Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново за запотяването на стъклата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново за запотяването на стъклата

    Здравейте колеги, Направих една глупост, купих си от ОМВ препарат за третиране на стъкла за увеличаване на видимостта при дъждовно време....Всичко хубаво, намазах си стъклата отвън и наистина върши много добра работа, обаче ми "светна лампата" , че мога и от вътре да си намажа стъклата и стана еднаааааа......сега още повече ми се запотяват стълката , а тоя препарат не мога да го премахна ..... дайте някакъв съвет с какво да го премахна от вътрешната страна, че с каквото и да опитвам, все се замазва още повече....Благодаря на отзовалите се !п.с. Досега съм пробвал с чист спирт и препарат за миене на прозорци....ефект нулев, продължава да си стои мазно, зацапано и запотено!
    Истината е някъде там!

    #2
    Една ролка кухненска хартия и здраво търкане за да обезмаслиш повърхността... после с препарат за прозорци и гюдерия.... и накрая пак с хартията.
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      на самия препарат на етикета би трябвало да пише как се почиства, ако не - погледни съставките му, и ще измислим с какво да го изчистим. може и някоя и друга снимка да постнеш, щом си доволен от препарата. Иначе отиваш в първия магазин за перилни и почистващи препарати, и търсиш "обезмаслител" , има един много добър "MEGLIO" жълт. Има и български MEDIX.

      Коментар


        #4
        Sandeto написа:
        Една ролка кухненска хартия и здраво търкане за да обезмаслиш повърхността... после с препарат за прозорци и гюдерия.... и накрая пак с хартията.
        Мани мани, пишман станах...точно с кухненска хартия съм "въоръжен" обачее само се замазва...сега ще слезна и ще видя дали пише нещо в упътването за работа и ще ви го снимам да го видите, защото отвън наистина си струва да се намажат стъклата!
        Истината е някъде там!

        Коментар


          #5
          земаш малко от рода на циф, ама да не е абразивно, че драска. аз примерно се сещам за едно за килими лелеле как пере тва, на медикс зелено шише. цифа ще го махне 100%, но ще надере джама. може да пробваш да го разтвориш във вода.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Има препарат който се казва "Meglio" той ще сътвори чудото В опаковка като на препарат за прозорци е, но е със жълто съдържание. Това е ОБЕЗМАСЛИТЕЛ премахва почти всичко. С него се мият двигателите на колите. Пръскаш с него после пръскаш с препарата за прозорци или вода и си готов. Успех
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #7
              колега nanio, виж точно 3 поста преди твоят, мисля че няма смисъл да се повтаряме, така по-скоро ще пречим вместо да помагаме. ако мога след малко сам ще изтрия този пост, защото е спам и не е по темата.

              Коментар


                #8
                Ето това е препарата, много е ефективен отвън, то и в Указанията му пише, че е за външно ползване, ама българска му работа....за момент си помислих, че вътре няма да ми се изпотяват стъклата , ако ги намажа....не се сетих първо да намажа някое странично стъкло и да видя резултата Благодаря за съветите...ще си купя първо тоя Медикс, ако свърши работа, добре, ако не , ще се предприемат по-сериозни мерки
                Прикачени файлове
                Истината е някъде там!

                Коментар


                  #9
                  ogi28b , съжалявам не изчетох поста ти докрай Yellow_Flash_Colorz_PDT_50
                  Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                  Коментар


                    #10
                    nanio написа:
                    ogi28b , съжалявам не изчетох поста ти докрай Yellow_Flash_Colorz_PDT_50
                    Колега няма закакво да съжаляваш!Аз не виждам нищо лошо, че двама човека споделят едно и също мнение и впечатление относно даден продукт
                    BMW E90 320D
                    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                    Коментар


                      #11
                      както и да е, наздраве по тоя повод мисля и аз да взема от този търтъл вакс, сигурен съм че някога стъклата ми са обработвани с нещоподобно, защото при дъжд капката не се размазваше по стъклото, и бяха супер, но с времето ефекта отслабна значително. понеже едно шише ще стигне за повече от 1 кола, сигурен съм , ако ми остане, може някой колега да го използва също. Ще пиша за резултатите.

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        както и да е, наздраве по тоя повод мисля и аз да взема от този търтъл вакс, сигурен съм че някога стъклата ми са обработвани с нещоподобно, защото при дъжд капката не се размазваше по стъклото, и бяха супер, но с времето ефекта отслабна значително. понеже едно шише ще стигне за повече от 1 кола, сигурен съм , ако ми остане, може някой колега да го използва също. Ще пиша за резултатите.
                        Колега, аз си обработих всички стъкла отвън и отвътре и пак ми остана оловината шише Ефект обаче наистина има, сега ще видя и какво е действието като паднат температурите , дано не замръзва стъклото или поне да се стърже по-лесно!Цената в ОМВ е 10.50 !
                        Истината е някъде там!

                        Коментар


                          #13
                          Има и друг начин да гоните водата от съклата. Преди няколко години когато за първи път пастирвах кола, изцапах прозореца. Пастирах го и вода не се задържаше. Има някои пасти които нямат този ефект. Аз го постигам с паста на 3М 2-ри номер със силикон в нея.
                          Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                          Коментар


                            #14
                            аз мацах ламарината с тази на търтъл вакс дето е в опаковка, подобна на тест-гел-веро за съдове Определено има ефект, но пише че не трябва да се пипа по стъклата с нея. Пише и че ефекта е 1-годишен, но за почти 3 месеца почти изчезна. Вече водата не остава на цяла капка в/у покрива и капака, ами си се разстича като олио. А на стъклата - някои добри препарати за чистачки имат същия ефект, наблюдавам го с текущата течност - там където минават перата, остава на капки водата при дъжд, а там където не са минавали си се разстича.

                            Коментар


                              #15
                              Да и течността за чистачки е от значение. Относно пастирането силно/горещо преопръчвам пасти 3М!! Доста коли съм пастирал и пастирам и ефекта определно е WOW Тези пасти от рода на "Костенурката" не са най-удачния вариант. Те са предимно за нови кол. Те само придават блясък и създават подобие на защитен филм. На 3М пастите са точно 3 номера. 1-ви номер е АБРАЗИВ за много надраскана боя. Ако не се внимава може да ви се покаже шприца или кита. 2-ри номер е Гланц паста тя също заличава деруги но доста по дребни, не вреди на боята. Тя е най-добрия избор за пастиране. И 3-ти номер е "Финализираща" паста тя продава още малко блясък но основно създава защитен филм върху боята. Пастирането става с машина, но не тези от по 30лв вибромашини. Има други но там цента е солена не си струва за единично пастиране. Може да се пастира и с бормашина/дрелка с подходяща приставка и МНОГО внимание. Ако си пастирате колата и с 2-ри и 3-ти номер ефекта е гарантиран за 6 месеца. Ако ходите по-рядко на автомивка то ефекта ще е повече. П.С. Не съм дистрибутор и т.н на тези пасти 3М, просто съм пробвал почти всички възможни и от тези съм предоволен.
                              Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X