Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Още една Брава по улиците :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Още една Брава по улиците :)

    от 2 дни вече сме моторизирани :D Brava 1,6 16 V ELX09.1996 180 000 кмпо първи впечатления съм много доволен- смених масло и маслен филтър, въздушен в бързината не можах да намеря;- не съм сменил и ангренажния ремък;- беше изгоряла крушката на задния десен стоп, смених я но пак изгоря;и ето ги въпросите:от къде да взема ремък и филтър и ако знаете приблизителна цена?на колко км се сменя маслото 10 - 15 ?от какво може да е проблема с крушката?за каското - мисля да го правя в Армеец; чувал съм добри неща за тях; оценката беше за 5200 и ако се сещате какво друго да погледна за смянамерси
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    #2
    не забравяй, че заедно с ангренажния ремък се сменят и две ролки!
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      Първо честито и със здраве и безаварийно да си я караш!Колкото до въпросите:1. Александър Ауто е добър вариант - там ще има и въздушен филтър.2. Ангренажният ремък се сменя комплект с двете ролки, както е написал колегата по-горе - за точна цена ще трябва да се обадиш в магазина, но цената им според мен е около 200 лв. + 60-ина за труд. Филтърът едва ли е повече от десетина лв.3. Маслото се сменя максимум на 10 000 км, независимо какво си купиш - за градски и особено Софийски условия е препоръчително и на 8 000...4. Крушката - може да е от много неща, но защо все пак не си купиш още една и не пробваш отново? Прегледай веригите в самия фар.5. Каско можеш да направиш навсякъде - въпросът е не само на колко ще я оценят, а и колко ще им бъде тарифното число. Няма да правя реклама, но ти препоръчвам да ползваш услугите на някой от големите играчи на българския пазар за автомобилно застраховане.6. Няма да те съветвам какво друго да смениш - просто отиди в някой сервиз и им кажи, че току-що си я купил - да прегледат окачването и маслата, спирачките и амортисьорите - това е - останалото е внимателно шофиранеУспех!
      Alles in Ordnung

      Коментар


        #4
        по отношение на анг. ремък цената която ти казва колегата е такава но в големите сервизи....ако си зле с парите и си от София мога да те пратя при познат....ще спестиш поне 100 лева.аз там го сменях и съм доволен....
        Fiat Brava 1.6 16V '98

        Коментар


          #5
          Първо честото, и безаварийно шофиране.Второ и аз от скоро карам такава кола, смених всички подробности. За ремъка - струва около 45лв., подвижната ролка - 90лв., неподвижната до 60лв. Това са приблизителните цени за ролки SKF и май са най скъпия вариант. За смяната ми казаха 30 лв. но ако си закупя и масло. Масленият филтър е 12 лв. Това са цените в Бургас за въздушния не се сещам и ще ти бъда благодарен ако напишеш колко са ти стрували на теб. Благодаря предварително и карай с кеф. Ако има нещо друго питай.

          Коментар


            #6
            Честото и от мен.По въпроса за крушката - няма причина да изгори (защото е 12в и тока в колата е 12в, освен ако не ти презарежда алтернатора ) но може да не свети защото:1. е некачествена самата крушка и е изгоряла.2. може да не е изгоряла ами просто контакта и с фасунката да е лош.

            Коментар


              #7
              Подробна информация за цените мога да ти дам утре. Цената от 60лв. за смяна на ремька обаче е за " Bravo " 2.0 / 20v HGT, а при теб е по-ниска и се сменя значително по-лесно, почти в движение!

              Коментар


                #8
                Благодаря на всички за отговорите.Днес ще я застраховам и другата седмица започвам с прегледа.Ще пиша кое от къде съм го взел и сменил.Още веднъж благодаря.
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  hit-ko написа:
                  Подробна информация за цените мога да ти дам утре. Цената от 60лв. за смяна на ремька обаче е за " Bravo " 2.0 / 20v HGT, а при теб е по-ниска и се сменя значително по-лесно, почти в движение!
                  ОФФХристо, мога ли да запазя час/ден за другата седмица?/ОФФ
                  Alles in Ordnung

                  Коментар


                    #10
                    На мен смяната на всички консумативи/ангренажен ремък,две ролки,ремъци за генератор , климатик и прилежащите им ролки ,масло всички филтри и др./ ми излезе около 500 лв.Ето и по подробно по поръчката:1.Ремък канален 18 лв.2.Ремък канален 16 лв.3.Ангренажен ремък 44.70 лв.4.Ремък 20 лв.5.Пластмасова скоба 5 х 0.30 лв. 1.50 лв. 6.Филтър горивен 15.50 лв.7.Филтър маслен 8 лв.8.Ролка 45 лв.9.Масло селения 2L 2 бр.х 21,3 42.60 лв.10.Ролка обтягъща 50 лв.11.Въздуше филтър 12 лв.12.Ролка пистов ремък 2 бр. х 46 лв. 92 лв13.Спирачен маркуч 2бр. х 13 лв 26 лв.14.Филтър климатик 18 лв.15. Труд общо 103.20 лв

                    Коментар


                      #11
                      мерси
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        chuni написа:
                        ...смяната на всички консумативи...
                        Колега, остана да кажеш и къде си ги сменял
                        Alles in Ordnung

                        Коментар


                          #13
                          Zaphod написа:
                          chuni написа:
                          ...смяната на всички консумативи...
                          Колега, остана да кажеш и къде си ги сменял
                          "Динекспрес" Пловдив

                          Коментар


                            #14
                            Re: Още една Брава по улиците

                            sev написа:
                            от 2 дни вече сме моторизирани :D Brava 1,6 16 V ELX09.1996 180 000 кмпо първи впечатления съм много доволен- смених масло и маслен филтър, въздушен в бързината не можах да намеря;- не съм сменил и ангренажния ремък;- беше изгоряла крушката на задния десен стоп, смених я но пак изгоря;и ето ги въпросите:от къде да взема ремък и филтър и ако знаете приблизителна цена?на колко км се сменя маслото 10 - 15 ?от какво може да е проблема с крушката?за каското - мисля да го правя в Армеец; чувал съм добри неща за тях; оценката беше за 5200 и ако се сещате какво друго да погледна за смянамерси
                            Т&Н кар Адрес: ул. Оборище 95 тел. 02/ 943 48 74 бул. Гоце Делчев бл. 2 тел. 02/ 850 44 05
                            Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

                            КУПУВАМ: Теглич за Темпра
                            КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
                            КУПУВАМ: Спортен волан

                            http://www.tempra-clube.hit.bg
                            http://www.tempras.myfreebb.com

                            Коментар


                              #15
                              chuni написа:
                              Zaphod написа:
                              chuni написа:
                              ...смяната на всички консумативи...
                              Колега, остана да кажеш и къде си ги сменял
                              "Динекспрес" Пловдив
                              И аз сменях ролки и ремъци там. Като се изключи дрането за работа, цените на частите май са нормални.Въздушен филтър купих за 11 лева от магазина до Автогара Юг в Пловдив.
                              Don't drink and drive,
                              better smoke and fly!

                              Коментар

                              Working...
                              X