Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте купих си мареа 1.9 jtd добър мотор ли е

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Здравейте купих си мареа 1.9 jtd добър мотор ли е

    За пръв път имам дизел, имах типо бензин преди и сега съм малко притеснен, че не знам нищо за дизела на фиат.Ще ви помоля да ме светнете за елементарните работи, които трябва да знам.Ще съм ви много благодарен.Благодаря ви колегиЗнаех, че Фиат са го измислили, но съм чувал много противоречиви неща за дизела на Фиат,но какво да направя, като си я харесвам тая марка и го купих.колкото до това да не щадя за нафтата какво имаш на предвидпитам защото чат-пат ми изпада по ефтина нафтада не взимам ли такава искаш да кажеш.
    Fiat Marea Weekend ELX 1.9 JTD

    #2
    направил най-добрия изборвсе пак ФИАТ са измислили комън рейл технологията, което явно ти е убягвало досега :D има много писано за този моторпрочети и ще се ориентирашгрижи се за колата и тя ще ти се отблагодари :D
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Честито! Елементарните неща са като за всяка кола.Ако искаш да ти служи вярно ,подържай я качествено. Модела не е най-ефтиния за подръжка,но за сметка на това предлага много добри моменти зад волана.Никога не прави компромис с качеството на горивото и не щади пари за горивен и въздушен филтър.За масла и т.н. няма да говоря

      Коментар


        #4
        Re: здравейте купих си мареа 1.9 jtd добър мотор ли е

        [quote="georgidinkov"]за пръв път имам дизел,имах типо бензин преди и сега съм малко притеснен ,че незнам нищо за дизела на фиат .ще ви помоля да ме светнете за елеминтарните работи които трябва да знам.ще съм ви много благодарен.
        Fiat Marea Weekend ELX 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Re: здравейте купих си мареа 1.9 jtd добър мотор ли е

          Благодаря ви колегизнаех че Фиат са го измислили но съм чувал много противоречиви неща за дизела на Фиатно какво да направя като си я харесвам тая марка и го купих.колкото до това да не щада за нафтата какво имаш на предвидпитам защото чат пат ми изпада по ефтина нафтада не взимам ли такава искасх да кажеш
          Fiat Marea Weekend ELX 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Свободен си да правиш каквото поискаш,аз съветвам да не се прави компромис с качеството на горивото.Повечето заради количество и цена не се замислят за качеството ,(и пак за цена) но този път за големи суми за ремонти на и без това безкрайно скъпа горивна апаратура.

            Коментар


              #7
              Ако искаш да ти служи вярно наливай само хубаво масло! Гледай по-рядко да го вкарваш в червената зона на оборотомера и няма да имаш проблеми. Честито и със здраве да си го караш.
              Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

              Коментар


                #8
                Като цяло, само хубави отзиви мога да изкажа.Не съм навъртял много км, но досега се държи перфектно.Поради многото датчици, понякога може да имаш случаи да ти светват контролни лампи я АБС, я дюзата ама отиваш на диагностика и си решаваш проблема!Честито и дълго време да те радва.П.П. Колкото до нафтата моя мотор само с тънка нафта го карам, само от време на време от бензиностанция,но слагам добавки задължително.
                "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                Коментар


                  #9
                  каква ти е добавката която слагаш колега и задължително ли трябва да се слагапо принцип до сега на бензинов мотор никога не съм слагал и за това не съм компитентен за добавкитепредварително ти благодаря
                  Fiat Marea Weekend ELX 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Не ти трябват никакви добавки само запушват инжекторите - особено Хелиос от Петрол.
                    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                    Коментар


                      #11
                      Честито! Това е добър двигател, икономичен като разход на гориво (между 5.8 и 6.3 при мен на смесено каране градско и магистрала, само магистрала - 5.25/100 при каране със 120-130). За ремонти не мога да кажа цени - слава Богу !Има много добро доускорение, еластичен е - на 5-та се кара от около 60 та до 160, или до колкото може, аз моя не съм го натискал за повече. Единствено на ниски обороти не е много добър, но това май е до турбо (турбо дупка май се казваше), а освен това, Мареята (мойта е комби) е тежка кола. При рязко ускорение моят пропушва черно. Вече съм навъртял около 20000 км от март досега! Ползвам случая да питам - на този двигател турбото с променлива геометрия на лопатките ли е, или не ?
                      Тойота Приус

                      Коментар


                        #12
                        Доколкото знам е с променлива геометрия.Добавките ги купувам или от Кауфланда или от Шела ама не ги помня как се казваха...
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #13
                          не би трябвало да е с променлива геометрия
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Има и с променлива геометрия, има и без променлива геометрия.Това вече съм го писал, просто трябва да се прочете...
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              BO написа:
                              Има и с променлива геометрия, има и без променлива геометрия.Това вече съм го писал, просто трябва да се прочете...
                              Кой е този мотое с променлива геометрия ?П.С. явно не съм добър с търсачката ,затова би ли дал линк към това което си написъл.
                              Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                              Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                              I am in love with my cars

                              Коментар

                              Working...
                              X