Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искаме да и купим Фиат-Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Re: Fiat Bravo 1.4 12V

    dodobirdy написа:
    borimir,Аз имам Фиат Браво 1.4 12V 1998 г, на 160000 км, от около година и половина - минали сме с него около 10000 км. Много дреболии има за оправяне по тая кола, а в София сервизите вече ти вземат по 100 лв за здравей. Ако ти трябва кола, с която за 3 години да минеш 10-ина хиляди километра, Бравото е за теб, иначе си купи нещо по-сериозно. Аз съм чувал от сервизи и "майстори", че точно 1.4 12V е проблемния двигател на Браво (и 2.0 20V също, но него не съм го пробвал). Хубавите двигатели били 1.6 16V и 1.8 16V. На мойта на 155000 км й се изтри разпределителния вал, сега трябва да хвърля около 400 лв за ремонт.
    За да нямаме проблеми - чисто нови автомобили! ДА ама НЕ!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #32
      Re: Искаме да и купим Фиат-Браво

      borimir написа:
      Здравейте,аз съм нов член на клуб Фиат.Харесвам тези коли.До сега съм имал -Лада,Рено-19,Мини купър/в чужбина/ но искам да имам Фиат Браво. В момента нямам кола.Може ли някой да ми каже компетентно мнение -ако има такава кола- хубавите и лошите и качества.Къде мога да разбера повече за двигателя и ходовата част.Не съм сноб и цвят,одрасквания и пр. не са от особено значение.Виж музиката трябва да е супер-колекционарам музика-4000 cd колекция но това ще е мое дело ако се сдобия с тази мечтана за мен кола.Казаха ми че двигатела 1,4-12V бил отличен,лесен за поддръжка и пр.Изобщо това била кола за ценители, разчупени пичове и бонвивани от "Белмондов"типБлагодаря. Доктор Боримир
      Недей да се връзваш за двигател 1,4-12V. Този модел на Фиат имат проблем със запалването(дефекта е фабричен).По-добрият вариянт е с двигател 1,2-16V 60kW.Колата се държи стабилно на пътя,разхода е около 5,5/100 градско,салона е страхотен,а и модела е след 1998г И на финала....ако може вноса да не е от Италия а от Швейцария......просто ще е супер.Моята е такаваНа хоарата там жизнения стандарт им е друг....олите им минават всяка година сервизен преглед,в сервизната книжка се вписава всичко:годишен пробег на километри,километри при което е сменено маслото,ангренажния ремък и ролките(ако са сменяни разбира се),филтри,изобщо....всичко което е правено по автомобила.А е почти сигурно че никой швейцарец няма да седни сам да си прави нещо по колата(за разлика от жабарите)Това е скромното ми мнение

      Коментар


        #33
        ivo098 написа:
        и още нещо, прочетох за специфичната смяна на ремък, обадих се в ауто италия и ми казаха за смяна на ремък работа 120лв ремък 120лв и двете ролки по около 60, и направо ме убиха, такива ли са цените за части на фиат, че се замислям дали да купувам колата...
        Тия от Ауто Италия ако разбират нещо от коли изобщо,ще се напъна и ща стана трамвай А и са едни самураи........режат глави до кръста.Ремъка струва 35лв,едната ролка(долната) е 65лв а другата е доста по евтина(не си спомням точно колко струваше,щото не съм я взимал)

        Коментар


          #34
          Пичове, отде я изровихте тази тема бре? Д-р Бари давним-давном е купил Браво и си го кара!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #35
            Еми да си го кара със здраве,и по-малко харчове по него А мен ме интересува едно нещо:дали случайно някой не продава оригинална "музика" за Брава,и евентуално някаква ориентировъчна цена ?

            Коментар


              #36
              Hityr_Petar написа:
              Еми да си го кара със здраве,и по-малко харчове по него А мен ме интересува едно нещо:дали случайно някой не продава оригинална "музика" за Брава,и евентуално някаква ориентировъчна цена ?
              Потърси из раздела "продава"... много пъти съм чел подобни обяви.Нормалната цена за оригиналното касетофонче за Брава според мен не трябва да бъде повече от 50 лв... щото много се предлатаг , а малко търсят!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #37
                Nino написа:
                Hityr_Petar написа:
                Еми да си го кара със здраве,и по-малко харчове по него А мен ме интересува едно нещо:дали случайно някой не продава оригинална "музика" за Брава,и евентуално някаква ориентировъчна цена ?
                Потърси из раздела "продава"... много пъти съм чел подобни обяви.Нормалната цена за оригиналното касетофонче за Брава според мен не трябва да бъде повече от 50 лв... щото много се предлатаг , а малко търсят!
                ммм един от икономическите закони

                Коментар


                  #38
                  [quote="Globe`"]
                  Nino написа:
                  Hityr_Petar написа:
                  Еми да си го кара със здраве,и по-малко харчове по него А мен ме интересува едно нещо:дали случайно някой не продава оригинална "музика" за Брава,и евентуално някаква ориентировъчна цена ?
                  Потърси из раздела "продава"... много пъти съм чел подобни обяви.Нормалната цена за оригиналното касетофонче за Брава според мен не трябва да бъде повече от 50 лв... щото много се предлатаг , а малко търсят!
                  ммм един от икономическите закони [/quoФьБацеее,за кви 50лв говориш бе.Тия специялисти от Вантотрейд Ауто искат 1400лв за оригинален касифон.Не си се объркал...слово: хиляда и четиристотин лева.За доставка,щото го нямат на склад

                  Коментар


                    #39
                    [quote="Hityr_Petar"]
                    Globe` написа:
                    Nino написа:
                    Hityr_Petar написа:
                    Еми да си го кара със здраве,и по-малко харчове по него А мен ме интересува едно нещо:дали случайно някой не продава оригинална "музика" за Брава,и евентуално някаква ориентировъчна цена ?
                    Потърси из раздела "продава"... много пъти съм чел подобни обяви.Нормалната цена за оригиналното касетофонче за Брава според мен не трябва да бъде повече от 50 лв... щото много се предлатаг , а малко търсят!
                    ммм един от икономическите закони [/quoФьБацеее,за кви 50лв говориш бе.Тия специялисти от Вантотрейд Ауто искат 1400лв за оригинален касифон.Не си се объркал...слово: хиляда и четиристотин лева.За доставка,щото го нямат на склад
                    Ми във форума отдавна има търсачка бе готин... казах ти къде да търсиш, освен нещо да не сме се разбрали.Аз ти казвам ОРИГИНАЛЕН КАСЕТОФОН за БРАВО/БРАВА се продава за около 50 лв... като е имало оферти и за 20 лв.Не знам къде си питал и какво имаш предвид с понятието "ОРИГИНАЛНА МУЗИКА", но проблема е твой, могат и 5000 лв да ти поискат, ма тогава ша требе да ми свирят на живо в колата.Аре дерзай.
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #40
                      [quote="Nino"]
                      Hityr_Petar написа:
                      Globe` написа:
                      Nino написа:
                      Hityr_Petar написа:
                      Еми да си го кара със здраве,и по-малко харчове по него А мен ме интересува едно нещо:дали случайно някой не продава оригинална "музика" за Брава,и евентуално някаква ориентировъчна цена ?
                      Потърси из раздела "продава"... много пъти съм чел подобни обяви.Нормалната цена за оригиналното касетофонче за Брава според мен не трябва да бъде повече от 50 лв... щото много се предлатаг , а малко търсят!
                      ммм един от икономическите закони [/quoФьБацеее,за кви 50лв говориш бе.Тия специялисти от Вантотрейд Ауто искат 1400лв за оригинален касифон.Не си се объркал...слово: хиляда и четиристотин лева.За доставка,щото го нямат на склад
                      Ми във форума отдавна има търсачка бе готин... казах ти къде да търсиш, освен нещо да не сме се разбрали.Аз ти казвам ОРИГИНАЛЕН КАСЕТОФОН за БРАВО/БРАВА се продава за около 50 лв... като е имало оферти и за 20 лв.Не знам къде си питал и какво имаш предвид с понятието "ОРИГИНАЛНА МУЗИКА", но проблема е твой, могат и 5000 лв да ти поискат, ма тогава ша требе да ми свирят на живо в колата.Аре дерзай.
                      Ухааааааа, 1400 лв. концерт ли ще ти изнасят? За тия пари ще си взема и още една кола, бе братле.Ти ако вярваш на Ауто Италия и сие, ходи си хвърли колата и върви пеш и вместо музика си свиркай сам!

                      Коментар


                        #41
                        Nino, за 1400 взимаш Камелия или Гергана А за 5000 целият ПАЙНЕР ще се изтърси
                        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                        FIAT Punto 99' 1.7 TD

                        Коментар


                          #42
                          http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...F2%EE%F4%EE%EDКолко струва касетофона???????????? Има много обяви на тази цена.За 1400 лв и бай ти Азис дето ще ти пее, ами и ще ти свири

                          Коментар


                            #43
                            Тоя боклук дето едвам свири ли струва 1400 лв. може да го водят за антика с тази касетка и затова цената да е такава :D :D :D
                            HONDA I-VTEC

                            Коментар


                              #44
                              :D Един френд има си автосервиз и е Maniak на тема планинско каране ми каза така:Ако взимаш кола и си харесаш купе погледни с колко двигателя се окомлектова и си вземи най-големия ! Е да включим малко икономика във мнението... над 1,8L не бих си взел Ама от възможни 1,2; 1,4; 1,6; 1,8; 2,0; Би се спрял на 1,8 или 1,6. Разликата е следната Мощния двигател го "Галиш" и пак върви като малкия, но ако решиш да го "настъпиш" те залепва за седалката, а малкия се мъчи и харчи много. Иначе казано единия си играе с купето а на другия му тежи. Е в определени ситуаций е много важно да дръпнеш бързо (изпреварване на тесен път примерно) Тогава карахме и двамата Астри моята 1.4 неговата 2.0 е моята беше малко сдухана но си харчеха еднакво бензин повярвай ми! Само дето аз със 120-130 а той под 150 не падаше ...
                              Fiat Tipo 1.6 DOHC

                              Коментар

                              Working...
                              X