Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте! Купих си Bravo вече съм част от вас питания..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Здравейте! Купих си Bravo вече съм част от вас питания..

    Здравейте!Преди няколко дни си взех Fiat Bravo 1.4 12V SX 97 година.Ужасно много хора ми казаха да си не взимам но аз останах здраво зад мойто желание и си взех този автомобил.За разхода още незнам точно колата е мн запазена на няма и 90 хиляди километра , работи много безшумно още несъм и свикнал но мисля че всичко е на 6. Кажете вие дето имате от повече време как да я подържам , колко харчи , някакви по често срещани проблеми .Забелязах че сега в студенето като запаля и колата държи 1200-1500 оборота направо върви без да давам газ това се оправя явно докато загрее сигурно това се командва от инжекцията незнам това вие ще кажете дали е нормално и като загрее пада на 1000-900 но леко мени на тихи обороти 900-1000.Имам си червен и син ключ и карта с код Друго което искам да питам е каква е тая светлина като сложа ключа и дам контант има ключ с код който изчезва бързо и като си цъкна копчето от алармата се скрива една друга светлина като дюза която пръска каква е тя за какво служи какво сигнализира защото днес ми се случи както си карах и видях че свети но после като си запалих въобще я не е показвало.Благодаря предварително! Колата наистина много ми харесва надявам се ината които наложих за тази кола да ми е оправдан !Честита придобивка и добре дошъл във форума колега.Местя темата в раздел КонсултацииМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    честито колата си е супер само дето мисторите са............маиката много внимаваи каде ходиш че при нас няма свестни и ще се налага да ходим при hit-ko ще прочетеш за какво става въпрос .това което ти светва е за инжекцията а оборотите са около 800 при нормална работа в форума пише за всичка просто го прачети целия

    Коментар


      #3
      Честито колега.Да си я караш с много здраве и само да и се радваш.Само да те попитам от къде си сигурен че е 90000км.
      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

      Коментар


        #4
        Браво за добрия избор! Моето странично впечатление е, че за градско каране - това е по-добрия двигател от двата по-икономични бензинови. Аз съм със средния по големина и за в града ми е много лаком. Мисля, че като ти изгасва инжекторчето - това става след определени 1-2 секунди и не е свързано с копчетата за алармите. Обаче в двежение на би трябвало да свети. Аз предполагам, че показна дали при инжекторите всичко е наред - например преди да завъртиш на стартер - дали има налягане или бензин в тях или нещо такова - но това са мой предположения и на мен също ми е интересно какво проверява компютъра преди да изгаснат. Няма неотстраним дефект, не се притеснявай - тук ще намериш достатъчно информация. Ако наистина сама тръгва плавно - защо да не са реални - само ако отвори да види съединителя дали е оригинален може да разбере, на ако всичко по-важно отдолу е сменено и е на по-малко километри от двигателя - то с него и хубави ремъци и ролки - не би трябвало километрите да са проблем. Все пак това е италианка.
        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

        Коментар


          #5
          Здравей колега! Честито и много безаварийни!Аз съм със същото Браво. Само малко-по младичко Нормално е да са ти по-високи оборотите докато загрее. После падат на 850 ( толкова са на празен ход ). Нормално е да ти върви без да подаваш газ. За това "дето пръска" - като дадеш на контакт, светват доста работи. Изчакваш да изгаснат и да останат само: акумулатора, маслото и евентуално късите ( нали караш на къси ). Тогава палиш. Не е добре тази дюзичка да свети. Но ако например ти изгасне колата ( случва се ) и запаллиш пак, то дюзичката ще свети докато не запалиш. Като заработи двигателя ще изгасне.Друго какво да те посъветвам? Смени задължителните неща - ремъци, ролки, филтри. Сложи хубаво масло ( ще попрочетеш тук и ще видиш, че този ДВГ има проблеми с мазането на разпределителния вал ), зареди резервоара и се наслаждавай на шофирането.За 9 месеца и 10000 км съм сменил само бобината. Аз лично съм доволен от автомобила.Дано си доволен и ти.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Е, да. Нормално е; всяка кола да си има недостатъци, и аз мога да кажа на 1,6 къде са им слабите места например.
            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

            Коментар


              #7
              niko_ymn написа:
              Е, да. Нормално е; всяка кола да си има недостатъци, и аз мога да кажа на 1,6 къде са им слабите места например.
              Да кажи кажи
              И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

              Коментар


                #8
                Честито!!
                BRAVA 1,4 12V
                Nissan Navara

                Коментар


                  #9
                  Айде честито и от мен.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря ви много за изчерпателните отговори и поздрави !Супер сте !За километрите съм сигурен защото човека който ми я продаде ми е много добър приятел и брат му докарва коли и тази я беше докарам спецялно за него и е много пробирана

                    Коментар


                      #11
                      Честито и от мен. Колата е супер. По-внимателно обаче при сегашните зимни условия на кормуване.
                      Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                      Коментар


                        #12
                        Мерси!Искам да попитам като ми светне лапмата за безнина колко километра мога да мина още?И офицялно си търся лети джанти който има някакви предложения да казва и споделя.Иначе днес като си карах сигурно е нормално но да си питам по едно време че е мн студено и има мн сняг и е мокра колата се чуваше някакво скърцане мисля че това е от гумичките оплатненията но да си питам дали е нормално..Благодаря Предварително!

                        Коментар


                          #13
                          Първо полега честито и със здраве да си я караш и само безаварийни километри ти пожелавам.Като ти светне лампата според мен има за още 30-40 километра но не съм сигурен, нека колегите кажат Лично аз те съветвам винаги да имаш 10тина литра в резервоара, защото иначе има опастност бензиновата помпа да изгори, особено лятото То не случайно има червен сектор и на бензиномера както е при оборотомера и температурата.Просто не е хубао да се кара с малко бензин в резервоара Kато за начало смени си ангренажния ремък + ролка. Масло (задължително читаво защото точно този модел има сериозен проблем с мазането на разпределителния вал, за справка можеш да потърсиш в търсачката с ключови думи "разпределителен вал") масло полусинтетика(10в40)е най-добро за този дигател. Заедсно с малото сменяш горивен маслен и въздушен филтър Също така си погледни нивото на спирачната теност и антифриза Замери антифриза на колко замръзва, че да няма изненади
                          VTS 16V

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря много колега !Това наистина беше добре да го знам за маслото ще знам от тук на сетне какво масло да вземам .Иначе се старая да не светка лампата за бензин но .. заплатата почти привърши и до края на месеца трябва да се ограничавам А бензин зареждам на Лукойл че имам карта с намаление и си сипвам 95 .. нз сега 98 и т.н.т ще има ли голяма разлика но по книжка двигатела си е направен за 95..

                            Коментар


                              #15
                              Честито за придобивката ти и със здраве да си я караш!Сега по питанията ти.Да ти кажа заради тези 3 октана едва ли ще усетиш разлика.Друг въпрос е ако има разлика в самото качество на бензина,единият боклук а другият малко по-малък боклук(понеже на мен нещо в нашата държава не ми се вижда да има качествено гориво),та тогава може да има разлика,по-малък разход и вървеж с по-голяма лекота.А резервата е някъде към 7 литра,колко ще минеш обаче с тях е друг въпрос,в тези снегове ако закъсаш,може и 1 км. да не минеш.

                              Коментар

                              Working...
                              X