Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще пътувам до Румъния (Букурещ)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще пътувам до Румъния (Букурещ)

    Здравейте! На 21ви ще пътуваме до Букурещ и на 23ти се връщаме. Ще сме с две фиатчета! Аз и едно Уно! Ще ми е първо извънградско сам и ще ми е първо излизане с кола в чужбина! Какво да прегледам най-вече?Бих искал да отида на шок тест да видят как е окачването и шарнирите и носачите. Спомням си, че имаше някакъв сервиз в Овча купел ама незнам къде е точно. Задните барабанни накладки не са сменяни от много отдавна - какви да взема и какви пари?Бих желал да сменя спирачната течност? Каква да взема и къде да отида да ми я сменят, че сега в студа не ми се занимава, а и бащата е извън стараната и нямам помощник. Колко горе долу ще струва цялата процедура?Другото нещо което ме притеснява е това, че преди време като припалвах и ако се натисне малко повече газ (защото съм на метан) ремъка присвирваше за секунда. Наскоро не се е обаждал защото вече паля на бензин и не е нужно да се подава газ. Незнам на колко е ремъка, защото бащата се е занимавал пък сега не мога да го питам! :D Но е сменян редовно! Ще монтирам и ТАП най-вероятно, за да карам колкото се може повече на метан!Мерси предварително за евентуалните отговори и предложения!
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    #2
    аз ще пътувам утре до букурещ и ще споделя другата седмица кое как е относно пътя
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Ако минаваш през Русе - пътя започва добре, но по едно реме става... Ще си спомниш с носталгия за софийските дупки. Особено брутален е един мост на който имаше бабуни по около 20-30 см.Абе ... нищо непознато за колата и за теб
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #4
        Бях цяла седмица в Букурещ преди един месец - няма проблеми за нищо, пътя е най-лош в Русе.В румъния в началото е не много добре, после става идеален широк път около 50-55км, но на влизане в Букурещ става зле.Из самият Букурещ няма никакви дупки по централните булеварди, но на много места текат ремонти на трамвайни лимни и др.Имайте предвид че в Румъния пешеходеца е с предимство и стъпи ли на пешеходна пътека - всички спират, независимо каква кола карат и колко бързо...Много чест се изпитват спирачките на колите и нервите на шофьорите, но хората са свикнали така и хич не им дреме...
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Re: Ще пътувам до Румъния (Букурещ)

          Executer написа:
          Здравейте! На 21ви ще пътуваме до Букурещ и на 23ти се връщаме. Ще сме с две фиатчета! Аз и едно Уно! Ще ми е първо извънградско сам и ще ми е първо излизане с кола в чужбина! Какво да прегледам най-вече?Бих искал да отида на шок тест да видят как е окачването и шарнирите и носачите. Спомням си, че имаше някакъв сервиз в Овча купел ама незнам къде е точно. Задните барабанни накладки не са сменяни от много отдавна - какви да взема и какви пари?Бих желал да сменя спирачната течност? Каква да взема и къде да отида да ми я сменят, че сега в студа не ми се занимава, а и бащата е извън стараната и нямам помощник. Колко горе долу ще струва цялата процедура?Другото нещо което ме притеснява е това, че преди време като припалвах и ако се натисне малко повече газ (защото съм на метан) ремъка присвирваше за секунда. Наскоро не се е обаждал защото вече паля на бензин и не е нужно да се подава газ. Незнам на колко е ремъка, защото бащата се е занимавал пък сега не мога да го питам! :D Но е сменян редовно! Ще монтирам и ТАП най-вероятно, за да карам колкото се може повече на метан!Мерси предварително за евентуалните отговори и предложения!
          Ти обаче все едно на експедиция в Хималаите си тръгнал с колата..Виж си маслото, антифриза и резервната гума преди това и газ до ламарината.
          Bravo 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Разчитайте на фиатите си, но с мярка. Аз например си купих колата и без да сменя нищо, само погледнах маслото, гумите и течност за чистачки и минах 2800км за една седмица софия - варна - букурещ - орадия и обратно. Проблемите ми бяха че се измъкваха едни ламаринки от перата на чистачките и че като се върнах маслото беше леко под минимума. Но не правете като мен разбира се по-добре е да направиш повечко прегледчета, но не и да се сменя нещо което не е толкова наложително. Не се знае на какъв майстор ще попаднеш. Смяната на спирачна течност е отговорна работа и ако не се направи добре крие своите рискове. Също и накладките ако спират няма нужда се бутат. Нови ремъци е задължително да имаш в колата, ако не си сигурен в сегашните. А те се познават - ако са напукани са за смяна, ако не са за донатягане. При ангренажния е вече друго, там си има интервали от време за смяна. Нивото на масло, антифриз, течност за чистачки, спирачна течност, хидравлична течност, гуми са важни неща. Другото е малко божа работа, било то и при нова кола. Иначе за пътя: Плащаш такса за дунав мост от нашата страна и минаваш проверка от румънска. После си взимаш винетка(рувинет) от първата бензиностанция, като даваш талона за колата. На връщане е обратното DRUM BUN!
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар


              #7
              Мерси за отговорите на всички, очаквам още! По принцип винаги давам предимство на пешеходците камо ли пък като са на пътеката, но мерси за съвета! Да притеснявам се защото ми е за първи път и все пак колата е на 14 години. За ангренажа няма да се притеснявам, защото бащата го сменя навреме! Обаче спирачна течност и задни накладки не са пипани! Иначе вериги съм приготвил, антифриз, течности ще взема! Хидравличната я сменях преди месец-два и с нея нямам грижи!
              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

              Коментар


                #8
                Върнахме се! Букурещ е красив град и е доста по-широк! По-добре устроен като цяло! Почти навсякъде има украса, за разлика от София. Пътя след Дунав мост е хубав с по 2 ленти в едната посока! Малко преди влизане има малко дупки, но се изтраива! Колата се държа добре, даже доста!
                ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                Коментар


                  #9
                  И не забравяй !!!sush pulq cirania mamankuca shkuaeleВажни фрази без които не можеш.В Англия имам колега румънец,който беше дошъл в България,ех с тия пешеходни пътеки неможахме да се разберем.Казвам му аз да се оглежда и да внимава,ама той си е свикнал на пешеходна пътека ли е въобше не се оглежда.Два пъти за малко до бой да се стигне с нашите селяни за които "....на закона мамата е.ал съм"
                  A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
                  Punto Sporting 1.9JTD 2003
                  ex. Fiat Marea TD100 1998

                  Коментар


                    #10
                    georgid написа:
                    И не забравяй !!!sush pulq cirania mamankuca shkuaeleВажни фрази без които не можеш.
                    Ако не е тайна, какво означават тия фрази?
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар


                      #11
                      Roko написа:
                      georgid написа:
                      И не забравяй !!!sush pulq cirania mamankuca shkuaeleВажни фрази без които не можеш.
                      Ако не е тайна, какво означават тия фрази?
                      Няма значение шега от моя страна по-добре не ги ползвай
                      A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
                      Punto Sporting 1.9JTD 2003
                      ex. Fiat Marea TD100 1998

                      Коментар


                        #12
                        Нашие тарикати пускат бариера и не може да минеш нататък докато не платиш 12 лв. На връщане на румънеца може и 5 да му дадеш ако не искаш разписка ... Взеха ли ти пари за преминаване по моста и колко?
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар


                          #13
                          аз си платих като поп и в двете посоки, но хич и не съм си помислял, че може да се размина- това не е ли такса за моста и да е задължително?
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            Да но ако минаваш границата в Силистра (по суша) - няма такава такса. 24 лв при всяко излизане са голям фактор да няма толкова Българи в Румъния - колкото Румънци идват тук. Силно се съмнявам, че тези пари отиват за подръжка на самото съоръжение. Другото което ми е по-интересно - една седмична винетка там струва 9 леи или към 4,50 - 5,00 лева - а у нас (където заплатите са по-малки) е колко - 10 лева?
                            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                            Коментар

                            Working...
                            X