Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешка COIL?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Грешка COIL?

    Колеги, понеже не знам откъде да си сваля уъркшоп искам да попитам: 1. Откъде да го дръпна? и 2. Какво значи грешката COIL 2?Ако не се лъжа при диагностика преди време имаше записана такава грешка, която не можах да разгадая, какво значи.Благодаря!
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Ако си без делко и кабелите за свещите излизат от бобината направо, то това са две бобини в един корпус, значи втората(предполагам за втори и четвърти цилиндър) има проблем с първичнта намотка. Или ел. връзките до нея.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      Без делко съм.Ти ме хвърли направо в джаза Двигателя работи супер равномерно.Сега трябва да ходя пак на диагностика да видя дали е била моментна история или има отново записана същата грешка.Как трябва да разбирам "Или ел. връзките до нея"?
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        "Или ел. връзките до нея" - бобината или т.нар. автотрансформатор има една намотка с три извода, единият е общ.Към вторичната намотка на този трансформатор са включени свещите посредством техните кабели, а към първичната намотка се подава напрежение на импулси като това се командва от ЕКУ-то. Колегата има предвид точно тази връзка ЕКУ-бобина. Нейните кабели са тънки, като на останалата част по инсталацията. Включени са с една букса на бобината, тях има в предвид да провериш.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #5
          Ще ги проверя!Благодаря много за помоща!Дано да се окаже,че е било нещо моментно,защото мотора си работи перфектно.Може би в даден момент е имало проблем и е записал грешката.Все пак се чудя дали да не мина още една диагностика,за да видя дали е записана повторно.Има ли особеност при почистването на тези куплунги(кабели)?
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар

          Working...
          X