Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за връщане на стока

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за връщане на стока

    Днес си купих едно малко гедоре от Mr Bricolage. като се прибрах пробвах да отвия гайката дето е отгоре на инжекциона на фиата и първо се повреди тресчотката, нея някак я нагласих да държи и след това при опита да отвия гайката металната част дето влиза в дръжката се счупи, май даже не беше метално отвътре стоеше като черна пластмаса с метална боя отвън.Та въпроса ми е имам ли основание да им искам да ми го сменят с друг модел или да ми върнат парите, тъй като това "изделие" не става за нищо и се счупи.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Питай в комисията за защита на потребителите,те най-добре ще ти кажат.

    Коментар


      #3
      с касовата и пробваш утре
      Обичам си работата.

      Коментар


        #4
        е ще ходя утре се карам с тях. ще опитам да ги стресна с комисията за защита на потребителите да идат да им ги проверят боклуците. Има ли вариант да ми кажат че съм го натегнал мн силно и затова се е счупило?Има ли някакъв стандарт какво усилие трябва да издържа ?
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          връщал съм стока която видимо беше повредена, с касовата бележка. Но не се карай!! отиди и обясни съвсем спокойно за нещата, и поискай да ти сменят комплекта с друг, и непрекъснато повтаряй че не е нормално да се повреди от човешко усилие. Нали не си Робокоп? Не се карай! Спокойничко, бавничко, така и така, еди какво си стана, бих искал да направя рекламация, ето касовата бележка, бих искал да замените стоката или да върнете парите ми, като предпочитам еди кое си от двете. Обясни че повредата не е нормална дори и за най-долните инструменти, и характера и не предполага умишлено човешко действие за повреда, възможно е да се случи винаги, но не и на първия опит! просто явно е дефект точно в тази кутия. Искай да се срещнеш със салонен управител/търговски управител/управител на отдел "инструменти" или нещо подобно. не се обяснявай с консултантите, на тях само кратко и ясно: "във връзка с дефектна стока, повикайте търговски управител, ако обичате" метода на МЕКИО

          Коментар


            #6
            Мерси за съвета . Ще пробвам културно.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Според закона за защита на потребителя имаш право да върнеш стока в рамките на 3 работни (календарни) дни от закупуването и. Т.е. след като в първия ден си установил дефекта - връщаш смело, без лишни нерви.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Имаш право!Щом това "Гедоре" е пластмасово,то направо поискай да ти върнат парите!Препоръчвам ти да си вземеш истинско ГЕДОРЕ!Знам,че са много скъпи,но дават доживотна гаранция!На мой приятел му се счупи камък,занесе го в представителството на гедоре,пратиха го на анализ в Германия и след 2 седмици му пристигна новият камък.Не лош вариант са продуктите на "bruder manesmann" Също немско производство.Не са толкова качествени,като на "Гедоре",но са доста по-добри от китайските ментаци.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  Хмм, точно тресчотките на гедорето са странна стока...Значи интересувах се в 2 два големи и специализирани за инструменти магазини.Едната тресчотка на едното място беше 60 а другата във втория магазин около 80лв.И на двете места ми казаха че за точно този инструмент гаранция няма.Е, купих този, за който се продават отделно ремонтни комплекти.Чупенето е доста невероятно като се има предвид че няма да си вадя хляба с гедорето ама въпроса е принципен.Така че аз малко се съмнявам в успеха но нищо не пречи да опиташ.
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Смениха ми го днес и да ви кажа много културно се държаха, не опитаха да минат с номера че се е счупило по моя вина, смениха ми го с едно по голямо по мое желание обаче отварям го у нас и гледам няма камък 12 , а наместо това 2 по 11 мм егати каръка съм точно тоя 12 ми трябваше Иначе новото е с по добра изработка.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11

                      Коментар


                        #12
                        В повечето големи вериги те отритват да си гледал. Аз днес питах за един джоистик на плеистеишън ако си го купя и не ми работи защото не е оригиналания дали мога да го върна казаха ми че ще си го чувам. И още една измама видях в техномармалада там на всеки етикет за класа на уреда отгоре залепена допълнително лепенка копираща оригиналната ама с клас А то там и котлоните са кла А.
                        Обичам си работата.

                        Коментар

                        Working...
                        X