Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капачка за разширителния съд на антифриза

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Капачка за разширителния съд на антифриза

    Здравейте на всички!Та проблема е следния! Колата е нова и по-точно на 2 години, а ми се налага от време на време(1 мес.) да доливам около 100 грама. И така си е от самото начало. Знам че не е съвсем нормално но!!! След обстоен преглед на колата няма категорично теч от никъде. Въпросната капачка обаче винаги когато я развия е мокра зад гумения пръстен и резбата. Освен това по резбата си има и червени следи от антифриза - но само там, разширителния съд от вън не се цапа. Антифриза е PARAFLU-UP. Възможно ли е тези 100грама да изхвърчат от клапана на тази капачка(върху нея пише 1,4 атм.) В Ауто Италия казаха, че си се изпарявало и дори и без да карам колата и че пак ще си спада нивото. Ако някои има опит с подобни проблеми моля да сподели или да даде съвет! Новата капачка струва 21лева - заслужава ли си пробата?
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    #2
    тва за изпаряването са глупости. а има универсални капачки по доста по-малко. не си заслужава да вземаш тази капачка. много лесно можеш да разбереш дали е от нея- запали колата, нека загрее и виж докъде се повишава нивото на атифриза и излиза ли от капачката и тва е.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Това съм го правил но нивото на антифриза почти не мърда - стои около макс. Този антифриз задължително се разреждал с вода - препоръчително 50/50. Може би водата да се изпарява? Но червения цвят по резбата на капачката от къде ще дойде?
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        не знам откъде идва, ама вида или марката или каквото и да е на антифриза не е причина за неговото изчезване.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Колеги, никой ли няма такава Панда да сподели?
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар

          Working...
          X