Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво е това? Резонатор...?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво е това? Резонатор...?!?

    За окло 2 седмици ми се случи на три пъти при запалване на колата нещо силно да изпуква отпред в ляво. Само при студено палене. Колата е Fiat Brava 1.6 с газово - паленето се извършва на бензин и след вдигане на ~1000-2000 оборта превключва на газ. Нямаше никакви проблеми - нито вървеше по-малко нито нищо... Днес ми се случи за четвърти път да изпука така и като отворих капака елемента отбелязан с №5 на картинката се беше пръснал на парченца и стоеше само пластмасата в основата до напречната черта... Започна да мирише малко на газ и да свисти нещо от там докато е запалена колата. Та се питам как въобще се нарича това нещо което се ... изпари и не разбарх даже какво е. и за някой магазин/сервиз във Варна откъдето мога евентуално да си го закупя и приблизителна цена.
    Прикачени файлове
    Peugeot 407 2.0 HDI

    #2
    Баш резонатор е!Така е като си с конвенционална АГУ,нямаш сложени "кихалки",а предполагам също и ламбдаконтрол.Радвай се,че само резонатора е заминал,че иначе щеше да дадеш бая пари за ремонт.1. Оправи си газовата,за да не се повтаря.Сложи и минимум ламбдаконтрол,а би било и ТАП.2.Оправи си повредата със замяна на резонатора.Успех!
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Щом имаш газова тая пластмаса не ти трябва, обикновено там слагат такива "кихалки както каза колегата това е една клапа която се отваря само навън за да не смуче въздух от там но ако колата реши да"кихне" клапата се отваря и няма проблем, на първо време можеш да запушиш дупката с капачка от някакъв спрей с подходящ размер и да потърсиш такава клапа при някой газаджия евентуално, а причината да "киха" колата най вероятно е свещи или кабели не бързай да даваш луди пари за емулатори и контролери щото обикновената газова ще ти излезе колкото газов инжекцион което е подобрия вариант но не всеки може да задели пари за такъв. Аз съм минал вече окло 20х км с обикновено газово без емулатори, прекъсвачи на компа и т.н. само с добавка в бензина за чистене и нямам никакъв проблем колата е ’96 год.
      bravа jtd 105

      Коментар


        #4
        Забравих да добавя - не запушвай тръбата с нещто което излиза твърде трудно за да може ако реши пак да киха да може да си излезе от там спокойно налягането иначе може да ти създаде по големи проблеми.
        bravа jtd 105

        Коментар


          #5
          Благодаря за помощта. Като казахте свещи и... Другия проблем който има в мометнта е че като превключа на бензин (това стана горе-долу по същото време откакто взе да пук-а) и ми светва лампичката за свещите и работи малко кофти и тресе и пърка от ауспуха - може би някой от цилиндрите не работи. Ще се сменят кабелите и свещите май май. Но просто я карах на газ и... дано да не са големи пораженията p.s. Но как пък на газ нямаше проблеми а на бензин само... майстори, майстори...
          Peugeot 407 2.0 HDI

          Коментар


            #6
            Ето снимки:
            Прикачени файлове
            Peugeot 407 2.0 HDI

            Коментар


              #7
              TOSHIRO написа:
              Благодаря за помощта. Като казахте свещи и... Другия проблем който има в мометнта е че като превключа на бензин (това стана горе-долу по същото време откакто взе да пук-а) и ми светва лампичката за свещите и работи малко кофти и тресе и пърка от ауспуха - може би някой от цилиндрите не работи. Ще се сменят кабелите и свещите май май. Но просто я карах на газ и... дано да не са големи пораженията p.s. Но как пък на газ нямаше проблеми а на бензин само... майстори, майстори...
              Колега нямаш лампа за свещите!!!!Най вероятно ти светка лампата за проблемация в инжекциона! Пък и както ги приказваш че тресе и пърка що ми се струва че си за диагностика а?

              Коментар

              Working...
              X