Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на масло в дистрибуторната капачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч на масло в дистрибуторната капачка

    Здравейте, имам теч на масло в дистрибуторната капачка на типо 1.4 моноинжекция 92 г, някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Доколкото разбрах проблемът е в семеринга, даже го купих вече, имал съм теч , но от вън, тогава сменях о-пръстен и се оправи, сега обаче е вътре, затова мисля че е от семеринга, само дето не съм го сменял. Има ли тънкости при смяната?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    #2
    Процедурата не е хич сложна. Най-важното е да маркираш позицията на делкото преди свалянето му.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Rokambol написа:
      Процедурата не е хич сложна. Най-важното е да маркираш позицията на делкото преди свалянето му.
      Не съм го поглеждал в тоя дъжд, но тоя семеринг не е ли от вътре, под палеца? Мисля че няма да се сваля, не съм сигурен , абе... Преди час купих колата
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #4
        Делкото на главата ли е или на блока?
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Rokambol написа:
          Делкото на главата ли е или на блока?
          На главата е, обляло се е масло от него надолу яката, и капачката си беше доста омазана отвътре. О-пръстена съм сигурен че държи, от към него няма масло, вътре е проблема, от остта на палеца излиза. Избърсах хубаво капачката, при по-човешко време ще почистя електродите и палеца с шкурка, че такива екстри не са били май от баяджа време... Всъшност , пипнах там вътре защото докато пробвах колата сутринта се стрелкаше като куршум , много яко теглеше, бре кат броих парите, че кат каза няма да се форсирам нормално тва нещо... Ту дърпа нормално, ту позагуби мощност, едно като задавяне , глъхнене , сякаш не и достига гориво, после пак си запрепуска нормално, едни ей такива неща, дето сигурно не са кой знае какви проблеми, но разнообразяват. Като сложиш че баш в едни калдаръми по баир надолу сменях гума с резервна , и си имаше от всичко покрай тая покупка
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #6
            Колега ,за съжаление трябва да разглобиш цялото делко за да извадиш тази семерина.Текът защото никой не се сеща да ги сменя и се опичат и стават на бакелит.Внимавай с шайбите като извадиш щифта на валчето да не им объркаш местата,щифта е разположен изместено спрямо центъра и се изтиква само в една позиция.
            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

            Коментар


              #7
              ivanko_rs написа:
              Колега ,за съжаление трябва да разглобиш цялото делко за да извадиш тази семерина.Текът защото никой не се сеща да ги сменя и се опичат и стават на бакелит.Внимавай с шайбите като извадиш щифта на валчето да не им объркаш местата,щифта е разположен изместено спрямо центъра и се изтиква само в една позиция.
              Не знам дали е наред тоя семеринг, но като демонтирах делкото и пробвах с отверка откъм палеца, старият семеринг се заизмъква и излезе откъм страната на палеца, та от тая страна намъкнах и новият, дали ще седи мирен, ще видим, мислех си че трябва да разглобя делкото и да го набия отвътре, не знам дали е станало както трябва, но поне стана както беше
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар

              Working...
              X