Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изправяне на калник

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изправяне на калник

    Значи това ми е колата http://netsis.info/fiat2.jpgЛевия калник горе е леко вдлъбнат някой май Го е натиснал с нещоДайте съвет как да го изправя боята не е наранена, ако се натисне от вътрешната страна дали ще се оправи? И как да бръкна отвътре? Подкалника ли трябва да сваля? Има ли друг начин?И на предния капак до емблемата има малко натиснато (така я взех)как да го оправя? Там са две ламарини една варху друга и няма как да стане с натискане отвътре
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    така като гледам колега, май само в някоя морга, ще ги изправиш, само трябва някой да ти ги пръсне същото бяло :D
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #3
      Демек да сменявам калника и капака ли?? Е ти ме уби направо По добре да си я карам така. А предния капак колко би могъл да се намери на морга?
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        това ми прилича на натиснато с ’’гъз’’дигаш колата на крик,сваляш гумата и подкалника (той е пласмасов )и бъркаш с и натискаш с длан,калника е стоманизиран и ми се струва че като го натиснеш ще каже ’’пук’’ и ще се върне е предишното си състояниедано съм помогнал
        типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
        хюндай акцент 1.5 CNG
        киа каренс +метан

        Коментар


          #5
          Има и по лесно относно калника преди време гледах една американска реклама за изправяне на такива вдлъбнатини и хората го правиха с една "лепка" или с други думи ако сте виждали лапи за носене на прозорци как се залепят с вакуум та по този начин ако ще стане ще стане лепваш само едната в дупката опъваш за вакуум и дърпаш така ще си спестиш свалянето на гуми подкалници и тн. Метода не съм го изпробвал въпреки, че трябва понеже и аз имам подобни белези, но предполагам ще стане.
          Fiat punto 1,1
          Fiat bravo 1,6 16v
          Fiat bravo 2,0 20v
          Honda civic 1,5
          BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

          Коментар


            #6
            Калника може и да го върнеш с натискане отдолу, но за капака малко кит, боя и си готов, а има и по лесен начин ако не те дразни си караш така.

            Коментар


              #7
              Имаше една тема за лесно изправяне на точно такива вдлъбнатини.Ето я всъщност.Мисля че за твоя случай точно този способ ще свърши работа.Не знам дали някой го пробва на практика но аз не виждам причина да не стане.
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Има и по лесен начин. Само трябва да си намериш спрей с въглероден двуокис. Със сешоар пуснат на максимално топло одухаш мястото.След което Напръскваш хубаво мястото със спрея ( калника в ще изстине много ) Идеята е във рязката смяна на температурата. Изпробвал съм го работи но не трябва да има разтягане на ламарината. Тоест става само за хлътнали места . Някъде по сайтовете от типа на Vbox7 имаше клипче как точно става.
                Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                2000г.
                Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                Коментар


                  #9
                  Честно казано не вярвам много на тези трикове. Идеята с лепките ми се струва някак по реална, но при всяко следващо натискане пак ще стане така. Калника предполагам, всеки тенекеджия, не се справи, но капака, не рискувай с китосване, по добре капака с нов, щото там има разни вибрации, и кита се напуква доста гадно, при това доста бързо, най-лесно и качествено ще стане или от морга, или от някой колега от форума, който е имал близки среши с тежки движими/недвижими предмети
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар


                    #10
                    Мерси за съветите за калника ще пробвам да сваля подкалника, а капака за какви пари би могъл да се намери и колко ще струва да се пръсне, ако не е бял?Моя какво да го правя ако го сменя? на боклука ли да го хвърлям?
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар

                    Working...
                    X