Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Духа от капачката на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Духа от капачката на маслото

    Колеги, от скоро карам Фиат мареа 1.9 JTDднес ми направи впечетление, че като отворя капачката на маслото при запален двигател от там духа.какво ще рече това, проблем ли е или е нормално за дизелов мотор.
    Fiat Marea Weekend ELX 1.9 JTD

    #2
    това се казва картерно налягане!!! нормално е но ако е малко. това се покучава когато буталата слизат надолу което налягане излиза през отворената капачка. има вентилация на картера която може да е запушена и от там да се покачва налягането, а пък може и мотора да е за ремонт (духнал) не ти го пожелавам.
    FIAT Marea 1.9TD/100

    Коментар


      #3
      Това нищо не значи, карай си спокойно.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        BO написа:
        Това нищо не значи, карай си спокойно.
        това съм казал и аз :D
        FIAT Marea 1.9TD/100

        Коментар


          #5
          къде се намира тая вентилация да я погледна и почистя нали говорим за отдушника на картера или не съм разбрал
          Fiat Marea Weekend ELX 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Колега,свиркай си, това е при повечето двигатели. При моя (който е като твоя -1.9 ЖТД) също духа. На голф-3 бензин също духа яко. На стария ми форд фиеста не духаше силно, но двигателя въпреки това си беше износен. Аз като гледах Мареята преди да я купя, като го видях това, направо се отчаях и казах - "не, не тоя мотор е сдухан, не я ща"; но един познат майстор ме увери, че не е страшно. Ако в добавка към картерното налягане има и горене на масло и ниска компресия, тогава вече евентуално можело да се мисли за сдухан двигател.
            Тойота Приус

            Коментар


              #7
              благодаря колегаще си го карам спокойно пък квото сабе покаже имаше една такава приказка
              Fiat Marea Weekend ELX 1.9 JTD

              Коментар

              Working...
              X