Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за двигателното масло?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за двигателното масло?!

    Сложих полусинтетика СЕЛЕНИЯ и след известно време като го проверих ми се стори, че мирише на бензин. Досега на старата кола съм слагал само минерално и нямах този проблем. Въпроса ми е дали маслото си мирише подобно на бензин или имам някакъв друг проблем. Аа маслото не се пресекло.
    Bravo 1.6 16V '97

    #2
    Re: Помощ за двигателното масло?!

    bobi_23 написа:
    Сложих полусинтетика СЕЛЕНИЯ и след известно време като го проверих ми се стори, че мирише на бензин. Досега на старата кола съм слагал само минерално и нямах този проблем. Въпроса ми е дали маслото си мирише подобно на бензин или имам някакъв друг проблем. Аа маслото не се пресекло.
    от бензин не се пресича а от антифриз, вдигнало ли се е нивото му или не
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Нивото не се е вдигнало.
      Bravo 1.6 16V '97

      Коментар


        #4
        При пълния инжекцион, какъвто е твоя двигател няма допирна точка между бензина и маслото.Единствено ако не ти работи някоя свещ и нямаш изгаряне в цилиндрите може да премине бензин през сегментите, но това задължително ще го усетиш. Тогава и нивото на маслото ще ти се покачва, вместо да стои на едно и също място или да се харчи от износен двигател.Иначе полусинтетиката наистина леко намирисва на бензин, така че според мен притесненията са ти никакви. Стига да не спада нивото на маслото!

        Коментар


          #5
          Благодаря за инфото.
          Bravo 1.6 16V '97

          Коментар


            #6
            Да питам и аз тук: Откъде, хора, намирате Селения?Аз до това лято винаги селения голд съм слагал и съм оставал много доволен. Това лято обаче в италсервиз, където досега съм сменял маслото, ми развиха тезата, че селения били се продали на тутела, та затова имали тутела. То същото било. И аз от немай къде - викам ми сипвайте. Да, ама минах 2++ хил. км и цвета на маслото - все същия - златист. Пък знам, че това не е на добре. Та ако се ме пуснали по пързалката - да сменям овреме???
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #7
              vesko написа:
              Да питам и аз тук: Откъде, хора, намирате Селения?Аз до това лято винаги селения голд съм слагал и съм оставал много доволен. Това лято обаче в италсервиз, където досега съм сменял маслото, ми развиха тезата, че селения били се продали на тутела, та затова имали тутела. То същото било. И аз от немай къде - викам ми сипвайте. Да, ама минах 2++ хил. км и цвета на маслото - все същия - златист. Пък знам, че това не е на добре. Та ако се ме пуснали по пързалката - да сменям овреме???
              Селения има във вантотрейд, Т&Н кар, александър ауто- със сигурност, а предполагам и на много други места.тутела също е добър вариант.относно цвета на маслото, той се променя от отлаганията и нагарите по двигателя които се разтварят в маслото и причинита да не си променя цвета са основно 2 както и комбинация между тях, а именно първо то може да има понижени "миещи" свойства и второ просто в двигателя ти да се натрупват сравнително малко нагари и отлагания.П.С. при предишните смени на маслото как е било?
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                Аз лично си взех маслото от Перник, защото ми е най-близо.
                Bravo 1.6 16V '97

                Коментар


                  #9
                  Ами там е работата, че преди сленията си потъмняваше. А и ми се струва завишен разхода на масло. Преди от смяна до смяна падаше от макс до средата, сега за 1/4 от този преход вече е на средата....
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    vesko написа:
                    Ами там е работата, че преди сленията си потъмняваше.
                    Ако сега караш само на газ, маслото би трябвало да се замърсява доста по-малко.
                    Fiat Ritmo 105TC
                    1600cc 105к.с.

                    Коментар


                      #11
                      ... да де, ама и преди карах на газ... А и ауспуха е много черен, ама и преди си беше много черен. Разлика няма, не знам доколко може да има връзка с потъмняването на маслото.
                      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, някой може ли да каже впечатления от SELENIA VS GAS(минерално)? Преди няколко дни в магазин за авточасти на Фиат в Пловдив ми го препоръчаха като алтернатива, поради факта че съм на газ и колата вече е прехвърлила 140 000км. Понастоящем карам със SELENIA GOLD.
                        Fiat Marea 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          Re: Помощ за двигателното масло?!

                          bobi_23 написа:
                          Сложих полусинтетика СЕЛЕНИЯ и след известно време като го проверих ми се стори, че мирише на бензин. Досега на старата кола съм слагал само минерално и нямах този проблем. Въпроса ми е дали маслото си мирише подобно на бензин или имам някакъв друг проблем. Аа маслото не се пресекло.
                          И аз съм със Selenia 20K. Мирише малко на бензин. Предполагам, че не е проблем.
                          Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                          Коментар


                            #14
                            Колеги, някой може ли да каже впечатления от SELENIA VS GAS(минерално)? Преди няколко дни в магазин за авточасти на Фиат в Пловдив ми го препоръчаха като алтернатива, поради факта че съм на газ и колата вече е прехвърлила 140 000км. Понастоящем карам със SELENIA GOLD
                            .SELENIA GOLD 10w40 е маслото с което трябва да се кара независимо дали е на газ или на бензин. Двигателя е с хидравлични повдигачи, което налага използването на масло с този вискозитет!

                            Коментар


                              #15
                              hit-ko написа:
                              Колеги, някой може ли да каже впечатления от SELENIA VS GAS(минерално)? Преди няколко дни в магазин за авточасти на Фиат в Пловдив ми го препоръчаха като алтернатива, поради факта че съм на газ и колата вече е прехвърлила 140 000км. Понастоящем карам със SELENIA GOLD
                              .SELENIA GOLD 10w40 е маслото с което трябва да се кара независимо дали е на газ или на бензин. Двигателя е с хидравлични повдигачи, което налага използването на масло с този вискозитет!
                              а при 1.7 тд какво да се ползва, там повдигачите какви са?

                              Коментар

                              Working...
                              X