Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каско в ДЗИ. Там ли да ми я правят или да взема парите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каско в ДЗИ. Там ли да ми я правят или да взема парите.

    Значи молбата ми е следната. Преди 2 вечери докато съм бил на работа и колата беше в центъра и някой калъф ме е ударил отпред вдясно и ми е вкарал бронята навътре. От там рогът е сгънат навътре, бронята крива и единият фар вече свети на самолетите, е не е много силен ударът, но бронята е доста ожулена и леееко пукната. Та въпроса ми е АКО ми дадът някакви пари за щетата, дали да се осланям на сервиза на ДЗИ да ми изправят рога и да ми наместят бронята или да си търся сервиз. Естествено адмирирам и предложения за сервизи където може да ми направят тази процедурка. Ако не друго поне да поизпънат лекичко роговете отпред, а за бронята аз ще се помъча след това.БЛАГОДАРЯ ви много предварително.
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    #2
    Re: Каско в ДЗИ. Там ли да ми я правят или да взема парите.

    Ewing написа:
    Значи молбата ми е следната. Преди 2 вечери докато съм бил на работа и колата беше в центъра и някой калъф ме е ударил отпред вдясно и ми е вкарал бронята навътре. От там рогът е сгънат навътре, бронята крива и единият фар вече свети на самолетите, е не е много силен ударът, но бронята е доста ожулена и леееко пукната. Та въпроса ми е АКО ми дадът някакви пари за щетата, дали да се осланям на сервиза на ДЗИ да ми изправят рога и да ми наместят бронята или да си търся сервиз. Естествено адмирирам и предложения за сервизи където може да ми направят тази процедурка. Ако не друго поне да поизпънат лекичко роговете отпред, а за бронята аз ще се помъча след това.БЛАГОДАРЯ ви много предварително.
    Вариантите са ти следните:1. Ако решиш да си вземеш парите и да си търсиш вариант сам да я правиш - ще ти пишат по експертна оценка, в този случай дават най-малко пари.2. Ако имаш човек/сервиз, който да ти я направи и да ти даде фактура - носиш фактурата и те ти дават сумата по нея.3. Правят я в техен сервиз и ти не плащаш нищо.Не знам кое ще предпочетеш, но знам, че ДЗИ работят вече с много сервизи и работят добе. Ако има кой да те насочи към някой от сервизите, ще е добре. Но можеш като отидеш на огледа да си поговориш с момчетата там, има и пичове от тях, така че прецени.Успех!
    Bravo 1.6/16V ... и на газ

    Коментар


      #3
      Аз по моята имах доста щети, все на пракинг, миналата година. Оправял съм я винаги в тяхни доверени сервизи и до момента не съм имал проблем, освен малки забележки, ама аз съм си виновен че подписах приемно-предавателния протокол преди да я огледам. Оглеждай за дребни бъгове - изпотрошени щифтове, одраскана пластмаса на други детайли при монтажа. При техни сервизи съм правил - лепене на броня, изпъване на задна врата, пребоядисване, смяна предно стъкло... Общо взето съм доволен.
      Fiat Brava 1.6
      Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
      Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

      Коментар


        #4
        има и още нещоне се знае колко време ще кисне колата в сервизана колега Меган-а му стоя в един доверен серзиз над месец...уж не можеха да наперят един праг
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Ако имаш майстор и сервиз където да ти я оправят ,мн.ясно че взимаш парите !!!Ако нямаш такъв просто я оставяш в доверен и готово,не се занимаваш с части фактури и глупости !Едва ли ще седи повече от 4-5 дена в сервиза !
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            ами сега от там се връщам и ми писаха "вроти оглед" след като си сваля бронята. понеже за първи път се занимавам с такива неща и не знаех че трябва да ходия със свалена броня. и понеже днес вече ще бъде късно в понеделник си свалям бронята и пак отивам на оглед. но както ме посаветва tomazo маи в някой техен сервиз ще я оставя. не са много глеми пораженията и за това се надявам да не виси много време там колата.
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #7
              На мен са ми правили колата в сервиз Ито Микс в Дианабад (боядисване и лепене на бронята, че се пукна нещо) и да ви кажа съм доста доволен. Преди това всеки ми каза, че е много зле тоя сервиз защото повечето коли на Бул Инс и ДЗИ се правят там и, че колата ми ще седи 2 месеца, но не се оказаха прави. Колата стана за 3 дена и я направиха екстра. А там наистина има стотици коли и като иде човек да си оставя колата верно си вика, че 2-3 месеца няма да си я вземе. Записването на час става предварително по телефона.
              Bravo 1.6 16v

              Коментар


                #8
                По добре при твой си майстор ако го знаеш как работи и ти каже че ще ти я оправи бързо.Иначе не се знае колко време ще си я чакаш..Напоследък чувам все някви истории за разни части - чакаме доставка от япония -1 месец- за зарядно и батт за лаптоп - тия луди ли са ?!
                Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                Коментар


                  #9
                  nasty написа:
                  По добре при твой си майстор ако го знаеш как работи и ти каже че ще ти я оправи бързо.Иначе не се знае колко време ще си я чакаш..Напоследък чувам все някви истории за разни части - чакаме доставка от япония -1 месец- за зарядно и батт за лаптоп - тия луди ли са ?!
                  ааа нищо чудно и повече от месец да е ако си ги поръчват през ebay иначе нямам познат маистор за каквото и да било по колата за това мисля да им кажа те да ми препорачат техен сервиз и да не се занимавам да търся и да се разправям съ факрути и т.н.П.П.имах един познат при който я карах за абсолютно всичко, но последният път ме одра като животно и съм се зарекъл, че ако трябва и сегемнти сам ще сменям, но при него няма да ида повече. Това образно де, сам няма да успея със тези по слоцните неща по колата
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар


                    #10
                    Re: Каско в ДЗИ. Там ли да ми я правят или да взема парите.

                    Ewing написа:
                    Значи молбата ми е следната. Преди 2 вечери докато съм бил на работа и колата беше в центъра и някой калъф ме е ударил отпред вдясно и ми е вкарал бронята навътре. От там рогът е сгънат навътре, бронята крива и единият фар вече свети на самолетите, е не е много силен ударът, но бронята е доста ожулена и леееко пукната. Та въпроса ми е АКО ми дадът някакви пари за щетата, дали да се осланям на сервиза на ДЗИ да ми изправят рога и да ми наместят бронята или да си търся сервиз. Естествено адмирирам и предложения за сервизи където може да ми направят тази процедурка. Ако не друго поне да поизпънат лекичко роговете отпред, а за бронята аз ще се помъча след това.БЛАГОДАРЯ ви много предварително.
                    Щом ти е малка щетата по добре не се мъчи да се справяш сам и да търсиш майстори.Изискай от тях сервизите с които работят и се ослушай за отзиви.Ако решиш в техен доверен сервиз най-добре е втория оглед да е в него иначе ще береш ядове.Там майсторите си знаят какво да се опише точно по щетата така че и те си правят сметката какво ще вземат от ремонта. ДЗИ правят добри оценки и на практика всичко се покрива като разход но като плащане на ръка са отврат.Мене ме мотаха три месеца та даже се стига до жалби в комисията до финансов надзор и т.н.Всекидневно досаждане в офиса караници и разправии. Така че по добре в техен сервиз пък те после да си се оправят както искат.Само провери дали те ще се разплащат със сервиза или ти пък после да им представяш вече платената фактура защото могат да ти направят и тази уловка.Послушай ме като препатил съвсем на скоро.
                    BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                    http://vbox7.com/play:124bedab

                    Коментар


                      #11
                      ОК мерси много за съветът. определено мисля да им я оставя да я правят, но ме е страх да не кажат, че това коеро ще ми дадър няма да покрие целият ремонт и да се наложи да се брукна за неюо което ен сум очаквал. а ако те ще покрият всичко което направи сервизът съм навит. сега само трябва да ги питам в кой сервиз да ида да мине вторият оглед. да не се окаже да обикалям софия без предна броня и нищо чудно Смарфовете...Полицаите де да ме суровакат с ниакоиа 20-толевка
                      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                      182A4.000 IAW49F
                      LPG - Lovato EasyFast
                      ----------------------------
                      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                      Коментар


                        #12
                        оставиш ли я в техен сервиз, след това си я взимаш готованяма вариант да ти кажат че каското ти не покрива ремонтатова си е техен проблем
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар

                        Working...
                        X