Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак проблем с фиата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак проблем с фиата

    като дам газ първо една такава се зачудва, какво може да е това понякога има и придърпванеколата е бваво 1.4...На празен ход и при ряко подаване на газа..като че ли прекъва някои цилиндър илисе забавя реагирането на ECU.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    свещи или кабели
    FIAT Marea 1.9TD/100

    Коментар


      #3
      Re: Пак проблем с фиата

      mitkosoft написа:
      като дам газ първо една такава се зачудва, какво може да е това понякога има и придърпванеколата е бваво 1.4...На празен ход и при ряко подаване на газа..като че ли прекъва някои цилиндър илисе забавя реагирането на ECU.
      Има ли газова уредба колата и ако да, на бензин или на газ го прави?
      Bravo HGT 2001

      Коментар


        #4
        имам газова проблема с придърпването го има само на бензин а треперенето като форсирам и освобося от скорост го има и на двете горива една такава колата все едно на 3 цилиндъра бачка.дали не е от потенциометара на дросела щото преди ми го чистиха щото има6е износване на пистите
        Fiat Bravo 1.9 JTD 100

        Коментар


          #5
          mitkosoft написа:
          имам газова проблема с придърпването го има само на бензин а треперенето като форсирам и освобося от скорост го има и на двете горива една такава колата все едно на 3 цилиндъра бачка.дали не е от потенциометара на дросела щото преди ми го чистиха щото има6е износване на пистите
          Най-вероятно нямаш емулатор на газовата уредба и по този начин ECU-то натрупва грешки и работата на бензин се нарушава. От това най-вероятно се получава самото придърпване. От потенциометъра на дросела или дебитомера не може да е понеже той не върши никаква работа при работа на газ. Провери си кабелите и свещите. Мотора 1.4 12V ли е?
          Bravo HGT 2001

          Коментар


            #6
            да 1.4 е мотора няма никакви емулатори но няма грешки в компютъра понеже 2 пъти съм я карал на диагностика и нищо не изкарва... на газ като настъпвам като стигне 4000 оборота и не иска повече а ако продължа да натискам почва да придърпва и да се дави а на бенз придърпва в 1000-1500 оборота. според мене е от ТПС щото ако има прекъсната писта и сигурно е прекъсната на дадени обороти и като натискам педала и като мине оттам четеца и става нещо
            Fiat Bravo 1.9 JTD 100

            Коментар


              #7
              mitkosoft написа:
              да 1.4 е мотора няма никакви емулатори но няма грешки в компютъра понеже 2 пъти съм я карал на диагностика и нищо не изкарва... на газ като настъпвам като стигне 4000 оборота и не иска повече а ако продължа да натискам почва да придърпва и да се дави а на бенз придърпва в 1000-1500 оборота. според мене е от ТПС щото ако има прекъсната писта и сигурно е прекъсната на дадени обороти и като натискам педала и като мине оттам четеца и става нещо
              Ами според мен всички проблеми ти идват от газта, щото всички коли които съм виждал с газови, нито една не върви както трябва на бензин и то откак сложиш АГУ-то. А за това, че ти стига до 4000 об.мин най-вероятно ти е намалена газта и не достига достатъчно количество гориво.
              Bravo HGT 2001

              Коментар


                #8
                На мен ми прилича на скапана ламбда сонда. Симптома обаче го има само на 1-ва и задна и най-вече на полусъединител. Чуди се да върви ли да спре ли.Май един колега имаше проблем, че не може да вдигне повече от 4000об и се оказа яко запушено гърне.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9

                  Коментар


                    #10
                    проблемът на бензин който описваш за придърпването и замислянто е от зацапани дюзи. и при мен го има, но от един сервиз ме предупредиха, че за този проблем има 3 причини:1. запушен бензинов филтър2. намален дебит на бензиновата помпа (поради дефек или нещо друго)3. зацапани дюзии ми препоръчаха някаква добавка но не помна вече каква. и да се покара колата 200-300 км на безин и се оправялно но аз си карам предимно на газ и за това не съм правил процедурата с добавката.
                    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                    182A4.000 IAW49F
                    LPG - Lovato EasyFast
                    ----------------------------
                    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                    Коментар

                    Working...
                    X