Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ поругават фиатчето ми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ поругават фиатчето ми

    Здравейте, преди 2 дни си взех Fiat Bravo 1.8 16v 115hp колата е с първа рег. 06.1999г и уж е на 118 000км.. Искам да се обърна към вас, феновете на тая марка, тей като за тия два дни чух какво ли не. Един вика ще ти гори към 20/100 др. вика 10-12/100. Положението е същото и относно данака един казва 120 втори казва 150 и аз вече се чудя дали пък не се пр...ах с тая кола. Кофти е че я взех с такова желание, а сега всеки я критикува. Моля ви кажете вие как седят нещата за да добия малко самочувствие и гордо да си карам бравото. Искам да разбера какъв разход да очаквам, колко ще ми е данака, да дадете съвети и мнения как да си я гледам за напред. Вярвам че ще получа инфото от което се интересувам и предварително ви благодаря.Поста беше поместен в неправилен раздел. Модерирано.Модераторски екип fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.8GT
    http://www.vbox7.com/play:0992d053
    http://www.vbox7.com/play:8677b62c

    #2
    Според мен сам трябва да направиш преценката си за Фиата, но наистина няма да те разочарова. А що се отнася до данъка каквато и кола да вземеш от следващата година , както казват по ТВ ще е тройно по голям от сега. Така че наслаждавай се на ускорението
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Porsche 944 S2
    http://www.valmcrae.snimka.bg/
    http://vbox7.com/user:val_mcrae
    http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

    Коментар


      #3
      колега от кола до кола има голяма разлика, аз съм със двигател 113к.с и ми дава разход от 11-12 при юркане градско, при нормално каране ми дава разход около 10. Извънградско имайки предвид, че минавам през шипка , а знаеш как е през прохода ми даде разход 8. А за това как върви съм много доволен. Но пак казвам има голяма ртазлика от кола до кола
      FIAT - TIPO 2.0i.е

      Коментар


        #4
        данъкът наистина е около 150 леваза разхода - зависи от каранетоградско от 10-12, може и повече през зимата и каране на къси разстоянияизвън града при скорост от 90-100 км/ч около 6-6,5
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Че аз не съм чувал кола да гори градско 5 , така че зависи колко ти тежи крака. 8-10-12 градско си е нормално. А за това колко глупости си чул и колко има да чуваш още за фият хич да не ти пука. Колкото се разваля фията толкова се развалят и останалите марки. Така че както казват колегите по горе наслаждаваи се на тръпката , ама и си спазваи правилника. Колкото до данъка над 100 кончета бъркаш в джоба няма начин.Честито за колата.........
          Fiat Punto 1.7td ELX Alfa Romeo 33 /1.3 vl
          ( Association of Drivers Against Daytime Running Lights - Bulgaria ) --- http://dadrl.hit.bg/

          Коментар


            #6
            Честито да ти е фиатчето, колега! Вашия град е малко, нали се сещаш - стръмен, сиреч може и малко повече разход и ако настъпваш повечко... Бе що обръщаш внимание на "компетентни"? То ако имаше по-хубава кола от фиат, аз щях да карам такава! Е може би Алфа Ромео, но... Там пък си говорим за едни други суми като разход и поддръжка!

            Коментар


              #7
              Re: Помощ оругават фиатчето ми

              Kirov_ написа:
              Здравейте, преди 2 дни си взех Fiat Bravo 1.8 16v 115hp колата е с първа рег. 06.1999г и уж е на 118 000км.. Искам да се обърна към вас, феновете на тая марка, тей като за тия два дни чух какво ли не. Един вика ще ти гори към 20/100 др. вика 10-12/100. Положението е същото и относно данака един казва 120 втори казва 150 и аз вече се чудя дали пък не се пр...ах с тая кола. Кофти е че я взех с такова желание а сега всеки я критикува. Моля ви кажете вие как седят нещата за да добия малко самочувствие и гордо да си карам бравото. Искам да разбера какъв разход да очаквам, колко ще ми е данака, да дадете съвети и мнения как да си я гледам за напред. Вярвам че ще получа инфото от което се интересувам и предварително ви благодаря.Поста беше поместен в неправилен раздел. Модерирано.Модераторски екип fiat-bg.org
              Не им обръщай внимание ,говорят така от завист едва ли техните коли горят по малко или се чупят по рядко,направил си добър избор,Чесатито нека те слуша на пътя.
              Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
              Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
              I am in love with my cars

              Коментар


                #8
                Данъка ти е 136лв почти съм сигурен.
                Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                Коментар


                  #9
                  Вместо да се чудиш колко ще ти е данъка, сметни го със сигурност тук: http://nraapp01.nra.bg/calc_DD/calc_DD.jsp?calc=2 , като преди това виж си в талона колко точно kW е мощността на колата.Това е данъка по досегашната методика за изчисляване, но не ми се вярва поне през 2008 г. общините да го променят.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    http://nraapp01.nra.bg/calc_DD/calc_DD.jsp?calc=2Сметни си данъка сам За разхода ще засичаш като преди това си смени консумативите.
                    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                    Коментар


                      #11
                      За данъка и аз платих за 105к.с. 136лв. сега по новото незнам как ще е
                      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                      Коментар


                        #12
                        Re: Помощ оругават фиатчето ми

                        Kirov_ написа:
                        Здравейте, преди 2 дни си взех Fiat Bravo 1.8 16v 115hp колата е с първа рег. 06.1999г и уж е на 118 000км.. Искам да се обърна към вас, феновете на тая марка, тей като за тия два дни чух какво ли не. Един вика ще ти гори към 20/100 др. вика 10-12/100. Положението е същото и относно данака един казва 120 втори казва 150 и аз вече се чудя дали пък не се пр...ах с тая кола. Кофти е че я взех с такова желание а сега всеки я критикува. Моля ви кажете вие как седят нещата за да добия малко самочувствие и гордо да си карам бравото. Искам да разбера какъв разход да очаквам, колко ще ми е данака, да дадете съвети и мнения как да си я гледам за напред. Вярвам че ще получа инфото от което се интересувам и предварително ви благодаря.Поста беше поместен в неправилен раздел. Модерирано.Модераторски екип fiat-bg.org
                        На ГоУф 4 който е ’99 година знаеш ли какви са цените на частите. Взел си, си голям мотор който е правен да върви, нали се сещаш че тези 113 коня искат да ядат. Ако в главата ви се върти само разход да си си взел комънрейл мотора който и градско е икономичен и върви. Ако предният собственик преди теб е бил мърляч и колата е в лошо техниическо състояние това значи ли че ФИАТ са боклуци? То затова като се купува кола се гледа.За данъка-няма да го плащаш всеки ден че толкова се притесняваш.А за това дали ще си караш колата със самочувствие или без зависи само от теб. Все пак ФИАТ е най-продаваният автомобил в Европа и никоя фирма няма толкова модели които да са ставали автомобил на годината.Нали знаеш че концерна ФИАТ е собственик на марките Ланчия, Алфа Ромео, Ферари, Мазерати.Е може ли да могат да направят Ферари, а да не могат да направят ФИАТ как мислиш а?

                        Коментар


                          #13
                          Колега не ги слушай какво приказват "специалистите".Всичко е до късмет и правилен избор.Правилният избор вече си го направил остава само късметът ти да е голям.Аз карам Мареа комби 1.6.В града твърдо ми показва 9.5 на сто. Ти си с по-мощният двигател и по-лекото купе. Не вярвам да ти харчи много из Търново.А колкото до данъка, ами той си върви с конете.Знаеш как стоят нещата над 100 коня.Друг е въпроса, ако метнеш онези в данъчното, че си с 1.4 мотор.
                          "Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за онези, които си запазиха мечовете"
                          Фиат Мареа 1,6 16V Weekend ELX

                          Коментар

                          Working...
                          X