Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ivanko_rs написа:
    zombaiko написа:
    на това насло му дават живот 30000км. а че аз го сменям на 5000км. си е лично мое решение. маслото е с клас А5/В5 с две думи най висок клас масло. до сега не съм чул някой мотор да има проблем от хубаво масло.P.S. от 4г. ползвам това масло и съм нямал проблем. карак съм голф2-1300, аскона 1300, мазда323 1700D пак с това масло, нищо че тези двигатели са концепция преди 30г.P.S.2 това масло не си променя характеристиките през целия си живот, а не се влияе и от темп. дали ще е -50 или 250 все тая. прочети малко и ще разбереш защо го ползвам. :D
    Колега явно не си ми прочел подписа.Точно това да ми пишеш на мене.Въпроса е че завода не ти препоръчва такъв вискозитет.От твоите думи че го сменяш на 5000км ,аз мога да заключа че ти прави проблем,защото никой не сменя масло за 30000 на 5000.Парите са си твои,колата също.Жив и здрав.
    прав си не бях видял подписа ти :D . значи знаеш да какво става на въпрос.а че завода не ми препоръчва такова масло си пав! той препоръчва минимума за този двигател което е 10W40. но не забравяй че когато е конструиран моя двигател е нямало масло с вискозитет 0W30 а тогава най висок клас масло е било 5W40 А3/В3. след което се появи на пазара 0W30 A4/В4. и чак към 2003г. се появи масло 0W30-long life A5/В5 с което карам и аз.
    FIAT Marea 1.9TD/100

    Коментар


      #17
      а че сменям маслото на 5000км. е заради проблема с пробката на картера и не съм сигърен колко насло остава след като го изсмуча.
      FIAT Marea 1.9TD/100

      Коментар


        #18
        zombaiko написа:
        а че сменям маслото на 5000км. е заради проблема с пробката на картера и не съм сигърен колко насло остава след като го изсмуча.
        Ами виж колко литра ти е по книжка и след това замери колко литра изсмукваш.Би трябвало да ти остава около 1литър. :D
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #19
          dudulia написа:
          zombaiko написа:
          а че сменям маслото на 5000км. е заради проблема с пробката на картера и не съм сигърен колко насло остава след като го изсмуча.
          Ами виж колко литра ти е по книжка и след това замери колко литра изсмукваш.Би трябвало да ти остава около 1литър. :D
          остава по малко от литър при всички положения
          FIAT Marea 1.9TD/100

          Коментар


            #20
            Извинявайте че се меся в темата, но гледам че разбирате. Ще може ли някой да ми препоръча масло за бравото? Бензинка 1.8 16v
            Fiat Bravo 1.8GT
            http://www.vbox7.com/play:0992d053
            http://www.vbox7.com/play:8677b62c

            Коментар


              #21
              10W40-което отговаря на спецификация А3/В3 това е по книгано както казах по нагоре можеш да ползваш насла по висок клас5W30, 5W40, 0W30- A4/В45W50, 0W30, 0W40- А5/В5
              FIAT Marea 1.9TD/100

              Коментар

              Working...
              X