Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте! Купих си Bravo вече съм част от вас питания..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Такаа.. ето и засичането което направих .. светна ми лапмата на бензина отидох заредих за 10лв 5литра.. лампата огасна иии засякох следното с 5 литра минах 30километра.. говорим градско и сега зимата четох за този термостат дето ако не е добре дига разхода много но според мен всичко е наред с него сутрин в студеното като запаля и след 10тина мин температурата ми е почти на средатата както трябва да е нормално...Кажете много ли е този разход нормален ли е.. и ако не какво да правя като начало ...

    Коментар


      #17
      Е ти как си засякал разхода колега.............. Тука грешката може да е 100% при 5литра бензин и светване на лампа
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #18
        Значи засякох го така ... лампата не светеше ... светна и веднага отидох да заредя 5 литра = 10лв лапмата огасна минах 30км и светна пак дефакто 5литра = 30км10литра = 60км15литра = 100км ..15/100 .. излиза

        Коментар


          #19
          vrexcellent написа:
          Значи засякох го така ... лампата не светеше ... светна и веднага отидох да заредя 5 литра = 10лв лапмата огасна минах 30км и светна пак дефакто 5литра = 30км10литра = 60км15литра = 100км ..15/100 .. излиза
          това е много относително, зареждаш до горе минаваш 100 км и пак на същата колонка зареждаш до горе тогава може да си сигурен в разхода.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #20
            Найстина колега това с лампата изобщо не трябва да му се доверяваш Като говорим за 5 литра бензин всичко е много относително и при най-незначителни обстоятелства може да даде голямо отклонение.Както колегите са ти казали начина е да напълниш резервоара до горе ( ама баш до горе да прелеее е най-сигурно) и да караш примерно 100 километра и доливаш пак до горе и резултата е на лице Естествено резервоара хич не е малък, така че това е свързано с доста парички Друг начин е да си сложиш една туба 10 литра бензин в багажника Караш докато не изгасне колатаа сипваш 10те литра и караш пак докато не изгасне После сигурно си наясно как се смята делиш изразходваните литри на изминатите километри и полученото умножаваш по 100 Както сигурно вече си разбрал обаче това не е изобщо полезно за бензиновата помпа и си е риск . въпреки, че имам много приятли които много пъти им е свършвал бензина и са нямали проблеми Лично аз обаче не смея да рискувам.Иначе реално според мен сега в тея студове градско 10-12 не трябва да е повече ако не я юркашИзвънградско при 80-110 5-6/100 Лятото градско около 2 литра надолу си спада разхода
            VTS 16V

            Коментар

            Working...
            X