Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на масло

    Вчера смених маслото. Естествено пробката не се разви и момчетата в сервиза се отказаха да напъват за да не направят беля. Изсмукаха маслото със сонда, но явно не са успели да дръпнат цялото въпреки, че бая време се мъчиха. Сипах СЕЛЕНИЯ ТД, но глътна само 4 литра, а трябваше да са пет. Въпроса ми е дали има опасност за двигателя при условие че има малко старо масло и имали опасност да се спука картера при по-силен напън за развиване на пробката?
    Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
    2000г.
    Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

    #2
    Re: Смяна на масло

    Щом са ти сменили филтъра не е кой знае какъв проблема.Филтъра е по-важен от смяната на самото масло.
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

    Коментар


      #3
      дай да сменяме само филри
      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

      Коментар


        #4
        само за справкаSelenia WR е по-подходящо за JTD моторите
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          И пак само за справка, Selenia WR е чиста проба полусинтетично масло и лично аз не бих карал JTD с него при наличието на толкова добри масла на пазара.... например: SINT TURBO DIESEL EVOLUTION 5W/40 FULL SYNTHETIC на Agiphttp://www.agip.ru/catalog/http://www.balkan-agip.com/articledetails.php?ArticleID=2
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Да четох и за WR но то е и доста по скъпичко. А и не мисля че ще има чак толкова голямо значение.
            Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
            2000г.
            Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

            Коментар


              #7
              Аз не видях на сайта на Selenia някъде да пише, че WR 5W-40 е полусинтетично, дори напротив: "Highly selected synthetic based oil for direct injection engines, both aspirated and turbo-charged."От 3 дена карам с това масло и мисля, че има голяма разлика спрямо Selenia Turbo Diesel - двигателя стана доста по-тих. Доколкото знам с WR 5W-40 може да се кара около 15000км до следваща смяна, а със Selenia Turbo Diesel само 10000, т.е. на практика излизат на еднаква цена на километър...http://www.flitalia.it/en/fl/content/view/162/258/

              Коментар


                #8
                Май synthetic based е полусинтетично, а само synthetic е синтетично. И аз мислех, че Selenia WR е синтетично, но като разгледах линка на Nino и това което си написал, стоплих че е synthetic based
                FIAT Bravo JTD GT '99

                Коментар


                  #9
                  това означава че е на синтетична основа, също като 20К
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Добре а какво става ако е имало синтетика а после се сипе полу синтетика без да се промива двигателя. Извинявам се предварително за некомпетентноста.
                    Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                    2000г.
                    Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                    Коментар


                      #11
                      Aбсолютно нищо.
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        на мен пък ми е повлекла резбата на пробката. и аз го изсмуквам през щеката на маслото. сипвам масло "0W30 кастрол" цената му е 38лв. на литър и го сменям на 5000км.
                        FIAT Marea 1.9TD/100

                        Коментар


                          #13
                          zombaiko написа:
                          на мен пък ми е повлекла резбата на пробката. и аз го изсмуквам през щеката на маслото. сипвам масло "0W30 кастрол" цената му е 38лв. на литър и го сменям на 5000км.
                          Това масло въобще не е за тебе,да не говорим че 5000км направо си го хвърляш ново.За твойта го дават или 10w40 или 5w40 ,в никакъв случай 0w30.
                          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                          Коментар


                            #14
                            ivanko_rs написа:
                            zombaiko написа:
                            на мен пък ми е повлекла резбата на пробката. и аз го изсмуквам през щеката на маслото. сипвам масло "0W30 кастрол" цената му е 38лв. на литър и го сменям на 5000км.
                            Това масло въобще не е за тебе,да не говорим че 5000км направо си го хвърляш ново.За твойта го дават или 10w40 или 5w40 ,в никакъв случай 0w30.
                            на това насло му дават живот 30000км. а че аз го сменям на 5000км. си е лично мое решение. маслото е с клас А5/В5 с две думи най висок клас масло. до сега не съм чул някой мотор да има проблем от хубаво масло.P.S. от 4г. ползвам това масло и съм нямал проблем. карак съм голф2-1300, аскона 1300, мазда323 1700D пак с това масло, нищо че тези двигатели са концепция преди 30г.P.S.2 това масло не си променя характеристиките през целия си живот, а не се влияе и от темп. дали ще е -50 или 250 все тая. прочети малко и ще разбереш защо го ползвам. :D
                            FIAT Marea 1.9TD/100

                            Коментар


                              #15
                              zombaiko написа:
                              на това насло му дават живот 30000км. а че аз го сменям на 5000км. си е лично мое решение. маслото е с клас А5/В5 с две думи най висок клас масло. до сега не съм чул някой мотор да има проблем от хубаво масло.P.S. от 4г. ползвам това масло и съм нямал проблем. карак съм голф2-1300, аскона 1300, мазда323 1700D пак с това масло, нищо че тези двигатели са концепция преди 30г.P.S.2 това масло не си променя характеристиките през целия си живот, а не се влияе и от темп. дали ще е -50 или 250 все тая. прочети малко и ще разбереш защо го ползвам. :D
                              Колега явно не си ми прочел подписа.Точно това да ми пишеш на мене.Въпроса е че завода не ти препоръчва такъв вискозитет.От твоите думи че го сменяш на 5000км ,аз мога да заключа че ти прави проблем,защото никой не сменя масло за 30000 на 5000.Парите са си твои,колата също.Жив и здрав.
                              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                              Коментар

                              Working...
                              X