Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко побира резервоара на brava 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко побира резервоара на brava 1.4

    Колеги някой засичал ли го е със сигурност този резервоар колко побира. Четох из форума, че е 50л ама нещо не ми се връзва много..... или тая колонка от която заредих последния път лъже в грамажа
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    50 си епримерно на служебните Шкоди, понякога успяват да налеят повече от това което пише в книжкатав началото мислехме че лъжат, но после като се засече разхода всичко е нормално
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      sev написа:
      50 си епримерно на служебните Шкоди, понякога успяват да налеят повече от това което пише в книжкатав началото мислехме че лъжат, но после като се засече разхода всичко е нормално
      Горе-долу колко повече?? Че по сметката която си направих резервоара побра към 55л.
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        ами на Шкодичките успяват да напъхат горе-долу 6-7 литра отгоре
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Един път заредихме когато стрелката цепеше средата и догоре - 30л. И аз го сметнах към 55л тогава...
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Като бензинджия ще кажа, че моят опит е показал, че след щтракването на пистолета и търпение да пълниш бавно след това за да пада пяната (особено при дизела) резервоарите на повечето коли събират до 5 литра отгоре, буквално до капачката, горивото се вижда.
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              noriaga написа:
              sev написа:
              50 си епримерно на служебните Шкоди, понякога успяват да налеят повече от това което пише в книжкатав началото мислехме че лъжат, но после като се засече разхода всичко е нормално
              Горе-долу колко повече?? Че по сметката която си направих резервоара побра към 55л.
              По книжка мисля е точно 55 литра.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                по книжка е 50на 1,8 е по-голям резервоара
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Lane Staley написа:
                  noriaga написа:
                  sev написа:
                  50 си епримерно на служебните Шкоди, понякога успяват да налеят повече от това което пише в книжкатав началото мислехме че лъжат, но после като се засече разхода всичко е нормално
                  Горе-долу колко повече?? Че по сметката която си направих резервоара побра към 55л.
                  По книжка мисля е точно 55 литра.
                  Да по книжка е 50 а не 55. За това се зачудих. Ето от къде дойде съмненито ми. Бензина беше доста намалял, стрелката беше доста надолу, аха да светне лампата (но не беше светнала още) от което съде, че е бил поне 7л останал. Заредих за 20лв - т.е. 10л. Изминах около 30 км и заредих до горе. Пое точно 40л - (тогава спря пистолета да зарежда, предполагам щеше да побере още.) Сумарно излиза 57литра - 3л да съм изхабил за тия 30км, става 54л.
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #10
                    На една бензиностанция Лукоил ми сипаха в 5 литрова туба почти 6 литра. То бива, бива ама такава туба няма. Та това също е фактор...
                    Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                    Коментар


                      #11
                      Всяка туба било от масло, антифриз, олио събира до гърлото повече от написаният на нея обем. Отделно всяка не е абсолютно еднака по форма, независимо че се прави с матрица.Например някои инсталации за пълнене на олио работят с кантари - 1 литър олио тежи 920 грама. Така в три литрова туба трябва да налеем 2,760кг олио, тази плътност се дава по БДС при някаква температура на течността. Кантара от едната страна има празна бутилка (която ще пълним), а от другата тежест равна на литрите, които искаме да налеем + тежестта на самата бутилка. В момента, в който двете тегла се изравнят магнит-вентила се изключва и пълненето спира.Например за горивата плътностите се дават при температура 15 градуса. До преди Нефтохим продаваше горивата на тон, но сега вече се продават на литър, пресметнато със съответната плътност при 15 градуса.
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар

                      Working...
                      X