Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за спортен филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за спортен филтър

    Реших да си слагам спортен филтър тип конус. Кажете каква марка да избера и откъде да го купя, защото си нямам идея къде се продават. Знам само че на Илиенци има разни ментета, но аз искам да е хубав, но и да не е много скъп - някъде към 70-80 лева максимум бих заделил.

    #2
    Вземи си филтър JR от ХЕЕД 91 - www.heed-auto.com - към 70 лева е риплейсмънт, а конуса мисля, че е малко по-скъп!Ето как изглежда риплейсмънта
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #3
      Чудя се дали да взема конус или риплейсмънт, какво ще ми препоръчате. Досега четох за конусите и разбрах че им е по-сложен монтажа, пък и някакъв топлинен щит трябва да се прави. Ако риплейсмънт варианта не е много по-зле от конуса съм по-склонен да взема такъв.

      Коментар


        #4
        Аз по принуда сложих и на двете ни купета спортни филтри защото сина гръмна неговия за голямо учудване при каране на бензин и понеже бързаше за търново свалих от моето купе кутията с филтъра и след седмица същия случай та изхвърлихме кутийте и сложихме по един конус само че върху него сложих филтър за ширма който допълнително пречиства. Има много особен звук с този филтър и колата е доста по бърза.
        Обичам си работата.

        Коментар


          #5
          Между двата няма разлика ако питаш за вървенето (едва ли ще усетиш разлика и между обикновения), само че конуса е по гласовит но за сметка на тва ще трябва да си поиграеш с монтажа и да му търсиш място от където ще смучи по студен въздух, демек по далече от мотора, докато реплесмънта само го слагаш и забравяш. Аз съм с такъв, не съм забелязал да падне разход или да върви повече колата както разправят по форумите, виж звука се променя малко към по добро J&R е добра оферта хем са си хубави хем са на прилична цена, моя е 72 лева.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

          Коментар


            #6
            mvmrik написа:
            Чудя се дали да взема конус или риплейсмънт, какво ще ми препоръчате. Досега четох за конусите и разбрах че им е по-сложен монтажа, пък и някакъв топлинен щит трябва да се прави. Ако риплейсмънт варианта не е много по-зле от конуса съм по-склонен да взема такъв.
            Значи разлика между двата има само в звука! Конуса "реве" повече Бих те посъветвал да си купиш риплейсмънт
            BMW E90 320D
            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

            Коментар


              #7
              Аз бих те посъветвал да си купиш конус. За истински филтър според мен K&N е марката. Трябва да го поставиш така че да взима студен въздух, а не да го боднеш посредата на мотора да смуче топъл въздух. След като му намериш място, си купуваш 2 парчета алумин слагаш едното отстрани на филтъра от страна на мотора а другото отдолу. Не е толкова сложно колкото си мислиш. Ако си изрежеш капака/калника и направиш дупка да влиза въздух тогава ефекта ти ще е много по-голям. Но тук вече и повече пари се искат.
              Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

              Коментар

              Working...
              X