Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С колко Nm се затяга гайката на външното каре?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С колко Nm се затяга гайката на външното каре?

    Ще сменям маншона на дясното външно каре и ме интересува колко да стегна голямата гайка. В инструкциите за ремонт на Marea (.pdf файловете които се появиха във форума преди време) има някаква печатна грешка. На едно място е писано 70 Nm, после има корекция на 7 Nm. В ръководството на BravoBrava пък е дадено 28 Nm. И това малко ме обърква.И още нещо. Някой знае ли размерите на тази гайка. До колкото прочетох по старите теми ще ми трябва глух ключ 36.
    FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
    FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

    #2
    Най-вероятно е изпусната цифра,на Уно се затягя с 273 Nm,така,че мисля и при теб трябва да е някъде там.Успех!
    Fiat Punto 1.1 6Speed

    Коментар


      #3
      M22- 70Nm+55’M24- 70Nm+62’
      FIAT Marea 1.9TD/100

      Коментар


        #4
        На Брава 1.4 е М32. В сервизите ги затягат както им падне и лятото едвам я развих с два метра яка тръба. Ако не ти е останало място за законтряне по гайката купи си нова.И ако сменяш греста си купи тип MoS2 за карета.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          и на бравата е M22- 70Nm+55’ M24- 70Nm+62’прави разлика между М22,М24 и с какъв ключ се отвива и завива гайката.М22 и М24 е диаметъра на карето там където е резбата
          FIAT Marea 1.9TD/100

          Коментар


            #6
            OK, благодаря за отговорите.Вероятно ще заложа на 70, защото на най-много места е посочено толкова.А що се отнася до гайката, до колкото знам тя винаги се сменя с нова, така, че съм си купил.
            FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
            FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

            Коментар


              #7
              Sve написа:
              OK, благодаря за отговорите.Вероятно ще заложа на 70, защото на най-много места е посочено толкова.А що се отнася до гайката, до колкото знам тя винаги се сменя с нова, така, че съм си купил.
              но да не забравиш да дозатегнеш с определените за теб градуси Yellow_Flash_Colorz_PDT_02
              FIAT Marea 1.9TD/100

              Коментар

              Working...
              X