Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за лампата на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за лампата на маслото

    Здравейте,наблюдавам странен проблем с лампата на маслото(поне за мене е странен :D ). Докато карам и съм изключила от скорост, тя свени непрекъснато. В момента, в който дам газ, независимо дали съм на скорост или не, тя угасва. Оборотите не са ми ниски. Наскоро смених маслото, а още по-отдавна ми смениха маслената помпа(ама с втора употреба). Ще ви бъда благодарна, ако ме насочите поне в кой сервиз да отида, или ако е нещо по-лесничко - тате ше може да свърши работа
    Фиат Пунто 55 SХ, 97г.

    #2
    Нямаш налягане на маслото. Маслена помпа или лагери.
    FIAT PUNTO 55 SX
    FORZA ITALIA

    Коментар


      #3
      Гледай да оправиш проблема бързо, за да не блокираш двигателя или да задере!
      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

      Коментар


        #4
        vas_gt написа:
        Нямаш налягане на маслото. Маслена помпа или лагери.
        ... или клапанче на филтъра за масло. Не бързай да се хвърляш на скъпи ремонти. Опитай първо да смениш месления филтър... не е лошо, въпреки, че скоро си сменяла маслото да го смениш и него с някое друго, ама не от същото място и марка, което би могъл да направи и баща ти. Обяснявам - масления филтър има едно клапанче (възвратно) и ако не задържа добре, маслената помпа трудно прави налягане.
        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
        --- в сърцето завинаги... ---
        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

        Коментар


          #5
          Малко повече подробности ще може ли да дадеш?Маслената помпа защо е била сменена?С какво масло си в момента?При смяната на маслото смениха ли и масленият филтър?Гледала ли си нивото на маслото дари е добре?Няма да е лошо и да казваш за каква кола става дума или направо напиши в подписа си каква е,че да можем да реагираме по-адекватно.

          Коментар


            #6
            Става въпрос за пунто 1.1, 97 год. Преди време имах същия проблем и когато отидох на сервиз ми смениха помпата. За съжаление, обаче проблема след около месец пак се появи. Смених маслото с Мобил Ес 10/40, смениха ми и масления филтър, обаче никаква промяна. А масло имам със сигурност - през ден му проверявам нивото.
            Фиат Пунто 55 SХ, 97г.

            Коментар


              #7
              Голяма част от маслените филтри които се продават са дефектни, преди да го вземеш го провери по следния начин запуши му дупките и пробвай да духнеш навътре - при изправен филтър не може.
              Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

              Коментар


                #8
                Re: Въпрос за лампата на маслото

                Krasimira написа:
                ...или ако е нещо по-лесничко - тате ше може да свърши работа
                А ако тате няма време, може да ми се обадиш , знаеш, че няма да те върна.Съмнявам се да е от масления филтър, колегата каза, че са доста ментета, но аз за толкова време с кола не съм попадал на такъв. Или това може само да ме радва?
                Ако всички са срещу теб-значи караш в насрещното!

                Коментар

                Working...
                X