешно има ли опасност да ме глобят или нещо подобно?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    телената мрежа е меката връзка
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Няма никаква опасност да ти направят нищо. Щом Темпрата се води че има катализатор, а няма, значи - проблем йок.Само дето данъкът ще ти е наполовина Едва ли някога от данъчното ще тръгнат да гледат под колата дали си ги излъгал.Между другото, като си сменях веднъж едно гърне, в сервиза имаше човек, на който му издадоха документ, че има монтиран катализатор. Каза че му трябвал за пред данъчното. Но вероятно е за кола, на която фабрично няма катализатор, де да знам.На мен такъв документ не са ми искали.

      Коментар


        #4
        И на мен не ми искаха документ. Само в декларацията писах. то е ясно че няма ми гледат колата , ама ми беше интересно възможно ли да е без катализатор??? Все пак е нова кола.Стария ми форд Орион дизел дето е ноември 90 -та имаше и още беше на него
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Моето е 94 г. и си има катализатор, в документите също си пише че има, така че не разбирам какъв е проблема, а катилизатора е веднага след меката връзка-онова мрежестото дето пишеш, след това имаш средно гърне и накрая е задното.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Може предишния собственик да ти е направил добро и да е отстранил катализатора. Би трябвало да имаш. Може катализатора ти да е отпред след изпускателните колектори и да не го виждаш ако имаш кора.
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #7
              Трябва по-принцип да си имаш ,но един приятел си взе 156цата 98г и някой и го беше махнал Най-вероятно джамбазинаИ моята има катализатор .... засега
              Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

              Коментар


                #8
                Хмм. ами значи няма и нямаа. днес го огледах обстойно там след ламбда сондате е труба под двигателя после меката връзка средното и крайното гърне. И сичко изглежда оригинално няма сменяно нещо да личи. Взех я нов внос а в Италия е била служебна и не вярвам някой да го е махал
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  Невероятно за мен но факт кола- 99 та няма катализатор
                  http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                  Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                  FIAT БРАВО 1.2 16v
                  ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                  FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                  Коментар


                    #10
                    infineon написа:
                    Невероятно за мен но факт кола- 99 та няма катализатор
                    100% колата изилиза от завода със катализатор ако е 1,2 16V мисля че е с 2 бр ламбди сонди, та катализатора е между тях или поне трябва да е там ако не е махнат, след 93 год мисля че беше няма кола която да е излядла от завода без катализатор
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      8 клапана е и е с една ламбда сонда. тръвата от колекторите до меката връзка си е оригинална. има ли вероятност да са го пъхнали в средното гърне??
                      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                      FIAT БРАВО 1.2 16v
                      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                      Коментар


                        #12
                        Самото средно гърне е катализатора Yellow_Flash_Colorz_PDT_19 Ако не е кръгло, а с по-особена форма е катализатор.
                        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                        Коментар

                        Working...
                        X